Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Picit lusta babák anyukái!...

Picit lusta babák anyukái! Hogy segítettetek a babátoknak a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés
Tegnap töltötte a lányom a 6. hónapot, és kétségbe vagyok esve.Hasról hátra már fordult 4 hónaposan, de a másik irány még nem megy, mindig a hátára gurul vissza.Hason fekve nyúl a játékért, de nem nyomja fel magát tenyértámaszba.Tegnap olvastam itt, hogy valakinek a babája már négykézláb hintázik, és kúszik ennyi idősen..Na, ekkor totál beparáztam!Kértem időpontot Dévény tornára.Nagyon stresszel, hogy 7 hónaposan már kúszni, mászni kell, én meg örülök, ha 5-ször 2 percet megmarad a hasán sírás nélkül.Mi lesz ebből?Hogyan tudnék segíteni neki?Egyébként egészséges, nagyon mozgékony, és nem hypoton baba.Eddig mindent időben csinált, de ez a 6. hónap teljesen kikészít engem.
2011. márc. 22. 07:22
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
De fektettem hasra, volt, hogy el is aludt, persze csak cumival.Születése óta a hátán szeret lenni, így is alszik mindig.Amióta 3 hónaposan megtanulta megemelni a fejét hason, azóta nem tudom így altatni, mert nem teszi le a fejét.Minden nap kínozom vele, de hiába a játék, hiába a simogatás, vagy éneklés, mindig sírásba fullad.Pedig nem egyszer van a hasán egy nap..Volt, hogy én is lefeküdtem mellé, vele szemben stb.Nem nagyon érdekelte, csak panaszosan sírt.De igazatok van,nem fogom békén hagyni vele, ha sír is egy picit, muszáj.
2011. márc. 22. 08:18
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Csináljuk a videót is, és a lepedőset is.A lepedős mutatványt még élvezi is, folyamatosan vigyorog közben.Remélem magától is menni fog majd.
2011. márc. 22. 12:15
 13/15 anonim ***** válasza:

Én igazi lassan fejlődő baba anyukája vagyok.

11,5 hónapos a lányom. Mindent későn kezdett csinálni.

8 hónaposan fordult hátról hasra (vissza még a mai napig sem tud)

9 hónaposan kezdett kúszni hátrafelé,

10 hónaposan ült fel,

11 hónapos elmúlt amikor elkezdett mászni.

Felállással nem próbálkozik, csak térdel s így használja járássegítőnek a széket, a nagy dobozt a nagy autót stb. Szépen térden állásban vagy négykézláb közlekedik.

Úgy gondolom azzal, ha megmutatod egy gyógytornásznak nem veszítesz semmit, de ne aggódd túl a dolgokat. Mi is jártunk Dévényre, de már első alkalommal azt mondta semmi baj a lányommal. Kicsit rossz a lábfejtartása, mert elfeküdte a pocakomban, de ennyi. Nézesd meg és megnyugszol.

Ha motiválod a játékokkal és hagysz neki teret, hogy mozogjon a padlón ő is szépen el fog kezdeni minden mozgásformát.

2011. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Fogalmam sincs, miért aggódok ezen.A férjem szerint sem kell torna, mert ha nem csinálja most, akkor egy hónap múlva.Ha akkor sem, akkor még később, és, hogy ne a nagy könyvet nézzem.Jó lenne, ha egy kicsit én is lazább lennék..olyat is hallottam már, hogy egy baba kihagyta az egész forgást, egy másik meg a mászást, mégsem történt semmi.
2011. márc. 22. 13:12
 15/15 anonim ***** válasza:
Én babám is igazi kis lusti,illetve amíg nem megy vmi egész jól addig nem csinálja.6 hósan még semerre se forgott,olyan 6éés fél hósan kezdte.Aztán a kúszás majd 9 hósan-már én is tornára indultam vele mire nekilendült.Mászni 10és fél hósan,de azt akkor már olyan ügyesen,mintha 3 hónapja mászna!Felállni 11 hósan,menni most kezd egyedül 13és fél hósan,de olyan ügyi,nincs elesés,semmi!Tehát ne aggódj.Azt olvastam mikor anno én is aggódtam,h ha egyfele fordul akkor megy az majd visszafele is és ha azok mennek,nincs gond!
2011. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!