Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 9 hós kisfiunk és jön...

Van egy 9 hós kisfiunk és jön a második babánk. Milyen 2 kisbabával?

Figyelt kérdés

könnyű velük bánni? a kisfiunk 18 hónapos lesz ha megszületik a kicsi. Izgulok, hogy el fogom e tudni látni JÓL mindekettő. de biztosan...

más hogy van/volt ezzel??


2009. febr. 28. 11:56
 1/8 A kérdező kommentje:
4 hetes vagyok, tegnap lett pozitív a tesztem... :) :)
2009. febr. 28. 11:57
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

AZ elején buzti nem lesz könnyű,késöbb mindég "jobb"lesz,ahogy nőnek a lurkók!Akinek ikrei vannak az is egyszerre 2 babócát nevel,elvannak:-)))

Az én kicsi lányom is 9 hós,de mivel csaszis v.tam,mi még nem tervezzük a következőt!

Neked mikor született a kicsi?

2009. febr. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű két gyerekkel, ha azt veszed, hogy az egyik már jár, a másik meg cicizik, az egyik kel éjjel a másik meg már nem...szóval nem könnyű. De az anyukák mindig megoldanak mindent, ne izgulj neked sem lesz gondod. Nekem 5 hós ikreim vannak és nekem az eleje sokkal nehezebb volt, mint az egyes gyerekeseknek, viszont később meg már könnyebb lesz. Szóval ne aggódj nem lesz baj, ott lesz apa is meg a nagyik is!!!
2009. febr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 20 hós volt a "nagy" mikor jött a tesó.

Jól fogadta, és azóta sincsen féltékenység. Szerintem ez az ideális korkülönbség nekik. Neked nem, de azon túlleszünk. :)))

Nehéz kétfelé menni, de egy idő után megtanulsz osztódni.

Az eleje nekem a hasfájás miatt volt nehéz, sokszor hajnal 3-ig fent voltam, majd már kelt a nagy, és nem lehetett pihenni.

Én az egészben attól féltem a legjobban, hogy ott kell hagynom a nagyfiam pár napra, míg a szülés van, de ezen is túl lettünk.

Ma már a kicsi 8 hónapos, mindenben utánozza a tesót, hamar össze fognak nőni, és jókat fognak játszani.

A terhesség alatt pedig az volt nehéz, hogy korány elkezdett nyílni a méhszáj, és pihenni kellett volna.... De ezt nem lehetett az örökmozgó mellett.


Gratulálok és jó egészséget mindanyiótoknak!



Judy

2009. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem 22 hónap van a két gyerkőc között.Nagyon féltem mindattól, amit te is írtál, ja meg persze jöttek a megjegyzések jól meggondoltad?Bírni fogod?Ekkor elhatároztam mindent megteszek értük ami tőlem telik. Amitől mégis a legjobban tartottam az a féltékenység. Már a terhesség alatt készítgettük a nagyobbat hogy lesz kistesója. Ha olyan vizsgálatra mentem (pl: hasi ultrahang) akkor vittük magunkkal. Egyszóval semmiből nem hagytuk ki.Segített választani kiságyat, paplant...stb meg ilyenek.Olyan lelkes volt hogy csak lestünk. Amikor betöltöttem azt az időt hogy fájás mérésre kellett járni mindig elvittük. Az első alkalommal sírt amikor bementem, de amikor kijöttem teljesen megnyugodott. Onnantól kezdve nem sírt, hisz tudta visszajövök nem örökre megyek el.Így mire a szülésre került a sor egy könnycsepp nélkül hazament az apjával.5 napig voltam bent de egyszer sem sírt, jó kedvű volt.Otthon segített fürdetni, kiválasztani mit adjak rá, segített bekenni... stb.Mindezeknek köszönhetően amikor a pici szopizott soha nem csinált semmi rosszat, szépen játszott. Soha nem bántotta sőt úgy félti a hugát, hogy van aki meg se nézhette sokáig.Mindezt azért írtam le, hogy ha tudatosan felkészítitek a törpét nem gondolnám hogy nagy baj lenne.Ma már3 és 1 évesek és egész nap eltudnak játszani.Nekem nem jött be a mondás, hogy 2 gyerek dupla gond.Nem bántam meg.Jó babavárást.

2009. febr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak: 9 hónapos, így 2008, májusban. :)
2009. febr. 28. 16:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Tuti nem könnyű. Az enyém és 2008 májusi és lehet nálunk is jön akistesó, még nem csináltam tesztet.

De szerintem is igaz, hogy az anyukák mindíg mindent megoldanak. Én emiatt nem is igazán aggódok. A gazdasági válság miatt megugrott törl. részlet jobban aggaszt, ha tényleg jön a tesó.

Boldog babázást és babavárást.

2009. febr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk is ez a helyzet.Van egy 9 hónapos kislányom(májusi) és most vagyok 8 hetes.Én is félek egy kicsit,de majdcsak megoldjuk.Jó babavárást és babázást!
2009. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!