Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell darabos etelet...

Hogyan kell darabos etelet adni/bevezetni a babanak?

Figyelt kérdés
Pl. fozzem jo puhara a repat es adjam a kezebe vagy inkabb vagjam kis kockakra. Nagyon felek nehogy megfulladjon. Vettunk neki tanulo kekszet amit ragni kell de az semmive olvad a szajaba igy nem tud tolle oklendezni, csak ragni tanult meg vele. Merjek neki mast is adni. 7 honapos
2010. szept. 3. 08:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnezest nem etelet hanem etelt. Meg koran van itt nallunk (kulfold). :)
2010. szept. 3. 08:39
 2/8 anonim ***** válasza:

Tanuló keksz????????? mik vannak...


Igen úgy kell hogy a főtt répát felvágod és odaadod neki.

el tudja harapdálni de igazán majd csak akkor fogja szeretni a rágást ha kijönnek az örlőfogai.


Addig csak nagyon kicsi darabban kapja a püré utáni köv. lépésként mert harapni tud de ráni 2-vagy 4 foggal nem igazán.

2010. szept. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Puhara fozott zoldseget, hej es mag nelkuli gyumolcsot, kockara vagott sajtot, kenyerdarabkakat adj neki. Hagyd onalloan enni, az se baj, ha akkor esik, amikor ti, es kis mennyisegben nem lesz baja a ti kajatoktol, nyugodtan megkostolhatja azt is. Ha mar ezeket megeszi onalloan, akkor kezdheted mellozni a pepesitest.
2010. szept. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom, hogy valaszoltal. Kiprobalom neki akkor a puhara fot repat es meglatjuk mi lesz.


:) En is meglepodtem a keksztol, a vedonotol kaptam. Ragni tanulnak vele, de nem kell felni, hogy fetapad a szajpadlasara mert masodperceken belul semmive olvad. Szereti is ragcsalni ezert gondoltam kiprobalok mast is. Csak nem tudtam, hogy kis darabokba adjam vagy egeszbe a kezebe. Koszi szepen megegyszer!

2010. szept. 3. 08:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen neked is masodik valaszado!
2010. szept. 3. 08:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen!
2010. szept. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a botmixerem csak 140 wattos, (ellneben a 400 wattos braunokkal), szóval nagyon sokáig kellett volna botmixereznem pl. egy főzeléket, hogy semmi darab ne maradjon benne. Meg nem is tettem hozzá általában főzőlevet, csak ami belekerült a zöldségekkel, így elég sűrűek.

Vagy amit még lehet próbálni, hogy a tízórai gyümölcsbe már elég hamar elkezdtem tenni valamilyen gabonát: zabkorpát, az elég picike, kukoricapelyhet, az ha hagyod állni 10 percig megpuhul, eleinte a kezemmel össze is morzsoltam, mostmár úgy ahogy van nagyobb darabokban teszem bele, vagy kölespehely, meg zabpelyhet is főzés nélkül szoktam beletenni. A zab glutént tartalmaz, de a többi nem.

Bébiételben adtam neki egyszer olyat, amiben a krumpli volt darabban, aztán azt is kipróbáltam, hogy a krumplit nem teszem bele a botmixerezősbe, hanem csak villával nyomkodom össze neki, úgy keverem bele.

A halat is csak az ujjaimmal szoktam neki maracangolni, és úgy belekeverni.

Mostanában adom neki a babakekszet, már nem félek, hogy megfullad tőle, almát, bulátát, stb.

Mi még itt tartunk a darabosokkal, de úgy látom, eddig még nem okozott gondot. Remélem tudtam pár ötletet adni.

9 hónapos a fiam.

2010. szept. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen utolso valaszado neked is. Termeszetesen hasznosak voltak az otletek!!!
2010. szept. 3. 12:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!