Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam éhezni a babámat,...

Hagyjam éhezni a babámat, csak mert nem akarja megenni azt, amit nem szeret?

Figyelt kérdés

Húúú ne haragudjatok de ma nagyon kiakadtam. Babám nem szeret pár dolgot. Hangot is ad ennek, torkaszakadtából üvölt, folynak a könnyei. Sajnos ma is belebotlottunk ilyen ételbe (most kapott ilyet elöször). Adtam neki olyat, amit szeret. Erre ma jött anyám és kioktatott, hogy ne válogasson, ha nem eszi meg, akkor éhen marad. Persze, hagyjak éhezni egy 7 hónapos babát???? Tényleg így szokás? Nekem ehhez nincs szívem, inkább veszek/csinálok neki mást... Vagy tényleg válogatós lesz?

Ti hogy gondoljátok?


2011. márc. 18. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom semmi zöld színűt nem eszik meg!És mire erre rájöttem,hát nagyon sok kaja landolt a kukában és kapott helyette mást!9 hónapos.Soha nem hagytam kaja nélkül!Te sem eszel meg mindent,biztos van olyat amit utálsz!
2011. márc. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

7 hósan még a fő táplálék az anyatej, a többi kóstolgatás. nem kelle rőltetni, ha valamit nem szeret, akkor nem kell ennie belőle.


viszont lassan rá kell szoktatni, hogy megegye amit kap. barátnőméknél a 3 éves kislány ha nem kér pizzát, akkor kap csokit... a hajam égnek áll.

2011. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:) Igen, én is úgy gondolom, pont ezért mivel én is sokmindent nem szeretek. Általában amúgy azokat megeszi amiket én is megennék, mert mindig megkóstolom elötte.

Csak a zöldet nem eszi? Az még szerencsés szerintem. De te is adtál mást, akkor jól gondoltam, hogy nem szabad hagyni éhen.

2011. márc. 18. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:
1.vagyok!Igen adtam,mert ha nekem valaki azt mondaná,hogy meg kell ennem a köménymaglevest,háááát nincs az az Isten!!!!Látod azt ,amikor szórakozik!Nekünk egy időbe mindig "motorozott" evés közben.Tudod úgy fújta,brümmögött és élvezte ,hogy repül a kaja a szájából.Na akkor elvettem tőle és nem kapott 1-2 óráig enni!
2011. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Dehogy hagynám éhezni! Én az ilyen véleményekre mindig azt mondom, hogy nekünk is van olyan étel, amit meg nem ennénk, akkor miért várjuk el a babától, hogy mindent szeressen? Én reggelinél is több félével megkínálom, mert én is vagyok úgy, hogy pl. nem kívánom a felvágottat, de a lekváros kenyér jól esik. Ennyi.

Volt olyan, aki azt mondta, ha nem eszi, nem kap mást. Hát, gyönyörű! Mire fel várja el, hogy a gyerek azt kívánja, amit elé raknak?

2011. márc. 19. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Adj neki mást,persze.Mi se szeretünk egyformán mindent.Bár én egy picit szoktam erősködni azzal amit elsőre nem akar megenni,volt olyan amire rájöt,h ez tényleg jó.De ha már ordít,akkor kapjon mást,az adott új ízt meg próbáld meg pár nap múlva,akkor már lehet ízleni fog.Semmiképp ne erőltesd!
2011. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egy 7 hónapost? gratulálok a mamának!!! neki még ahhoz is joga lenne, hogy semmit ne egyen anyatejen kívül.....az enyém 1 éves koárig nagyon válogatott, fő kaja az anyatej volt, mellette max a gyümölcs csúszott, meg sajt, azon kívül, hús, zöldség? á dehogy ő köszönte nem kért belőle. sosem erltettem. 1 évesen elkezdett csipegetni, most 2 éves 3 hónapos, szinte mindent megeszik, csa annyira válogat mint egy átlagos felnőtt, ugye mindenkienk van étel, amit nem szeret. én ilyenkor felajánlok neki vmit, ha az se kel, mehet isten hírével, éhen nem fog halni, kap köztesnek gyümölcsöt vagy valamit. és ennyi. nem lett semmi baja.

nehogy anyukádra hallgass!!!!!! és ne erőltesd az evést, mert megutálja egy életre!

2011. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!