Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítettetek babátoknak...

Segítettetek babátoknak valamilyen módon a felülésben, állásban?

Figyelt kérdés

Annyira fel akar ülni, de még csak félig sikerül neki, oldalfekvésből.

Az állás, apa feküdt mellette és belé kapaszkodott valamelyik nap és felállt, de az ágy magasabb hogy fog így neki sikerülni??? 7 hós


2011. jún. 3. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

dehogy segítettem neki. rövid távon lehet, hogy érdekes a babának de valójában nagy hátráltatás és kiszúrás vele.

ha kész rá a gerince fogja csinálni, addig azt se tudta mi az így nem is volt hiszti ezekért

2011. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is oldalasan szokott felülni, szerintem azért mert a nagy pocijától nehéz neki (elég jó súlyba van), de már kapaszkodva megy, és még a leglehetetlenebb helyeken is feláll. Egyébként ne aggódj az ágy mellett is fog álldogálni, tök aranyosan nyújtózkodnak ilyenkor.(11 hós)
2011. jún. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én abszolút nem is ültettem direkt fiamat max ha az ölemben volt... Inkább hasra fordítottam mert ahogy emelte a fejét erősödik a háta... Jól halad ha magától csinálja már... Legyen sokat a kiságyban, belekapaszkodik a rácsba és fel tudja magát húzni... Nekem is így csinálta felállni meg hason fekvésből elkapta a rácsot és felhúzta magát!

2011. jún. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem erőltettem/segítettem soha! Lehet ennek is köszönhető, hogy csak 11 hónaposan állt fel. Ha akartam volna, biztos rá tudtam volna erőltetni korábban is.

De szerintem olyan erős kis gerince van, hogy ihaj! Úgy mászik, hogy alig érem utol! És amikor már ő is bátornak és erősnek érezte magát hozzá, felállt. A pampers játék tároló dobozra támaszkodva. Azóta meg már bárhol feláll.

Most 16 hónapos lesz, és mivel a sétálást sem erőltetem (azaz nem sétáltatom kezét fogva), még csak pár lépést tesz meg önállóan! De szerintem és az orvosunk szerint sincs még lemaradva! Majd sétálgat többet, ha összeszedte a bátorságát!

2011. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem segítettem,de amióta rájött,hogy mennyi mindent tud,azóta nincs megállás.Amúgy ő is így állt fel először,ahogy írod,utána egy alacsony asztalnál,majd a kiságyában,a mi ágyunk még nem megy.
2011. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor mi lehet bajban leszünk,mert kiságyat csak alvásra használjuk. Egész nap a földön van, forog,kúszik ás már a mászást próbálgatja.
2011. jún. 3. 16:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is:)Csak mikor felébred,állva vár a kiságyban.Egyébként az én fiam is egész nap teper a földön,csak ő előbb mászott,és utána ült/állt fel,mondjuk utóbbiakat majdnem egyszerre 9 hónaposan.
2011. jún. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem segítettem neki és nem erőltettem semmit.

- 7 hónaposan felült.

- 9 hónaposan felállt.

- 11 hónaposan elindult.

Nem láttam értelmét az erőltetésnek, így soha nem is kellett vezetgetni, bútorokba kapaszkodva közlekedett, amíg nem elég erős a gerince árthat neki pl. ülés, állás és a sétáltatás is.

Ne aggódj fel fog tudni majd állni a kiságyában is! Az én lányom ott állt fel először. Másszon még sokat.

2011. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sikerülni fog, ne félj. Keményen dolgozik rajta, és kíváncsiak ám a kölkök... nekünk úgy ült fel, hogy két kézzel megragadta a két hüvelykujjam, én meg kicsit segítettem neki, és felhúztam ülő helyzetbe. Akkor hallottam először nevetni :-)


De ez a gyerek mindent akart amúgy is. Hasra- és hátrafordulni... végig méltatlankodott, amíg csak az egyiket tudta. Meg kellett fordítani, aztán már fordult is vissza.

Még ülni se tudott, és már minden nap végig kellett vinni a lakáson, és végigsimította az összes könyvet. Ha valamit kihagytunk, mutatta, hogy oda is... lehet, hogy ezért nem pakolt később.

2011. jún. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!