Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kell "bánni" egy 2 éves...

Hogy kell "bánni" egy 2 éves kisbabával?

Figyelt kérdés

Tudom,kicsit furi a kérdés:)Nemsokára megyünk unokatesómékhoz,és neki van egy 2 éves tündéri kislánya:)Csak az a baj,hogy hiába szeretem nagyon a kisbabákat,gyerekeket,nem tudok velük kommunikálni,egyszerűen nem tudok mit mondani nekik,nem tudom,hogy közeledjek feléjük,én érzem magam hülyén mellette.

Hogyan kell egy ilyen kisbabával kommunikálni?

16/L


2010. júl. 28. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is, egy 2 éves már nagyon nem kisbaba:) A lányom is éppen annyi.


Először talán ő maga is bizalmatlan lesz, de hamar meg tudnak barátkozni. Esetleg menj be vele a szobájába, kérd hogy mutassa meg a játékait. Vagy vegyetek elő egy könyvet és nézegessétek.

Dicsérd meg a frizuráját, ruháját (az én lányom elég hiú, örül az ilyen elismeréseknek).

Ha esetleg tudtok, vigyetek valami apróságot ajándékba, valami játék, könyv. Közösen megnézegetitek, aztán beindul a játék.

Sok sikert!

2010. júl. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy két éves már kicsit sem kisbaba. Nem kell vele úgy kommunikálnod mint egy babával, gügyögni főleg nem kell neki mert akkor a szülei vihetik majd logopédushoz. Vannak olyan gyerekek akik ilyen idősen még eléggé tartózkodóak az idegenekkel, de vannak olyanok is akik egyből barátkoznak, mosolygósak. Minden esetre az jó kezdés lesz ha bemutatkozol neki és megkéred, hogy mutassa meg melyik a kedvenc játéka, mit szeret csinálni, van e kedve veled játszani. Aztán ha látod, hogy tetszel neki akkor ülj le vele játszani, nézegessetek képes könyvet, vagy építsetek valamit. A lényeg, hogy ne erőltesd várd meg még egy kicsit feloldódik és akkor próbálkozz.

2010. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy előttem is írták, egy 2 éves már nem kisbaba :)


Kislányom 22 hónapos, ha jön hozzánk valaki, először kicsit visszahúzódó, de kb negyed óra alatt feloldódik.


Van néhány kedvenc játéka, kérd meg, hogy mutassa meg, játszatok vele együtt, ha valamit jól csináld, dícsérd meg, hogy ügyes, ezt is nagyon szeretik.

Szeretnek bújócskázni (babamódon - nagyon ne bújj el :)


Az én kislányom most imádja a kirakós, berakós játékokat, és a szerepjátékokat - babázhattok együtt, orvosi vizsgálat, etetés, altatás, stb.


Egy 2 évessel már elég sokmindent lehet játszani, sztm fel fogod találni magad!


Sok sikert!

2010. júl. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Barátnőm nagylánya is 2 éves már:)Nem kisbaba már ő (igazából nekem már 1 éves sem az), mi játszani szoktunk hatalmasakat, barbiezunk,babázunk,eperkeshake-re táncolunk,felemelem és forgunk a levegőben,mesét olvasunk,ijesztgetjük egymást,mondókázunk,mókázunk,kacagunk:)
2010. júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!