Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan táplálod a babádat?...

Hogyan táplálod a babádat? Vallod, hogy a szervezet "tudja"mi kell neki?

Figyelt kérdés

Hagyod,hogy ő döntse el mit akar enni(persze kínálgatod,de ha nem kéri,hát nem kéri,kap mást),vagy így vagy úgy,de megeteted vele amit te szükségesnek gondolsz?

Nálunk pl.előfordult,hogy x főzelék kellett,aztán legközelebb,köszi nem,majd ismét igen(több nap eltérésekkel).Én ilyenkor készítek mást.Egy másik anyuka szerint csak nem éhes,ha nem kap mást,majd megeszi..

Biztos... de szerintem mi se kívánunk mindig mindent...gondolom ha nem lenne éhes,akkor a másik felkínáltat se enné.És valahol olvastam,hogy a szervezet olyan okos,hogy ha pl.fogytán a c-vitamin készlete,kívánjuk a citromot,vagy az almát.

Szerintetek?


2011. ápr. 3. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia


Igazabol, ha nem akarja nem tudom megetetni vele.

Kinalgatom es majd csak eszik ha ehes.

Igazabol nem valogatos, igy nem surun kell kiserleteznem.

Valtozatosan fozok neki es minden nap kap sos es edes eteleket is.

Ezalatt pl zoldseg + hust es pl tejpepet vagy joghurtot ertek.

2011. ápr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
14 hónapos. Ha nem kéri, nem erőltetem, de köv. étkezésre igyekszek valami táplálóbbat adni. Ha nem akarja megenni, úgysem tudod megtömni.
2011. ápr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kisnita ***** válasza:

20 hónapos. Ha nem eszik nem eszik. Igazából nem tudok vele mit csinálni mert tipikus az a gyerek akit nem lehet megtömni. Próbáltam már hidd el, kergettem egy kanál kajával, de nem jött be. Az én fiam mostaniban tiszta vega lett, jóformán nem eszik semmit csak a zöldségeket. Elé teszem az ebédet (ma hortobágyi húsos palacsinta volt) eszik 1-2 falatot és annyi. Utána bemegy a konyhába elvesz egy nagy fej hagymát és azt eszi magában!!!! Ha elveszem tőle, hogy legalább a héját levegyem ordít mint a fába szorult féreg, hogy mit képzelek én...:D

Nálunk az asztalon mindig van gyümölcs, most már előre megmosok mindent mert a fiam gondol egyet, felmászik az asztalra és neki áll enni. A múltkor összerágott két nagy almát, de mind a kettőnek csak a felét ette meg.

Ami még nagy sláger az a joghurt, abból vödörnyi mennyiségeket meg tudna enni.

Én már nem esek kétségbe ha nem eszi meg amit elé rakok mert tudom, hogy ha éhes akkor bemegy a konyhába vagy kinyitja a hűtőt és kiszolgálja magát. Van, hogy el vesz egy szelet kenyeret szalad vele egy-két kört a lakásban és meg eszegeti. (én meg szaladok utána seprővel meg kis lapáttal és szedem a morzsát:D)

Elég fura étkezési szokásai vannak az tuti. Arra viszont mindig figyelek, hogy naponta legalább 1x együnk együtt mindannyian szépen az asztalnál. Ez általában akkor van ha este meg jön a párom. Adok neki enni és a fiunknak is teszek ki ugyan azt kistányérban és én is leülök melléjük ha nem is eszek, de egy pohár vizet vagy nagyon ritkán egy kávét eliszogatok és beszélgetünk közben. Persze van, hogy Dávidka ilyenkor se nagyon eszik vagy eltolja a kajáját és elvesz egy almát vagy valamit és azt eszi. Már megszoktam...

Próbálom változatosan etetni több kevesebb sikerrel.

Szerintem az én fiam még mindig a jobbik eset a zöldségfüggőségével mint az olyan gyerekek akik nem eszik meg az ebédet viszont az édességet, rágcsákat meg tömnék ezerrel. Ő is kap édességet, de nem napi szinten és szerencsémre nem is követeli magának.

2011. ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!