Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos 4 fogú babának...

8 hónapos 4 fogú babának mertek darabos kaját adni?

Figyelt kérdés
Én még mindent botmixerrel csinálok, félek neki darabosat adni. Nem tudom mikor és hogy kezdjem el. Almába már volt hogy beleharapott, tetszett is neki nagyon, de amikor leharapott egy kiskörömnyi darabot belőle, én úgy megijedtem, hogy kiszedtem a szájából, nehogy félrenyelje :(
2010. márc. 16. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én kölesgolyót adtam 8 hónaposan, hogy tanulja meg, milyen az, ha valami nagyobb darabban van. Azt nehezen tudja félrenyelni, mert tapad. Igaz neki 1 foga volt még csak akkor. Nagyon szereti, és megtanulta, hogy nem kell rögtön lenyelni mindent. 10 hónaposan kapott már vajas kenyeret kis katonákban, felvágottal, fasírozottat, főtt krumplit kis darabokban stb. de a főzelékeket még most is pépesítem. Inkább villával, de amit nagyon muszáj, turmixolok, csak nem teljesen pépesre. 1 éves 2 foggal. :)
2010. márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia én adok neki darabosat. Nem kell megijedni és kiszedni a szájából, mert sosem tanulja meg. Egyébként a babáknak van egy reflexe, hogy visszaöklendezi a lement falatot, tehát kicsi az esély, hogy megfullad, nem kell aggódni. Itt linkelte valaki, így olvastam én is. A babakekszet már nagyon ügyesen rágcsálja, meg a darabos főzeléket, gyümölcsöt is. Meg a kenyérhéjat :)
2010. márc. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom 8,5hós még egy foga sincs:(

Viszont csak darabosat eszik,szépen megrágja és lenyeli.

A csirkecomb rizzsel a kedvence...

Azért a teát mindig odakészítem,legyen mivel öblíteni.


Olyan erős az ínyük,hogy mindent szinte el tudnak rágni.

Banánnal kezdtem,mindig egyre "nagyobb" darabokat adtam neki.

De szerintem tényleg elég ha villával összenyomod,az darabos is meg nem is,hígíthatod is.

Ennek örömére lányom semmi pépeset nem eszik,főleg a bébiételeket nem!!

2010. márc. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 8 hónapos kora óta csakis darabos ételt eszik, a pépestől öklendezett. Pedig 11 hónaposan bújt csak ki az első foga... Az ínyük olyan erős, hogy azzal bőven össze tudják nyomni a puhára főtt zöldségeket, húsz is. Sőt! az almát, körtét, banánt is kis darabokra vágva kapta, azokat is szépen elnyammogta. Minél jobban félted, minél tovább pépesíted az ételét, annál nehezebb lesz átszoktatni a darabos ételre! Erre azért ügyelj! Én óvónő voltam a baba előtt..., bizony, volt olyan 3 évesem, aki nem tudott rágni! Otthon még mindent turmixolva kapott, nehogy megfulladjon!!! Aztán mi szenvedtünk szegénnyel, hogy megegye az ovis kaját... A húst, mint a kis hörcsög összerágta és a szájában "gyűjtötte", nem tudta lenyelni... Adj a picinek kiflicsücsköt, kölesgolyót, hadd rágcsáljon! Persze, legyél olyankor mellette, hogy ne történjen baj (nyugi, nem lesz semmi, hisz a babák nem buták).
2010. márc. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok! És igazatok van, el fogom kezdeni a darabosat, asszem banánnal próbálkozok először én is.

És kölesgolyót hol lehet venni?

2010. márc. 17. 13:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Tesco, bioboltok, ahol én veszem, de láttam már a Corában is.
2010. márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!