Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik könyvből, vagy...

Anyukák, akik könyvből, vagy könyv alapján nevelnek?

Figyelt kérdés
Nem itélem el, de minden baba mást igényel. Hiába irja a könyv, hogy igy altasd el, ha egyszerüen nem müködik, azt nem kellene erőltetni. Ha azt irja a könyv, hogy ugorj a kútba a gyerekeddel, akkor beleugrasz, mert azt írták?
2011. márc. 31. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan dolog, amit vagy megfogadsz, mint tanácsot, vagy nem.

Nem hiszem, hogy lenne itt olyan anyuka, aki MINDENT könyv szerint csinál.

Egyébként meg csak egy példa, és még könyv sem kellett hozzá: jött a dokink, meglátta, hogy a kisfiam hason fekszik, és szó szerint rosszul lett, elkezdett sápítozni, hogy anyuka, anyuka, nem tesszük hasra a gyereket! Jó nagyokat bólogattam, és egyik fülemen be, a másikon ki. Ha egyszer ő így érezte jól magát, akkor mit csináljak? Ha a fejem tetejére álltam volna, se maradt volna nyugodtan hanyatt. Egyébként azóta is hason alszik főleg, pedig már másfél éves a kisfiam.

Szóval ezeket elolvasod/elolvassák, és van, amit tudnak belőle hasznosítani, van, amit nem. Szerintem.

2011. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan nem hisznek az anyai ösztönben, ez itt a probléma, és azt hiszik hogy mondjuk egy két gyerekes írónő jobban tud nálunk mindent.

Kell a könyves segítség alap dolgok megtanulásához, de aztán a megérzésekre kell hagyatkozni. Én nem nevelném a gyerekem egy könyv alapján.

2011. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én rengeteg könyvet elolvastam a terhesség alatt, így kialakult bennem egy séma, ami alapján a gyerekemet nevelni kívánom. Pedagógus vagyok, rengeteg nevelési témájú könyvet olvastam el életemben, nem tartom károsnak, mert nagyon sokat tanultam, mire odaértem, hogy saját gyerekem legyen. Mostmár meg tudom szűrni az információkat, mi hasznos, és mi nem, de vannak könyvek, amiket kár kihagyni egy anyának.
2011. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amikor már több kismamatársammal beszéltem, akkor jöttem rá, hogy nem vettem egy darab könyvet sem, nem tudtam hozzászólni a Suttogóhoz és társaihoz. A terhességem alatt megkaptam az Az a 9 hónap című könyvet, de nem igazán találtam benne olyat, amit használni tudtam volna. Persze a hozzátáplálásnak én is utánanéztem, hogy mit mikor adjunk, mert a védőnő nem nagy segítség volt, de egyébként igyekeztem az ösztöneimre hallgatni. Eddig bejött. Én nem vagyok híve a könyvből altatásnak, stb-nek, úgy csinálok mindent ahogy jön. És a gyerek is változik, 13 hónapos koráig átaludta az éjszakát, most pedig egyszer biztos felébred.
2011. márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha úgy fognám fel a dolgokat mint ahogy Te akkor valószínű beleugranék a kútba.Ahhoz hogy jó alvó,evő,nevelt gyerekem legyen kevés az ösztön mert én nem vagyok szuper anya mint itt jó páran.
2011. márc. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az a baj, ha valaki elolvas pár könyvet, hanem az, ha kritikátlanul követi. Én is vigasztaltam már itt anyukát, aki teljesen kivolt, mert nem megy neki a Suttogó napirendjének a kialakítása. Elhitte, hogy ettől ő rossz anya...

Lehet, hogy egy-két csodálatos gyerek a könyvek hatására jól alvó, jól evő és jólnevelt, vagyis tökéletes lesz, de egyrészt nincs olyan módszer, ami mindenkinél beválna, másrészt meg én nem vagyok hajlandó idomítani a gyerekemet. Nekem akkor is ő a világ legnagyobb kincse, ha egyévesen még mindig nem alussza át az éjszakát (pedig, mint tudjuk, ez négyhónapos kortól elvárás).

Mégegyszer ki szeretném hangsúlyozni, nem az a baj, ha valaki olvsgat, és ami szimpatikus, azt megpróbálja! Az a baj, ha szentírásnak veszi a könyvet, mert azzal egyrészt olyan feladatokat állít a csecsemője elé, aminek az nem tud megfelelni, másrészt pedig saját magát is csak frusztrálja.

Szerintem.

2011. márc. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok szuperanya, de egyetlen könyvet sem olvastam el, mégis este 8tól reggel 7ig alszik a 2 hónapos babám. Persze ez korántsem jelenti hogy ez így is fog maradni, egyenlőre szerencsénk van. Ez baba függő, minden picinek megvan a saját kis személyisége, mint ahogy nekünk is. Nem nézem le azt aki könyvből nevel, de szerintem egyes anyukáknak jobban kéne bízni magukban és hallgatni az ösztöneikre!
2011. márc. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, hogy követik a könyvet, mint valami Bibliát. Az a baj, hogy egyre több anya bizonytalan a nevelést illetően és ezt az irók kihasználják. De ez még nem minden. Akkor tudok kiakadni, ha gyerektelen, könyvmoly védőnő oktat ki.
2011. márc. 31. 18:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell gúnyolódni a sok kétségbeesett anyukán, akinek valami problémája van és ezért tájékozódik és elolvas egy csomó irodalmat és próbálja azokat követni, hátha segítenek. Én is ilyen voltam, mert nagyon nehéz volt az első évünk, főleg az alvás. Ezek a könyvek megoldásokat kínálnak, és nem, nem ugornék kútba a gyerekkel ha az lenne leírva.... de általában nem is ilyen marhaságokról szólnak, hanem azért ezeket a téma szakértői írják. Persze azokról a dolgokról nem olvastam amikkel nem volt problémám, örültem, hogy működik amit csinálok és kész. De sokan vannak akiknek nagyon nehéz a babával és sajnos nem minden gyereknél igaz, hogy jön majd az ösztönből, mert a gyerek csak sír és sír és már fogalmad sincs, hogy mit tehetnél...
2011. márc. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
terhességem alatt én is nagyon sok könyvet,cikket elolvastam és eldöntöttem,mit hogyan fogok csinálni.megszületett a kisfiam és a nagy része felborult.tény,hogy néhány dolgot hasznosítottam a könyvekből,de nagyrészt magamra meg anyumra hallgattam és hallgatok még mindig.hiába akarnám azt,ami le van írva,ha a gyerekem nem hajlandó azt elfogadni.
2011. márc. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!