Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » S. O. S! Aki manapság középisk...

S. O. S! Aki manapság középiskolában kezd angolt tanulni milyen könyvből tanul? Mi a jó könyv kezdőknek? A Headway elementory-t még használják?

Figyelt kérdés
köszi elég sürgős a dolog
2010. szept. 14. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Használják a Headway-t, elementary, de az nem elsősorban középiskolásoknak való. Nem lehet megmondani, melyik A jó, kinek melyik tetszik. Jó az English File, kapható még sok könyv különböző kiadóktól, pl Opportunities (az nekem nem tetszik), Channel, English in Mind.
2010. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vas Tímea ***** válasza:
100%

Angol tanár lévén a Headway könyvekről annyit mondanék, hogy JAJ NE!!!!


New English File-t javasolnám!


A könyvben külön van hátul nyelvtan és szókincs "bank" is, ahol elmagyaráz dolgokat és ahogy haladsz a könyvben ezeket jelzi a könyv, hogy ezeket hol kell használni. Ezen kívül rengeteg a mindennapi párbeszéd is benne, mind írásban és hallás utáni szövegértésnél. Minden könyvhöz lehet DVD-t is vásárolni, ami kisfilmben összefoglalja az egyes részeket, valamint extra multi-rom cd-t is, ami a munkafüzethez ingyenes jár. Ezeken plusz feladatok vannak, rengeteg.


Írj rám privit. Még tudnék egy s mást írni, de azt itt nem szívesen.

2010. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És mért kérdezed, ha szabad kérdeznem? Te akarsz tanulni vagy ki?
2010. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én tudok angolul. Én sok könyvből tanultam, mikor középsulis voltam, akkor mi még a Headway-ből,majd a Blackbird-ből tanultunk. Most valaki kért tőlem korrepetálást, de ő már egyetemista, és nem tudtam mivel kezdjük. Alapoktól akarja átvenni, és mindenképpen akar könyvet. Első körben egy angol alap C nyelvvizsgát szeretne.


Köszi a válaszokat!

2010. szept. 14. 20:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor mért középiskolás könyvet kérdezel? Az egy teljesen más korosztály, mint a fiatal felnőtt. Szerintem a régi (vagyis nem new) English File jobb, mint az új. Azonkívül ott van még a Cutting Edge - nagyon jó. Ne ess abba a hibába, hogy a nyelvet azonosítod a nyelvtannal: a vizsgákon, pláne az alapfokún meg az életben sem a nyelvtanon van a hangsúly, hanem a szövegértésen, sok-sok szón, hallás utáni értésen, beszéden, és hogy a rövid leveleknek legyen elejük-közepük-végük kapcsoló elemekkel.
2010. szept. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!