Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korban kezdett...

Hány hónapos korban kezdett el önállóan menni a babátok?

Figyelt kérdés

Az enyém most 24-én lesz 12.hónapos és még nem megy magától csak kapaszkodva tudom nem vagyok elkésve csak érdeklödnék.

Egy kisgyerekem van igy ezért is érdekelne nagyon:) Vagyis kapaszkodva és kézenfogva sétállunk és úgy megy!!


2011. márc. 20. 22:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ne fogd a kezét,mert akkor nem tanul meg egyensúlyozni és esni! Bízd rá,hogy mikor indul el egyedül.

Az elsől 10 hónaposan, a másik 11 hónaposan ment már, a harmadik egyéves kora után.

2011. márc. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Fiam és lányom is 11 hónaposan.

(A fiam majdnem 12 kiló volt annyi idősen, lányom "csak" 9,4.)

2011. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szülinapja előtt kábé egy héttel tette meg az első, kapaszkodás nélküli bizonytalan lépteit kisfiam. 3 hét alatt úgy belejött, hogy addigra teljesen elhagyta a mászást.
2011. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Enyém az 1. szülinap után pár nappal tette meg az első lépéseit.

Szerintem se vezetgesd, mert lehet akkor majd magától nem mer elindulni, és még 16 hósan is vezetheted majd.

Én soha nem fogtam a babám kezét, mégis körbe tudott menni a lakáson, kapaszkodott mindenbe, amit ért. Ha sietni akart, visszament négykézlábba.

Pár nap alatt belejött a járásba önállóan is.

2011. márc. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
14 hónaposan, én is aggódtam, de nyugi semmi gond vele. Akkor kell aggódni, ha 1,5 évesen sem megy, de ha már így lépeget, biztos minden rendben van vele.
2011. márc. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Tom Benko ***** válasza:
9 hónaposan kapaszkodva oldalazott minden mellett, 11 hónaposan már önállóan járt. Most meg ott van a lakás minden zugában... :)
2011. márc. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

11 hónaposan és nem engedtem senkinek, hogy vezetgessék kézen fogva, nem tesz jót a babának, mert magától kell rájönnie, hogyan kell egyensúlyozni és jól esni! Ja és nagyon fontos a mászás, majd amikor úgy érzi el fog indulni, nem jó siettetni, hidd el!

Mivel nem vezetgettem, így nem is igényelte, a bútorokba kapaszkodva tanult meg járni és azóta nincs megállás. Azóta sétálunk kézen fogva amióta egyedül megy.

De nem is értem miért kell siettetni, sokkal többet ártasz neki....de a te dolgod, én csak leírtam a véleményemet.


13 hónapos kislány anyukája

2011. márc. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

11,5 hónaposan

de semmi baja nem lesz a vezetgetéstől, mi is ezt csináltuk, mert ő akarta, én is hallottam hogy nem jó, de nem tudtunk vele mit csinálni, menni kellett, és így is hamar megindult magától

2011. márc. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
16 hónaposan, kisfiú :)
2011. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A lányom 15 hónaposan, a fiam 18 hónaposan indult el, egészségesek.
2011. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!