Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Picit lusta babák anyukái!...

Picit lusta babák anyukái! Hogy segítettetek a babátoknak a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés
Tegnap töltötte a lányom a 6. hónapot, és kétségbe vagyok esve.Hasról hátra már fordult 4 hónaposan, de a másik irány még nem megy, mindig a hátára gurul vissza.Hason fekve nyúl a játékért, de nem nyomja fel magát tenyértámaszba.Tegnap olvastam itt, hogy valakinek a babája már négykézláb hintázik, és kúszik ennyi idősen..Na, ekkor totál beparáztam!Kértem időpontot Dévény tornára.Nagyon stresszel, hogy 7 hónaposan már kúszni, mászni kell, én meg örülök, ha 5-ször 2 percet megmarad a hasán sírás nélkül.Mi lesz ebből?Hogyan tudnék segíteni neki?Egyébként egészséges, nagyon mozgékony, és nem hypoton baba.Eddig mindent időben csinált, de ez a 6. hónap teljesen kikészít engem.
2011. márc. 22. 07:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Jaj, szegénykém, ne parázz már! A babák nem egyformán fejlődnek. Nem "kötelező" ilyen korban kúszni, mászni meg pláne nem.

De ha nagyon aggódsz, nézd meg ezt a videót, és hasznosítsd a benne látottakat: http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU

2011. márc. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nyugi! Mi is így voltunk. 5 hónaposan vittem a kislányt Dévény tornára, mert ekkor még semmit nem csinált. Készülj fel, hogy síni fog a kezelések alatt, nem lesz könnyű, de az ő érdeke. Mi 12 hónapos koráig jártunk heti 1 alkalommal. 14 hónaposan kezdett el járni.Ekkor havi 1 kontroll elég volt. Szépen lassan fejlődőtt, ahogy az izmai már nem voltak feszesek.

Sajnos túl sokat nem tudsz tenni. Minden baba más. Nekünk a fejlődésneurológián azt mondták duci a babánk, azért nem csinál semmit. Gondolhatod mennyire "megnyugtattak", mentünk tovább a Dévény tornára.

Kitartás!

-18 hónapos baba anyukája-

2011. márc. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi, láttam már ezt.De nálunk nem működött, mert mindig a hátára gurul vissza, pedig tényleg csak egy kicsi hiányzik.Jobban aggódok amiatt, hogy utál hason lenni, és minden innen indul..De hagyjam sírni? Vagy mit csináljak?Háton fekvésből nem lesz hinta, meg semmi..
2011. márc. 22. 07:31
 4/15 anonim ***** válasza:

Az egyik lányom 6 hónaposan már felállt. A másik 6 hónaposan még alig fordult meg a másik oldalára,és nem is kúszott. Mindkettő azért megtanult minden mozgást.

Felesleges Dévény-tornára vinned,minden baba más. Nem KELL mindent úgy csinálni,ahogy az elő van írva,vagy ahogy a másik baba csinálja.

Akkor van csak baj,ha nem csinál semmit.A te babád pedig nem ilyen.

Ne parázz,mert semmi okod rá.

2011. márc. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A hason fekvéshez viszont szoktatni kell a babákat. Ha szereti, ha nem, mert így tudnak fejlődni, erősödni az izmai. Minden nap egy picit többet hasra kell tenni. Első nap 5 percet, következő nap már 6 percet, stb. Ezt viszont már régóta csinálnotok kellene...
2011. márc. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

szerintem semmi baja nincs a babádnak! nem "kell" 6-7 hónaposan kúsznia, másznia egy babának. sőt mennie sem kell 9-10 hónaposan.

minden baba más és más, eltérően fejlődnek. van néhány dolog, ami általában elvárható bizonyos korú babától, javaslom a www.kismamablog.hu oldalon Vida Ági írásait, illetve a neten vannak videók, hogy hogyan lehet segíteni, ösztönözni a fordulásra, felülésre, mászásra stb.

nincs olyan, hogy "időben" csinálni. illetve van, de a szakemberek sokkal tágabb időket adnak meg, mint ahogy itt az anyukák leírják saját tapasztalataikat. nekem a dokink azt mondta, hogy amit itt olvasok, azt osszam el kettővel. persze ezzel nem akarok senkit megsérteni, de el tudom képzelni, hogy igaza van.

a Dévény torna biztos, hogy nem árt, illetve megnézi egy szakember, hogy bármi mozgásfejlődi akadály van-e. ha ettől megnyugszol, akkor persze mutasd meg szakembernek. de ne aggódj, ha nem akar olyan gyorsan mozgásban fejlődni, mint ahogy itt többen írják.

próbáld többször hasra tenni, nem baj ha kicsit erölködik, de azért nem kell sírnia. ösztönözheted, ha távolabb teszel tárgyakat, amiért majd elevickél valahogy.

ha hátról nem bír hasra fordulni, gyakoroljatok kicsit:

http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU

2011. márc. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én is azt mondom!

Én nemrég tettem fel hasonló kérdést, nem hosszú, olvasd el kérlek:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Meg fog fordulni! Ha egyik irányba megy neki, menni fog vissza is. Én is meg voltam ijedve, de anyukámnak igaza van. Ha 7 hónaposan fordul meg, akkor majd akkor.

Nekem a lepedős módszert ajánlották, és azzal meg egy kis távirányítós csalogatással sikerült elérnem, hogy megtanuljon hátról hasra fordulni. Ha nem ismered a lepedős módszert, leírom.

2011. márc. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg semmi baja a babádnak!

Minden baba más.Nekem a nagyobbik lányom 6 hónaposan átfordult mindkét irányba és önállóan ült.8 hónaposan egyedül felült,négykézláb ment,10,5 hónaposan indult el.

A kicsi a te babáddal egy idős és kb.kétszer sikerült a hasáról a hátára fordulnia,azt is a kiságyban.Az üléstől meg elég távol állunk,mindig eldől szegénykém :))

Amit az első válaszoló belinkelt nagyon jó,gyakoroljatok!

2011. márc. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
most olvasom, hogy láttad a videókat. és hallod is? csak meg kell tartani a lábánál, hogy ne guruljon vissza, így egyensúlyozik, majd a fejénél lehet segíteni, ahogy a pasas mondja, illetve csinálja.
2011. márc. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ugyan minek kínoznád a tornával? Kislányom is 6 hónaposan fordult csak át, és 7 hónaposan, majdnem 8 volt mire kúszott. Külföldön élünk, itt nem ajánlanak semmilyen fejlesztő tornát, ha egy baba kicsit lassúbb, nem is kell, minden babának meg van a saját ritmusa. Különben sem jó ha korán majd feláll, mert jó ha sokat kuszik , mászik az agy fejlődése miatt. Nyugodj meg és ha nem állapítottt meg eddig orvos nálatok problémát akkor te meg ne keresd. Hason fektetni meg már korán kellett volna kezdeni, akkor megszokta volna, talán ebben hibáztál az elején...
2011. márc. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!