Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babának adtok már...

9 hónapos babának adtok már darabos ételt?

Figyelt kérdés

Hiába adok neki darabos ételt kiköpi vagy úgy csinál mintha hányna. Már többször is próbáltam de nem megy. Ha kiflit vagy almát rágcsál és darab marad a szájában azt is kiköpi.

Nálatok hogy megy ez?


2011. márc. 19. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém sem evett még anno 9 hónaposan direkt darabos ételeket. Sőt! Még a 8 hónaposnak való üveges, kicsit darabkás bébiételt is kiköpte, ha darab volt benne, és öklendezett tőle. Jó 11 hónapos is volt már, mire félig darabosakat megevett. Pld. összenyomott rakottkrumpli, villával szétnyomott sajtos-tejfölös tészta, vagy pld. töltött káposzta tölteléke kis tejföllel összenyomkodva.
2011. márc. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyan különbözőek, az enyém meg nem hajlandó papit enni, meg egyáltalán semmit, amit kanalazok, csak olyat, amit a kezébe fog és csócsál, mondjuk neki már 8 foga van, az is már 7 hónaposan kinn volt. Itt állnak a bébiételek, de már meg se próbálkozom vele, ne tudd meg, hány üveggel dobtam ki.
2011. márc. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok, szerintem a fogaktól is függ ám. A miénknek 7,5 hónaposan bújt ki az első foga! (és az se alul, hanem mindjárt felül) :)
2011. márc. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 9 hónapos és 2 foga van és már kenyeret is eszik!Először nem fogadta el.Majd a doki tanácsára megtanítottam rágni:)Kukit adtam neki miden nap,először csak bevette a szájába majd hagyta elolvadni.Aztán mutattam neki,hogy én hogy harapom,5 nap alatt belejött,azóta gyönyörűen eszi a darabosat!
2011. márc. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 8,5 hónapos és nagyon szépen eszi a darabosat, igaz én már adom neki 6 hónapos kora óta, az adom-ot úgy kell érteni hogy már akkor próbálgattuk a villával tört ételeket, és nem bántam meg, mostanra megeszi amit a kezébe adok, és a mi ételeinkből is szívesebben eszik mint a bébiételből. Nem hiszem hogy a fogtól függ... Neki akkor még nem volt csak 2 bújt éppen.
2011. márc. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4,5 hónaposan bujt ki az első 2 foga.Most 6 fogunk van.

Ha kukit vagy kifli véget adok neki, olyat amit megfoghat azt rágja, csak a darabos haját nem.

2011. márc. 20. 15:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!