Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól kaphatja...

Hány hónapos kortól kaphatja ezeket?

Figyelt kérdés

-babapiskóta

-keksz ( milyen keksz?)

-csirkemáj

-levesben főtt, pépesített zöldség

-sertéshús

-karfiol, karalábé, borsó, kukorica

-narancs, mandarin

túró, tejföl, sajt, joghurt

Előre is köszi!


2011. ápr. 1. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Születésétől kezdve: anyatejet, csecsemőtápszert, gyenge, édesítetlen teát.


A 4-5. hónaptól: követő tejet, saját készítésű tejételeket, sárgarépát, burgonyát, banánt, almát, körtét, narancslevet, húst, vajat és csíraolajat, tejcukrot, teljes kiőrlésű pelyheket.


A 6-8. hónaptól: teljes tejet, karfiolt, brokkolit, édesköményt, uborkát, karalábét, spárgát, szárzellert, spenótot, cukkinit.


A 10. hónaptól: joghurtot, kenyeret, hozzá lekvárt, almát, káposztával, túrót, avokádót, uborkát, sószegény sajtot, zöldborsót, paradicsomot, csemegekukoricát, korpát, juharszirupot, mézet.

2011. ápr. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

babapiskóta (pl.HIPP), tojás nélküli 6 hónaptól

keksz (babakeksz)szintén tojás nélküli 6 hó

csirkemáj heti 1x 8 hó

levesben főtt zöldség 7 hó

sertéshús 9 hó

karfiol, karalábé 9 hó, bosrsó passzírozva 6 hó, kukorica 10 hó

narnancs 1 év

mandarin 8 hó

túró, sajt, joghurt 9 hó tejföl 1 év


(akik fél évnél kezdték a hozzátápit)


az előző válaszban: méz csak 1 év után !!!

2011. ápr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
www.babakaja.com
2011. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

11:38-as válaszoló ugye ezt nem komolyan írtad???????????

1 éves kor alatt nem adunk teljes tejet, még véletlenül sem. Ezt inkább le se írtad volna!!

Babapiskóta, keksz minél később , annál jobb én 8-9 hónapos kornál hamarabb nem adnék, de utána sem , rengeteg benne a cukor, helyette inkább puffasztott kölesgolyó.

Csirkemáj 8-9 hó.

Levesben főtt pépesített zöldség 1 éves kor körül( zsíros és fűszeres, emiatt én hamarabb nem adnám).

Sertéshús, citrusféle 1 éves kor után.

Túró, tejföl, sajt, joghurt 8 hónapos kortól.vnő

2011. ápr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Egy oldalról másoltam ki,nem én találtam ki!
2011. ápr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Interneten nézz körül,vagy kérdezd meg a védőnődet(az a legokosabb),ne itt érdeklődj,mert sokszor butaságokat mondanak az emberek még akkor is ha jót akarnak!Az én védőnőm például mindig elmondja kérdés nélkül,hogy mikor mit ehet a baba!
2011. ápr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Általában mindent a védőnőtől kérdezek, de sokára jön, és én már főzök a 6 hónaposomnak.Telefonon meg nem szeretek ilyen apróságokkal zavarni.
2011. ápr. 1. 13:55
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a hozzátáplálás dolog szerintem nem egy írott szabály szerint történt soha, jóészt az anyuka dönti el, mikor mit ad. Az interneten 1000 féle táblázat van, néha totál eltérő (egy példa: egyik szerint a banán 6 hónaposan adható, a másik szerint 1 év után )....pár éve még lisztet se szabadott adni 1 évig, most a glutént 7.hónapig ajánlott bevezetni. Az én védőnőm pl. nem értene egyet az ide író 13.37-es védőnővel és ahány ház annyi szokás. Szerintem semmi baja nem lesz, ha a vasárnapi húslevesből neki adod a répát, vagy a délelőtti almába reszelsz kekszet. Amúgy az is teória, ha mindentől véded a babádat és 1 évesen meg mindent rázúdítasz, úgy még nagyobb eséllyel lesz allergiája. Egy szó, mint száz, döntsd el magad, mit mikor adsz. :)
2011. ápr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!