Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Headway Pre-Intermediate...

Headway Pre-Intermediate könyv segítségével el lehet jutni a középfokig vagy kell a következő szintű könyv is hozzá?

Figyelt kérdés

Szakmai B2 vizsgára készülök angolból, erős alapok szükségesek vagyis inkább középfokú tudás... Az említett könyv alapfok, kérdés, hogy átvéve lehet-e 'szintet ugrani'?

Ha Headway Pre-Intermediate könyvből tanulok, milyen tudást ad (középfok), azzal elkezdhetem-e a szakmait vagy vegyem meg a másikat is?

Remélem érthető :D

köszönöm


2010. jún. 21. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez még nem középfok. A nyelvtant nagyjából átveszi, de aprólékokba nem megy bele. A további felkészüléshez esetleg lehet elég alap, tehát nem muszáj intermediate könyvet átvenni, de rengeteg szó kell még hozzá, célzott vizsgafeladatok, egyéb találkozások a nyelvvel. Hol tartasz a pre-intermediate-tel, mert ha az elején, akkor én inkább azt hagynám ki, és helyette az intermediate-re ugranék. Nem intenzív sebességgel még legalább egy év.
2010. jún. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

most kezdtem pár hete, intenzív angol tanfolyamot csinálok.. őszig még magamtól is szeretnék hozzátanulni, fejlődni, könyvet olvasni.. És kb szeptembertől vágnék neki a szakmainak tanárral. Más nyelvből már van, még az angol kell :)

decemberig remélhetőleg elérem a megfelelő szintet :) jah, szakmai könyveket már beszereztem é neten is találtam jónak tűnő anyagokat

2010. jún. 21. 19:42
 3/4 anonim ***** válasza:

A pre-int szint egy jó kis alapfok. A Headwayt én is használom és kb a pre-int kötet háromnegyedénél már el lehet menni alapfokúzni, de ha valaki biztosra akar menni, akkor inkább a végén.


Ebből következik, hogy a teljes intermediate könyv kell a középfokhoz, sőt az upper-int sem árt.


Tudod a középfokú nyelvvizsgához szinte minden nyelvtan kell angolból. és itt ne csak arra gondolj, hogy megtanultál-e már minden nyelvtant, hanem, hogy tudod is használni? Biztonsággal, készségszinten!


Ha ez megvan, akkor jöhet a szakmai szókincs, mert egy általános középfok jó alap ehhez. A szakmai nyelv melyik szakmát jelenti? Business?

2010. jún. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

idegenforgalmi vizsgát szeretnék tenni.

a nyelvtant szerintem a nyáron sikerül végigvenni, a gyakorlás pedig folyamatos :)

a nyelvvizsgához beszereztem a megfelelő felkészítő könyveket, ami begyakoroltatja a típusfeladatokat. tanárral fogok készülni, írok sok levelet, ezzel is rengeteget segítek magamnak a vizsgán :P

ezeket azért írom ilyen biztonsággal, mert van már egy szakmaim más nyelvből, és a leírtak alapján készültem fel rá :)

szóval, tulajdonképp nekem elég ha a nyelvtant átvettem 1x, azután majd hozzátanulom a szavakat és remélhetőleg meglesz :P

2010. jún. 22. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!