Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit várhatok a kakival...

Mennyit várhatok a kakival túlnyomórészt anyatejes babánál?

Figyelt kérdés
10 hetes kisbabám 80%-ban kap anyatejet, egy kevés tápszeres kiegészítést kap (ugyanazt)születése óta. Két hete nem kakil normálisan, 3 nap után szokott kamillateát kapni, de a védőnőm szerint ez nem jó rendszeresen. Szerintetek meddig várhatok azzal, hogy magától tudjon kakilni? Eddig ezzel semmi probléma nem volt, naponta egyszer minimum volt, és nagyon szeretném, ha most sem csak segítséggel menne ez neki. Természetesen ha más nincs, nem lesz választásunk, de egyébként nem hasfájós, jó kedélyű baba, lehet, hogy menne ez neki egyedül is, csak nem várjuk ki. Érdekelne, hogy hogyan tudjátok: hány nap az a határ, amikor már nem lehet tovább várni a kakival?
2011. márc. 23. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Anyatejes babánál 1 hét a határ. Nekem 3 gyermekem van és mindegyiküknél hasonlóképp alakult a ritmus. Eleinte naponta szinte minden peluscserekor volt, majd kezdett ritkulni napi 2-3, majd napi 1 és a szilárd étel bevezetése után már heti 1-2 lett.

Ahogyan nálunk felnőtteknél, náluk sem ugyanaznap van a nagydolog, ez függ sok mindentől. A rendszeres kamilla teáztatás valóban nem jó. Én nem aggódnék ha csak heti 1 alkalom sikerül neki, a babán úgyis látod, hogy fáj-e a pocakja vagy esetleg erőlködik, szeretne üríteni és nem megy. Látod a nagydolog állagát, hogy esetleg amiatt jön ritkábban mert túl kemény és visszatartja mert esetleg fájdalmas kinyomni.

Ha nem látsz semmi "gondot" a kakin és a babán sem, akkor ne aggódj. Várd meg míg önmagától jön neki. A legkisebbem most 15 hónapos és 3-4 naponta van kakis pelus, a 4 éves fiam is csak heti 2x megy. (mondjuk én is):)

De a férjem pl minden nap, pedig teljesen ugyanazt esszük (vállalkozásunk van, így együtt reggelizünk és vacsizunk, napközben kaját viszek neki, amit itthon főzök)

Mindenképp várd meg, hogy önmaga mikor produkál és ne magatokból indulj ki, mert senkinek sem egyforma az anyagcseréje.

2011. márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 10 napot olvastam csak anyatejes babánál (tápszerest nem tudom).

Enyém csak anyatejes 5 hónapos, eddig kétszer kapott cukros kamillateát. Az elsőnél 7 napig nem kakilt, akkor láttam rajta, hogy görcsöl a poci, húzta össze magát, már zavarta, hogy nem tud kakilni, ekkor adtam neki teát.

Másodiknál 2 nap kakiszünet után láttam rajta, hogy zavarja, így kapott megint.

Szóval én figyelném a babát a helyedben, hogy mikor látszik rajta a pocifájdalom, mikor szopik kevesebbet, akkor jöhet a tea.

2011. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nálunk a amxi 5fél nap volt, de akkor már úgy, h kőkemény volt, és "segítenem" kellett h kijöjjön, nyomtam fel a térdét, közben törlővel igyekeztem szedni ami már kint volt... azért nem jó folymatosan kamillázni ,mert hozzászokik a szervezet.
2011. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2.vagyok, és figyeld, hogy te miket eszel, lehet mostanában ettél valamit, amitől neki van szorulása.

Nálunk a sok csokievésem a ludas :S

2011. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam is nagyon ritkán kakilt, igaz, ő teljesen anyatejes volt (most lesz 9 hónapos). Nála sokszor 10-14 nap is eltelt két széklet között, már kétségbe voltam esve, mert semmilyen módszer nem használt, sem a kamilla, sem a tornáztatás, sem a masszázs, de még a Laevolac-szirup sem. Ezt egyébként te is nyugodtan adhatod neki, nem tud hozzászokni, nekem is gyerekorvos javasolta.

A gyereknek amúgy nem volt baja, nem feszült-fájt a hasa, a 14. napon is (hőmérőzés után), híg, anyatejes kakit csinált.

A kakilás egyébként a hozzátáplálással oldódott meg-amint elkezdett gyümölcsöt kapni, másnaptól volt minden nap széklete.

2011. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is hallottam, hogy a kizárólag anyatejes babáknál szinte minden normális, akár az is, ha 10 napig nincs kaki. De az én kisbabám sajnos kap egy kis tápszeres pótlást is, ezért vagyok tanácstalan. Úgy gondolom, hogy amíg nem látok rajta komolyabb erőlködést vagy fájdalmat, nem szabad beleavatkoznom a kis bioritmusába, de persze ártani sem akarok neki ezzel. Mi is próbáltuk a kamillát és a lázmérőt is, de lehet, hogy már másnap ment volna mindez neki magától is. Olyan nehéz okosnak lenni :)
2011. márc. 23. 22:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel többségében anyatejet kap, így légy türelmes! A lázmérőzés sem jó ötlet!

Legalább 1x nézd meg hány nap múlva kakil, ne avatkozz be.

2011. márc. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg figyeld a babádat!Az enyém 5 hónapos, és születése óta csak 2 olyan nap volt, amikor nem sikerült neki kakilni.De már másnap feszengett szegénykém, és annyira jellegzetesen sírt, hogy egyből tudtam, segítenem kell.Az volt a szerencsém, hogy én már adhatok neki rostos gyümölcslevet, aminek rögtön meglett az eredménye.Én az egy hetet nagyon soknak tartom a nem kakilásból, szerintem az már semmiképp nem normális! Mit mond az orvosa? Rá hallgass leginkább!A lányomnak is valószínűleg a tápszer fogta meg a hasát, mert azokon a napokon ő is pótlást kapott.Teljesen mindegy, mennyi tápszert kap, már kis mennyiség is okozhat székrekedést.Ne aggódj, szerintem rendeződni fog magától!De ne várj egy hétig!Ne várd meg, míg erőlködik!!!Egy babának nem egészséges az erőlködés..és ami bemegy, annak ki kell jönnie, akárki akármit hall, vagy mond, vagy olvas.Én már 2. nap segítek neki.De ha nem szenvedne, és vidám lenne, akkor sem hagynám annyiban a dolgot, elintézve azzal, hogy de hát, vidám..Nincs lefagyasztott tejed?Ha van, próbáld ki, hogy tápszeres pótlás helyett azt adod neki.Ha lenne egy olyan nap, amikor nem kap tápszert, lehet, minden magától rendeződne.
2011. márc. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos lefagyasztott tejem nincs, szopizik és fejek is, de az általában elfogy még aznap. A tápszer a legvégső eset, de sajnos nem tudom kikerülni, akárhogy is igyekszem.

Most adom Neki a Normafloret, bízom benne, hogy segít, de természetesen igazad van, figyelni fogom. Most egyelőre még várok egy picit, 3 napja nem volt kaki, de a védőnő szerint ez a kúra segíteni fog. (antibiotikumot szedtünk, szerinte ez a ludas)

Egy hétig én sem szeretnék várni, de hagyni akarok neki egy kis időt. Ha látom rajta, hogy fáj neki vagy nagyon nyomna, akkor természetesen úgysem bírom nézni, de a gyerekorvos tanácsa (kamilla minden nap, lázmérőzés, glicerines kúp) nekem egy kicsit morbidnak tűnik. Egyébként nem szenved vele, nem kemény, csak egy kicsit kellett rásegítenünk, csak annyi a baj tényleg, hogy napok telnek el...

2011. márc. 24. 09:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!