Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos fiam alig eszik....

22 hónapos fiam alig eszik. Ötletek? Vagy a tietek mennyit eszik?

Figyelt kérdés
22 hónapos, későn kezdte lefogadnia darabos kaját. Addig nem volt semmi baj, hatalmas adag főzeléket lenyelt (bármit). Azóta reggel 6-kor tápszer (tejérzékeny), 9 fele reggeli, amilehet virsli (3 darab, párizsi kenyér nélkül, lekváros kenyér), ebédre pár falat, de abból is csak: rántott hús, egybefasírt, töltött paprika, halrudacska, leves leve szigorúan..., kicsi pöri minimális tésztával, spenót), aztán délután gyümölcs (alma é s banán, mást nem eszik meg), este vacsi, amire csak azt eszi meg, amit reggel is (párizsi, stb.), aztán alvás előtt megint tápszer. Nasi napközben nincs, nagyon ritkán kap ropit, sütit, vagy piskótát, de azt is csak akkor ha evett normálisan, sok minden kaja kilőve, mert tejérzékeny. Úgy kell a kaját belekönyörögni, és már gyomoridegem van, amikor evésre kerül a sor... Vacsinál már türelmetlen vagyok, mert bosszant, hogy alig eszik...és félek, hogy valami baja lesz, vitamin hiány, mert egyáltalán nem eszik változatosan, az új ízektől meg irtózik....Azt hozzáteszem, hogy virsliből és párizsiból nem tudok neki annyit adni, ami ne férne bele, de a főtt kaja nem megy. Pedig finomakat csinálok, nem főzök még rosszindulattal sem rosszul. Minden ötletet várok, mert már felőröl ez az egész...
2011. márc. 24. 14:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

3 virsli vacsira megy, reggelire nem adok, mert azzal akkor valóban simán kihúzza estig. :) Reggelire ma pár falat lekváros kenyeret evett, egész nap kint voltunk a levegőn, vártam, hogy na ma tutira negy ebédelés lesz, és semmit nem evett. Szerintetek adjam neki uzsira a megmaradt ebédet, vagy kapjon hideget (amit tutira meg fog enni)? Az a baj, hogy az ebédet ismán kihagyja, és kibekkeli uzsiig, vagy vacsoráig...

kedves 14:00-ás! Valóban jól látod, hogy e körül forog már minden gondolatom. Görcsben van a gyomrom, ha az ebédhez érünk...De felé nyilván nem mutatom, de biztos érzi amúgy rajtam. Az a baj, hogy félek, ohgy kikészül a gyomra, hogy reggel 9 és du. 4-5 között semmit, vagy max. 3 falatot eszik... Amúgy ép ésszel én is tudom, hogy túlreagálom a dolgokat, nyilván éhen halni nem fog, hiszen hideget eszik. De mégsem lehet ezen élni... Megpróbálom lazábban felfogni, csak nehéz, mert féltem, de maximálisan tudom, hogy teljesen igazad van... :)

2011. márc. 26. 14:16
 12/16 A kérdező kommentje:

ja, amúgy egészséges, gyümölcsöt nyomja magába délutánonként

92 centi és 14 kiló, nem kövér, nem sovány, egy jó felépítésű, masszív kisfiú, és jó kedélyű, nem fogyott semmit :)

2011. márc. 26. 14:22
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges aggódnod. Nagyon jó húsban van a kisfiad, és ahogy írod szerintem jól eszik. Ha meg nem ette meg az ebédet kínáld meg vele, mikor felébred. De ha akkor sem kell, ne idegeskedj majd eszik ha kell. Az én kisfiam is szörnyű evő, a tiéd hozzáképest nagyon jól eszik. Ő már 3,5 éves és még csak 15,5 kg, a 105 cm-éhez. És van hogy fél kiflit eszik egy nap, és másnapra sem éhezik meg, de ma már nem érdekel. Pedig idáig én is a fára tudtam volna mászni. Egészséges és kész, majd kinövi. Egyébként ahogy az egyik válaszoló írta, hogy majd az ovigan enni fog, na az enyém ott sem eszik.

A Béres cseppet próbáltad már? Nálunk csodákat művel, csak az a baj, hogy 2 hétig tart a csoda, mert utána kezdődik minden előről.

2011. márc. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én már megtanultam nem idegeskedni és nem túlaggódni magam. Az én 21 hós lányom is tejérzékeny és mellette nagyon válogatós. Az elején én is így voltam mint te, egyszerűen már az idegösszeroppanás határán voltam, csak az evése körül forgott minden gondolatom.

Nálunk is későn kezdett el darabosat enni, de szerintem nem ez a probléma, mert ő már előtte is nagyon finnyás volt. Én megtaláltam azt az ételt amit szeret, amiből bármikor, bármennyi mennyiségben képes megenni, és azt adom neki kétnaponta. Sajnos nem tudok mást tenni, ez van, de legalább ettől jóllakik, és ez a lényeg. Elfogyott a türelmem, hogy minden nap kipróbáljak nála valami új ételt, és mindig csak azt kapom hogy visszautasítja, és csak magamat idegesítem fel vele. Persze mindig megkínálom abból amit mi eszünk, ha kell akkor kell, ha nem, nem. Nálunk így néz ki egy étkezése: Reggel tápszer, utána 9-10 körül egy joghurt (szójás) és néha egy-két katona üres kenyér. Ebéd 3-4 körül (akkor éhezik meg) mindig tészta, csak ez az amit szeret. 6-7 körül marad az ebéd maradéka, mert mint mondtam a tésztát bármikor képes megenni. Vagy ha nem marad, akkor néha ő is üres párizsit eszik de azt se mindig eszi meg, vagy egy szójás pudingot eszik amibe teszek gyümölcsöt és gabonapépet(tej nélküli). Szóval nálunk a tészta amit megeszik, és azt igyekszem úgy elkészíteni, hogy legyen benne hús is, zöldség is, de persze mindezt el kell rejtenem hogy ne lássa meg benne. Általában az íze mindig ugyanolyan lesz, mert hasonló füszerekkel és paradicsommal ízesítem (olyan bolognai stílusú lesz mind) Ő csak így szereti.

Ja és az én lányom is visszaköp mindent ha nem tetszik neki, vagy mikor eszébe jut hogy már jóllakott. Nem tudom ezt miért csinálja.

Ha van kedved írhatsz nekem privátban, már csak a tejérzékenység miatt is, hátha tudunk egymásnak tanácsot adni.

2011. márc. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az én fiam 22 hónapos, és negyed annyit sem eszik mint a te fiad. 95 centi és 13 kiló.

Reggel 7 kor 240ml tejital.

11kor egy fél szelet felvágottas vajas kenyér vagy májkrémes kenyér.

Kb 12-13 hónapos koráig rendesen megette az ebédet főzelékeket meg tésztákat meg szinte mindent amit akkor kapott.13 hónapos kora óta szinte egyáltalán nem eszik főt kaját.Gyümölcsöt sem eszik és zöldségeket sem.

A virslit a fasírtot a felvágottakat a halat megeszi,és ennyi.

A levesek levéből szokott kb 5-6 kanállal enni maximum.

Se a tésztát, se a rizst, se a krumplit nem eszi meg semmilyen formába.

Ma például 2fasírtot evett ebédre.Meg egy kevés kenyeret.

14-15 óra körül kap 2 deci kakaót.

Uzsonnára pedig megint felvágottas vajas kenyér vagy nutellás kenyér ha van itthon.

Szereti a krémtúrót meg a görög kekszes joghurtot.

Nagy kedvence a sós tucc keksz,de ezt is nagyon ritkán veszek.Ha engedném akkor egyszerre vagy 8 kekszet is megenne de maximum 3 darabot ehet egy nap.De jelenleg most ez sincs itthon, már vagy 2 hete nem vettem.

Én is a béres cseppet adom neki cebion cseppel, de az étvágyán nem változtat.Nagyon rossz evő a fiam sajnos, de már én sem foglalkozom vele.Eleinte idegesített,mostmár nem érdekel.Éhen halni nem.Az erőltetésnek meg semmi értelme,azzal csak árt az ember.

Este meg lefekvés előtt megint 240 ml tejitalt kap.

2011. márc. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
a cebion multi nekünk sem vált be,de a marslakócskák igen.vissza kellett venni a vitaminból,annyit evett a keresztfiam.Rendesen zabált.Én a fiamnak béres cseppet adok pár hete,de csak 10 cseppet,mert még most lett 10 kiló,ő 18 hónapos.ez is sokat segített,de ha elfogy,akkor én is veszek marslakócskát.az én fiamnak is még turmixolni kell,csak úgy eszi meg a kaját,ha apródarabos.Ha mi eszünk,abból kunyizik pár falatot,szépen megrágja,megeszi,de ha neki adom úgy,akkor nem
2011. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!