Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos fiam alig eszik....

22 hónapos fiam alig eszik. Ötletek? Vagy a tietek mennyit eszik?

Figyelt kérdés
22 hónapos, későn kezdte lefogadnia darabos kaját. Addig nem volt semmi baj, hatalmas adag főzeléket lenyelt (bármit). Azóta reggel 6-kor tápszer (tejérzékeny), 9 fele reggeli, amilehet virsli (3 darab, párizsi kenyér nélkül, lekváros kenyér), ebédre pár falat, de abból is csak: rántott hús, egybefasírt, töltött paprika, halrudacska, leves leve szigorúan..., kicsi pöri minimális tésztával, spenót), aztán délután gyümölcs (alma é s banán, mást nem eszik meg), este vacsi, amire csak azt eszi meg, amit reggel is (párizsi, stb.), aztán alvás előtt megint tápszer. Nasi napközben nincs, nagyon ritkán kap ropit, sütit, vagy piskótát, de azt is csak akkor ha evett normálisan, sok minden kaja kilőve, mert tejérzékeny. Úgy kell a kaját belekönyörögni, és már gyomoridegem van, amikor evésre kerül a sor... Vacsinál már türelmetlen vagyok, mert bosszant, hogy alig eszik...és félek, hogy valami baja lesz, vitamin hiány, mert egyáltalán nem eszik változatosan, az új ízektől meg irtózik....Azt hozzáteszem, hogy virsliből és párizsiból nem tudok neki annyit adni, ami ne férne bele, de a főtt kaja nem megy. Pedig finomakat csinálok, nem főzök még rosszindulattal sem rosszul. Minden ötletet várok, mert már felőröl ez az egész...
2011. márc. 24. 14:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, azt próbáltam, hogy reggelire 9 körül kevesebb kaját kapott, hogy megéhezzen ebédre...de hatástalan...kivárja amíg a fogára való lesz...
2011. márc. 24. 14:06
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyanebben a cipőben járok.Már eljutottam odáig,hogy nem idegesítem magam rajta,mert bármit próbáltam,nem javult a helyzet.Az én fiam sem nagyon akarta a darabosat elfogadni,nem is erőltettem és elég sokáig pépesítettem a dolgokat és arra gondolok,hogy emiatt eszik most rosszul,de nem tudom.Az biztos,hogy a második fiamnak nyomatom a darabosat,minél előbb.Reggeli meg a vacsi az megy,nincs vele gond,de az ebéd...Hát az katasztrófa.A húst szinte egyáltalán nem eszi meg,öklendezik tőle.Mondjuk a leveseket szereti és ha már azt eszik,én elégedett vagyok.Főzeléket egyáltalán,köretek közül is csak a sült krumplit.Tésztákat úgy ahogy eszi,palacsinta bármikor jöhet,na meg a virsli is,nagyjából ennyi.

Most 2,5 éves,szeptemberben megy oviba,barátnőm azzal nyugtat,hogy majd ott megjön az evési kedve,ahogy látja a többieket,hát remélem...

Erőltetni nem szabad,mert én elkövettem ezt a hibát és még annyira sem evett,mint előtte,már ha asztalhoz kellett ülni,elkezdett tiltakozni,meg sem nézte,mi a kaja,meg sem kóstolta.Most már inkább nem szólok rá,hogy nehogy direkt ellenkezzen,ha már egy keveset eszik az is jó.Majd elmúlik ez a korszak,aztán jobban esznek.

Még egy példa.Férjem nővérének a kisfia mindig rossz evő volt kicsinek,alig evett,nagyon sovány is volt,mindig vita téma volt az evés.Aztán egyszer csak megjött az étvágya vagy nem tudom és olyan kis tömzsi gyerek lett 6 éves korára és eszik most már rendesen.

2011. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem vagyok egyedül a problémámmal... A fiam nem alultáplált, 92 centi és 14 kiló... :) a húsból nekem csak a sertéskarajt, vagy combot eszi meg, vagy a darálthúst. A szárnyasokat túl rágja, és így egy idő után kiszárad, nem tudja lenyelni, és ő is öklendezik. Csak az a baj, hogy egyáltalán nem eszik egészségesen. Virsli és párizsi... A legtöbb szemetet tartalmazó... borzalom. A te gyerkőcöd milyen sűrűn kap virslit, mert írtad, hogy azt szereti.

Igazad van, nem kéne ezen idegeskednem, csak nehéz... Töröm magam, hogy mit főzzek, amiben nincs tej, az izlésének megfelel, stb. és eszik belőle két falatot...És ami a legbosszantóbb, hogy ugye nem változatos az evése így... Zöldséget nem eszik. Egyedül a sárgarépát eszi meg, de azt meg csak nyersen :) főve nem szereti... :)

2011. márc. 24. 15:15
 4/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem sokszor,hetente 2x eszik virslit,de azt szereti.Volt olyan időszak,hogy reggelire csak kolbászos falatokat evett,hát ez sem túl változatos.Azon már gondolkodtam én is,hogy nem épp egészségesen étkezik,de mit tudjak csinálni???Habár a gyümölcsöket nagyon szereti,zöldségeket is megeszi nyersen reggeli mellé,úgyhogy ez talán az egészséges részt fedezi.Majd változik...Már nagyon várom...

Tejet miért nem adsz neki?Én másfél éves korától már adtam.Túl van lihegve ez a mai tejellenes nézet szerintem.Vagy nem bírja a tiéd?

2011. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem kap tejet, mert mint írtam tejérzékeny sajnos...Durva ekcéma, hasmenés, és hasfájás...Bár ne így lenne, én is szívesen adnék neki joghurtot, sajtot, stb... De remélem kinövi.

Érdekes, a kolbászos falatkák nálunk is nagyon menők. :) Na mindegy, egyszer majd csak lesz jobb, addig meg próbálok nem idegeskedni emiatt. :)

Kitartást neked (is)!

2011. márc. 24. 21:44
 6/16 anonim ***** válasza:

Próbálj meg neki valamilyen multivitamin készítményt adni (Cebion multi, Marslakócskák). Gyanítom, hogy az én kisfiamnak ettől jött meg az étvágya. Reggel add neki, néhány nap múlva elvileg már van hatása.

Ha netán nem segít, akkor is legalább kapott vitamint :-)

2011. márc. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
KAp cebion multit... :) pont amiatt, hogy legalább így kapjon vitamint, de étvágyat nem csinált sajnos. Köszi az ötletet azért.
2011. márc. 25. 13:37
 8/16 A kérdező kommentje:
Csajok! Megőrülök, ma sem ment le egy falat ebéd sem a torkán...Megrágja a húst és kiköpi...A tésztát is. Mit csináljak vele? Ez nem normális. Tudom, majd kinövi...És addig? Hiába kérem szépen, vagy határozottan, vagy játékosan, vagy erőteljesen, akkor sem...
2011. márc. 26. 13:43
 9/16 anonim ***** válasza:

Hagyd békén a gyerekedet :)) és ne erőltess semmit!!!

Ha éhes lesz enni fog,nem fog éhen halni. Minél jobban azt látja ,hogy ezzel téged frusztál, Ő annál inkább csinálni fogja. Amíg nem veszít a súlyából és egészséges,addig nincs miért aggódnod. A vitamin az jó,azt add neki,aztán nyugalom és semmi idegeskedés! Nagyon kevés a jóevő gyerek,az enyém sem az (3 éves).

Hidd el enni fog ha éhes lesz! Ne taktikázz,csak kínáld meg amikor Ti is eszek,ha eszik eszik,ha nem nem.

A baj csak akkor lesz majd,ha már fogyott 3 kilót és kedvetlen lesz,de ez úgysem fog bekövetkezni,mert biztos vagyok benne,hogy egészséges a gyermeked. Fogadok,hogy ez a mindennapi témád,erről beszélsz anyukádnak,barátnődnek, férjednek stb... és ez körül forog a gondolatod egész nap! Ezt tessék befejezni!! Gondolj a roma gyerekekre, szerinted mennyit esznek egész nap? Mégis egészségesek.

Hidd el,ha éhes lesz enni fog majd!!!

2011. márc. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
próbáltad kitolni az ebédet? a reggeli 3 virsli nagyon sok, lehet attól úgy eltelik, hogy nem éhezik meg ebédre :) nálunk ezért nincs reggeli, 10 órai. 8kor kap tejitalt, délben meg már éhes, szépen eszik, mondjuk nálunk a 3 virsli az az ebéd és a vacsora :D
2011. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!