Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet nekik jó...

Miért nem lehet nekik jó minőségű bolti tejet/tehén tejet adni? Nem kötekedésből kérdezem hanem érdekel az oka.! És mikortól lehet nekik adni tejet?

Figyelt kérdés
Szeretnék 6 hónaposomnak tebegrizt csinálni, de mivel mindenhol azt olvasom hogy nem lehet tejet adni, igy nem tudok neki csinálni.
2011. márc. 31. 11:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Semmi baj a tejpépekkel szerintem (sőt nagyon finomak, én imádom őket), de neki még bőven elég a gyümölcs, zöldség, veszel hozzá pl 7 gabonás pépet és belekevered.

tejterméket is 8-9 hónaptól javasolt adni.

Én csak 10 hós korában adtam tejpépet, akkor is felirattam HA-t (eü kártyáraegyrészt nem került pénzbe és kiadósabb is)

2011. márc. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A dobozos, poros kakik egészségesebbek, mint sok a boltban kapható alapanyag. Lesz még elég időd kotyvaszatani :)
2011. márc. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
ja , nézz meg egy bolti krémtúrót, gyümölcsjoghurtot, mi minden xar van benne.
2011. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy miért nem lehet, de én is a testvéreim is HÁZI!!!! tehéntejen nőttünk fel. És mivel nekem sem volt tejem a kislányom is már egy ideje azt kap. Most 9 hónapos. szerencsére nem lett allergiás sem erre sem semmi másra. Vidékiek vagyunk szerencsére itt a házi tej az tényleg az és jó minőségű, jó helyről való, nem bolti ami tehenet se látott. Tápszerezni nem akartam valamit meg enni kellet és nem bántam meg hogy adtam neki. Ezt mindenkinek magának kell eldönteni mit lát jónak és aszerint cselekedni...
2011. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem is 9 hónaposan szokott kiderülni az allergia, az ekcéma! Nyugtával dicsérd a napot!
2011. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

En adtam neki 6honaposan tejbegrizt.A te dontesed.

A sok allergiarol pedig csak annyit hogy 100%ra nem lehet visszavezetni hogy mi volt a kivalto ok.

2011. márc. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én akkor is az utolsóval értek egyet, senki nem fogja nekem bebizonyítani ha egyszer véletlen allergiás lesz 10 év múlva hogy tehéntej az oka! Vannak ennék sokkal veszélyesebb dolgok, ami ellne tehetne az ember mégsem érdekli...
2011. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát én már voltam olyan telepen ahol a teheneket fejik és szállítják a feldolgozóba és láttam mit tesznek a tejbe, hogy ne romoljon meg és ne dobják vissza. Tudod akkor inkább a dobozos poros kaki hidd el, mint a bolti tej. Ha tejet adsz akkor inkább biztos forrásból házi tejet. De azzal még szerintem kár terhelni a gyomrát.

Egyébként régen is volt allergia csak akkor nem figyletek az anyukák meg a dokik annyira az apróbb részletekre, mint most.

Tesóm is tejen nőtt fel emiatt súlyos coloitis ulcerosaja van 23 évesen. mert nem tünt fel senkinek h allergiás.

Én is tejen nőttem fel, nekem semmi bajom.

Az én fiam tejallergiás volt, 1 évig szigoru tejmentesen volt. Ezalatt a szomszédom verte a mellét, hogy a kicsije hogy eszi a tejbegrizt meg issza a tejet. Most sír-rí, mert nem fejlődik rendesen, 2 évesen sulyos allergiája lett, míg mi a kitartásunk gyümlcsét meghozván ihatjuk a házi tejet.

Szóval gondolkozz el megéri e kapkodni.

2011. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Egyébként azt mindenki elfelejti, hogy lehet csinálni tejbegrízt vagy tejberizst rizstejből is! Azt pedig nyugodtan adhatsz 6 hós babádnak is. Ugyanúgy kell elkészíteni, mintha normál tejből csinálnád, picit még édeskés is lesz, mivel a rizstej alapból kicsit édeskés.

A vitába nem igazán kívánok belefolyni, nekem is az a véleményem, hogy jobb félni, mint megijedni.

Én is felestejet kaptam anno 35 éve, és olyan vashiányos vérszegény vagyok, amit nem tudnak kikezelni. Hogy ettől-e? Nem tudom, mindenesetre én nem adok még kisfiamnak tejet inni (másfél éves), inkább megveszem a vitaminnal dúsított tejital port. Persze rendes tejből készített tejbegrízt, tejberizst, tejjel felöntött főzelékeket azért már kapott, de azokat is csak 1 éves kora után.

2011. márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én is vashiányos vérszegény vagyok, 4 hónaposan már simán feles tejet kaptam:-((((
2011. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!