Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hónapos babátok "rosszalk...

9-10 hónapos babátok "rosszalkodik" már? Hogyan bírjátok cérnával?

Figyelt kérdés
Fiam eléggé kezdi megmutatni, milyen is Ő valójában. Ha valami nem tetszik neki, csapkod, hisztizik és üti az én fejemet, vagy az apjáét. Na erről nem tudom, hogy szoktassam le... Elmondok, tiltok neki valamit 10-20x, nem hagyja abba, vagy ha igen, 2 perc után újra elkezdi csinálni. Úristen, mi lesz később?! 9 és fél hós most... :S
2011. ápr. 4. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hiába tiltasz,magarázol egy 9-10 hónapos babának, ő abból nem ért sokat. Ha ütöget, fogd meg határozottan a kezét (de ne fájjon neki) és mondd határozottan, hogy "Ezt nem szabad,mert fáj!"! Majd tedd le! Ne félj, néhány ilyen határozott felszólítás után udni fogja, mit is jelent a "nem"! légy vele következetes, ne hagyd, hogy mindig azt csinálja, amit nem lenne szabad! A nevelés már pici korban elkezdhető, még akkor is, ha nem isérti a beszédet, de a hatrozott hangból, viselkedésből tudni fogja, hogy a nem, az nem.. Persze, időről időre újra fog próbálkozni, hisz a határokat mindig igyekeznek feszegetni, de ha akkor se tántorít el, akkor hamar rájön, hogy mit szabad és mit nem..
2011. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tottál ugyanez a helyzet 9fél hós fiammal... mindíg amit nem lenne szabad... de ma, úgy örültem, ha jön a gép fel é(gépház, kábelek a földön) mindíg rászólok és visszaviszem... és ma csak szóltam és fordult is vissza :)))))))) jajj ez akkora öröm volt nekem :) de pl mostanában az erkélyajtó a sláger,ez nem is lenne baj, de ott van mellette a pelenka szárító, ami elég könnyen összecsukódik, és rá, v kezére... :( ezért azt nem szabad de hát direkt :) minket mar, meg hajamat húzza, harap (1 foga van, de már félek ha bújik...)
2011. ápr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Lányunk van és szintén 9és fél hós.Sikerült nagyon elkényeztetni és így nagyon hisztis,ráadásul akaratos és önfejű,és makacs de ez már 6t hónaposan megmutatkozott nála.Ha valami nem kell neki ütögeti és ledobja,akkor verekszik,és hozzá még mosolyog is.Ráncigálná le a terítőket,a vezetékeket húzkodja,szétcibálja az összehajtogatott ruhákat és mikor rászólok és folytatja vigyorog!Csak annyival tudlak nyugtatni hogy nem hiszem hogy a te babád csak az ilyen rossz már most.:)
2011. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt már megérti, hogy nem szabad, de hamar el is felejti. Ezerszer el kell mondani neki mindent. Amit lehet el kell távolítani, meg bababiztossá tenni, a többit előbb-utóbb megtanulja, csak türelem.
2011. ápr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kérdező és a 3. válaszadó mintha az én 9,5 hónapos kisfiamról írt volna. Ma már addig feszítette az idegeimet, hogy rácsaptam a kezére. Na nem erősen, de ráütöttem. Még ki is nevetett a kis gané:) Én is próbáltam már, hogy elmondom, hogy nem szabad és leteszem, vagy arréb rakom, de azzal a lendülettel már fordul is vissza, és újra megcsinálja azt amit nem szabad. Teljesen tehetetlennek érzem magam.
2011. ápr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az en lanyom csak 8 hos, de ugyanugy jellemezhetem, ahogy ti a tieiteket leirtatok. szerencsere van idom ra, sok dolgom nincs, csak vele foglalkozni es engem mulattat a rosszaskodasa!
2011. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem nevezném rossznak a 9 hós fiamat, mert honnan kellene tudnia, hogy a kábeleket nem rághatja meg és nem ütögetheti a távkapcsolót a falnak...ha kell 1000-szer elmondom neki, hogy nem szabad és elterelem a fogyelmét másfelé...hogy "gané"-nak nevezzem és ráüssek bármekkorát, úristen, mi lesz ott később kedves utolsó előtti!!
2011. ápr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!