Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell egy kisbabával bánni?

Hogyan kell egy kisbabával bánni?

Figyelt kérdés

A rokonságban az első kisbaba, most 6,5 hónapos, de nem nagyon tudom hogy kell egy picibabával bánni. Eddig nem volt lehetőségem megtanulni, így nem is tudom...Hogy lehet vele játszani, mit lehet neki mondani, hogy lehet szórakoztatni, stb? Kérlek segítsetek, jövőhéten megyünk látogatóba és jó lenne ha tudnék a kissráccal játszogatni, stb, a nálam idősebbeknek ez olyan természetes, de én sajnos nem nagyon tudom h kell.:/

16/L


2011. okt. 9. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván nem hagynak vele egyedül, hogy szórakoztasd.

Figyeld az anyukáját, hogyan beszél vele. Nem kell gügyögni, beszélj normálisan, nyugodtan, kedvesen hozzá. :)

Biztosan elöl lesznek a játékai, csörgők, rágókák, azokkal játszhattok, ha a helyzet adja magát. Ha odaértek, kezet kell mosni, így nyúlhatsz a babához, ha a szülei engedik.

Ajánlom a kukucskálós játékot, a képeskönyv-nézegetést, gyerekdal-éneklést, ezekkel lekötheted a pici figyelmét.

Amúgy az is lehet, hogy épp aludni fog, vagy nő a fogacskája és nem lesz játszós kedve.

2011. okt. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
persze, azzal én is tisztában vagyok h nem hagynak egyedül vele, de egyszerűen nem tudom, mit beszélhetnék egy kisgyerekkel://
2011. okt. 9. 22:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell túlreagálni. :)

Ha van a kezedben egy játék, arról pl. "beszélgethetsz" a babával, mondd el, mi történik ("ha ezt a gombot megnyomjuk, a játék zenél, csörög, zörög, stb.... számoljuk meg, hány karika van rajta, nézzük meg, milyen színek ezek... stb.")

Ismét javaslom a gyerekdalokat, mondókákat. Amúgy meg figyelheted azt is, mi tetszik a babának, hova téved a szeme, arról lehet beszélni.

De ha nagyon idegen lesz a picivel való foglalkozás, akkor ne erőltesd, nincs ezzel semmi baj a te korodban. :)

2011. okt. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!