Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami jó ötletetek arra,...

Fkiszti kérdése:

Van valami jó ötletetek arra, hogyan csináljam, hogy a szobában lévő forró elektromos cserépkályhát ne tudja megérinteni a mászó 7 hónapos babám? Mit lehetne esetleg elé rakni? Ötletek?

Figyelt kérdés
Mivel nem nagy a hely, ahol lakunk, arra nincs lehetőség, hogy valamivel elkerítsem.
2011. febr. 18. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legjobban bevált,hogy amikor begyújtottam a kályhát,a kezét rátettem a még hideg kályhára,és mondtam,hogy melegítsük meg a kezünket. Az én kezemet pedig az ő keze fölé. Amikor már jó meleg volt,csak akkor vettük el a kezünket a kályháról. Közben állandóan mondtam neki,hogy süt,forró. Sah nem nyúlt a kályhához. Ha a közelébe ment,rázta a fejét és mondta,hogy süt.

Tapasztalatom szerint,ha nem tudod teljesen körbekeríteni a kályhát,akkor vagy megkerüli vagy eltolja és mégis odamegy a kályhához.

De lehet,hogy másnak van jobb ötlete.

2011. febr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne rakj elé semmit! Semmi értelme. Nem szabad egyedül hagyni, mindig szólj rá, ha közelít és vidd onnan el.

Közben tanítsd neki ahol tudod, hogy forró! Amikor még nem éget, de már meleg, akkor tedd oda a kezét és mondd, hogy forró és kapd el róla a kezét. Hamar meg fogja tanulni.

Nálunk nincs otthon, de mindkét nagyszülőnél van ilyen kályha és nagyon hamar megtanulta, hogy nem szabad hozzáérnie. Már 3 éves, még nyáron, amikor hideg, akkor is nagy ívben kikerüli, akárhogy rohangál is a szobában.

2011. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2011. febr. 19. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!