Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nincs még egy foga sem a...

Ha nincs még egy foga sem a babának, akkor is adtok darabos kaját?

Figyelt kérdés
6 hónapos elmúlt, elkezdtük a hozzátáplálást pépekkel, de a foga még mindig nem jön, még csak híre sincs de ő lassan már 7 hónapos. Mindenképp kezdjem a darabosabb kajákat, jót teszek ezzel, vagy ez a fogatlanság annak a jele, hogy még nincs készen ezekre?
2010. okt. 12. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Puhára fözött zöldségféléket nyugodtan adhasz, mert azt az inyével is össze tudja "rágni". Ha már adsz neki valami kekszet vagy hasonlót, azt is adhatod egyben, mert a nyálától megpuhul és szét tudja nyomni a nyelvével.

Szerintem jó, ha próbálkozol, mert ha nem kezded idöben, akkor késöbb sokkal nehezebb bevezeni a darabos dolgokat.

2010. okt. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kezdettől fogva darabosabb ételeket adtam a kislányomnak. Értsd ezalatt, hogy amit lehetett, villával törtem össze. 7 hónaposan kezdett el kibújni az alsó két metszőfoga, és egy-két hete, 9 hónaposan meg a felső kettő. Az őrlőfogak bújnak ki a legkésőbb, van, hogy csak 2 éves korra, fura lenne, ha végig csak pépeset enne, mert nincs mivel rágni. Ha elég puha az étel, akkor szét tudja nyomni az ínyével is, és jobb is, ha megszokja. Nálunk nem volt egyszer se gond, semmi nem akadt meg a torkán, nem köpött ki semmit.
2010. okt. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Én nem adnék neki még.Az lehet h az ínyével szét tudja nyomni,de az emésztőrendszere nem darabos ételekhez van még szokva,főleg ha még csak nemrégen kezdtétek a hozzátáplálást,így vettem ki a szavaidból.Emellett sok baba azonnal tudja h hogyan kell rágcsálni,az enyémek is rögtön tudták,az első darabos ételnél.
2010. okt. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

7 hónapos volt a kisfiam, amikor kivett a kezemből egy darab kenyeret, és elcsócsálta. Onnantól kezdve csak villával törtem össze a kajáit. Pedig az első fogai csak 9 hónaposan jöttek ki. De nincs is semmilyen gondja a rágással...

Sokan még a másfél évesnek is turmixolnak, pépesítenek, mert jön a foga. Mire jó ez? Amíg ki nem jön mind a 20 foga, addig pépesítsek? Ugyan már...

2010. okt. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a fiam egy éves koráig nem tudta megenni a darabos ételt,öklendezett,hányt tőle.Így marad a turmix. Érdekes,hogy ha a kezébe adtam valamit, kiflit, kekszet, sajtot stb. azt simán elcsócsálta,de ha a főzelékben akárcsak egy kis darabka is maradt,hányt.Most 13 hónapos,szerencsére már megeszi a teljesen darabos kaját is.De észrevettem,hogy sokszor nem tudja úgy megemészteni,mint a pépest,mert nem rág,csak nyel.
2010. okt. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam kereken 6 hónapos volt, mikor a kezébe adtam egy babapiskótát és megette. Pár hét múlva kapott kenyérhéjat, kiflit, zsömlét, azokat is minden gond nélkül megette. Csak villával törtem neki mindent össze,s sosem pépesítettem.

Az első fogai 11 hónaposan jöttek ki, addig turmixolni.... Hát nem csináltam volna, az tuti... Soha semmi baja nem volt a darabos kajától.

2010. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!