Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Geréb Ágnes 2 év letöltendő...

Geréb Ágnes 2 év letöltendő fogház büntetést kapott! Mit szóltok hozzá? Megérdemli?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 18:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Igazatok van. A szülőknek is ott lenne a helyük a vádlottak padján.
2011. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
Igazatok van.én is utána küldeném a szülőket.És mindez történt velük azért mert az anyukának derogált hogy esetleg egy fáradt nővérke beszóljon neki,vagy nehogymá ne gyertyák között szüljön.Mintha ezen mulna,pffff....Bocs,de én nagyon mérges vagyok az ilyen "szülőkre".És igen tudom hogy külföldön ez gyakoribb,de ott ténylegesen ott van a sarkon a mentő.Hogy a kérdésre is válaszoljak,szerinte rá fér ez a büntetés,mégpedig azért mert nem tartotta be az eltiltást,meg mert olyan bagatel hibákat követett el,amit súlyosan büntetni kell.
2011. márc. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%
Egyet értek a hozzászólókkal, eszembe nem jutna otthon szülni. Kórházban is megtörténhet a baj, persze, de azért csak többen, jobban odafigyelnek a dolgokra.
2011. márc. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
68%
Én többet is adtam volna neki! Azokkal az anyákkal sem értek egyet, akik az otthon szülést választják. Könyörgöm hányszor fordul elő még kórházban is, hogy komplikáció adódik és nem tudják megmenteni a babát és az anyát? :(
2011. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
megérdemli,többet is...
2011. márc. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
42%

Valószínűleg megérdemli, ha a bíróság így döntött.

A konkrét eseteket nem ismerem.

Én csak azon döbbentem meg, amikor az Allee-ban járva, jó nagy méretes plakáton kint volt Geréb Ágnes, mint az "Évtized kedvence" (Nők Lapja Cafe-féle szavazás [link]


Fel nem foghatom, hogy kik és mi alapján szavazták meg...

2011. márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a végtelenségig tiszteletben tartom mások nézeteit, elveit, de e mellett azt gondolom, hogy mindenért - ezért is - ugyanúgy felelősséggel tartoznak. Azaz minden döntésükért. Viszont én sem szeretem, ha valaki az én döntésemet bírálja.

Az otthonszülés kontra kórházi szülés között mindig egy örök szakadék lesz, de azt mondom, hogy felelős szülőnek lenni, felelősen/biztonságban szülni csak kórházban lehet. Orbitális önzőség a saját kis "kényes" igényeinket előtérbe helyezni az egészség rovására.

Én nem Geréb Ágnest csuknám le, hanem a szülőt, aki kérte tőle, hogy segítsen.

Van egy ismerősöm. Egyidősek a gyerekeink, és Gerébnél kezdődött a szülése. Megszállott otthonszülő. Egyszer azt mondta nekem villogó szemekkel, hogy "én nem vagyok róla meggyőződve, hogy téged császározni kellett volna." vagy "az orvosod nagyot hibázott".

Mondanom sem kell, hogy kikértem magamnak a dolgot, és elmeséltem neki a szülői felelősség első nagy megnyilvánulását. 3-szorosan voltam veszélyeztetett, és azt mondta a doki, vagy én megyek rá, vagy a gyerek.

Akkor ki a felelős? Geréb Ágnes vagy a szülő, aki kockáztatja az egészségüket?

s most lehet lepontozni, de ez azt hiszem egyértelmű.

2011. márc. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"De mi is történt pontosan azon a tragikus napon?


– A burokrepesztés után a szülés megtorpant – ismertette a horrorfilmbe illő részleteket Kiss Veronika. Egy kis idő múlva előbukkant Gréta feje, a válla azonban elakadt. A tanúk szerint ezután kitört a pánik. Geréb oxitocint adott vénásan, amit a szakértők szerint csak cseppenként infúzióban lehetett volna. Ettől összerándult a méh, és fojtogatta a kicsit, azonban Gréta nem szabadult a szorításból. – Ezután a bába a csecsemő fejét először kilencven fokban elfordította, majd vissza, utána a másik irányba is kilencven fokban, majd vissza – magyarázta az ügyész. – Majd hanyatt fektette Hajnalkát, és nyomkodták, de semmi. Ekkor Geréb benyúlt a hüvelybe, és megpróbálta a gyerek kulcscsontját eltörni, sikertelenül. Egyet azonban nem tett. Nem alkalmazott gátmetszést. Pedig azzal 38 perc pokoli szenvedés után egy perc alatt kivették Grétát a kórházban, de már késő volt." Ezt találtam.. Még olvasni is borzasztó! Ok, sokan gátmetszés ellenesek, de ENNYIRE? Milyen orvosaz, aki egy komplikációnál bepánikol? Hogy adhat egy orvos vénásan oxitocint, ha tilos? Ennyi "tévedés" egy szülésztől már nem hiba, hanem BŰN!

2011. márc. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

El lehet felejteni ezt a "mindenkinek joga van ott szülni, ahol akar" dumát. Nincs joga. A kockázatot nem csak a nő vállalja, hanem a gyerek is, akit nem kérdeztek a dologról, és az otthonszülő nő döntése miatt nem csak saját maga, hanem más élete, egészsége is veszélybe kerül ilyenkor. Ehhez (mások indokolatlan veszélyeztetéséhez) pedig nincs joguk.

Geréb végre a helyére került.

2011. márc. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

" Könyörgöm hányszor fordul elő még kórházban is, hogy komplikáció adódik és nem tudják megmenteni a babát és az anyát?"


Országhírű szívsebész professzorunk:


"Magam is gyilkos vagyok!

Többszörös gyilkos.

Tömeggyilkos!

Több ezer műtétet végeztem, melyek során 48 beteg halálát okoztam. Tizenegy beteg meghalt, mert az ígért műtétet nem tudtam elvégezni. "

2012. febr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!