Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig hagyjam sírni a...

Mennyi ideig hagyjam sírni a kiságyban éjszaka 10 hónapos babámat? Rájött, hogyha sír, akkor én bemegyek hozzá. és ezt kihasználja.

Figyelt kérdés

10 hónapos kislányom gyanítom rájött, hogyha sír éjszaka, bemegyek hozzá, kiveszem az ágyból és cicit kap. Ez eddig rendben is vot, de már nem alszok éjszakákon át, mert 1,5 óráig ezt játsza, mad alszik 1 órácskát, és ismét kezdődik a műsor. Szopizik 20 percet, kiesik a cici a szájából, ilyenkor próbálom meg letnni, de abban a pillanatban flül, és kezdi újra a sírást..

Arra gondoltam amikor ezt csinálja, hagyom hagy sírjon, majdcsak elfárad és elalszik. Ettől még csak nem leszek rossz anyuka... Csinált már valaki hasonlót?


2009. nov. 14. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csináltam valamelyik nap. 2,5 óra ordítás után magam mellé vettem, nagyon nehezen nyugodott meg, kellett vagy 1 óra mire elaludt. Sírás közben 2x-3x csendben maradt 10 percig már azt hittem vége de nem...felébredt és újra kezdte. Többet nem csinálom, szerintem ez rossz megoldás és nálunk nem is vált be.

9 hónapos

2009. nov. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem sem leszel ettől rossz anya, inkább attól leszel mérges és ideges ha nem aészol. Viszont sokan elítélik. De cagy sírni hagyod vagy nem. Ha sírni hagyod akkor addig amíg abba nem hagyja, mert ha sírás közben odemész, kiveszed stb akkor pont aszt tanítod neki, hogy sírással elérheti! Ha evvel akarod lenevelni erről akkor muszáj addig hagynod amíg abba nem hagyja. Sokan mondják, hogy már annyira sírt, hogy hányt ettől meg majdnem megfulladt és hasonlók, de természetesen te ezt észre veszed akkor inkább nem csinálod, de nagyon sokaknak bevált és a babájuk továbbra is ugyanolyan kedves gyerek, és nem tört össze lelkileg...
2009. nov. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fél évig csináltam ezt, mire észbe kaptam, javaslom te előbb cselekedj.

Azt tettem, hogy elmondtam neki, hogy mától nincs cici éjjel, majd csak reggel, ha már kialudtad magad. Ha sírt, bementem, megnyugtattam és viszsatettem, és 5 percenként bementem, amíg abba nem hagyta. De ne maradj mellette, mert akkor meg azt fogja igényelni. Nálunk 4 nap alatt megtanulta, és azta alszik éjjel. Ha gondolod, írj privit.

2009. nov. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 5-10 perc után bemegyek a szobájába és felveszem.
2009. nov. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

mintha csak én lennék, vagyis a 4 nappal ezelőtti énmagam. csak az én babám 8 hós és cicifüggő volt ugyanúgy mint a tiéd, már olyan hulla voltam, hogy majd idegösszeroppanást kaptam, aztán fogtam az aludj jól gyermekem című könyvet és nekiálltam alkalmazni szó szerint

1.nap 25 perc sírás volt

2. nap 15 perc

3.nap fél perc

4.nap fél perc


szóval eddig bevált, de nekem már megérte mert kialudtam magam. próbáld meg, humánusabb mint a simán sírni hagyás, ha kell a könyv elküldöm írj privit!

2009. nov. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ó, kedves kérdésíró, azt hittem csak nálunk megy ez a műsor... Én se sokat alszok, mi is 1-2 óránként kelünk és már kezdek zombivá válni :)

Eddig a fogzásra fogtam, de most már gyanítom hogy csak zsiványkodik...


Én azt fogom kipróbálni (ha apa itthon lenne végre szabin és nem zavarnánk a munka előtti pihenését éjszaka), hogy készítek be vizet és azzal kínálom meg (nehogy TÉNYLEG szomjas legyen), aztán pedig ringatom. Majd beteszem a kiságyba és ha felsír kiveszem megint egy kicsit és ezt addig csinálom, míg el nem alszik. Állítólag ez a kiteszem-beteszem móka napról-napra csökkenni fog,míg végül teljes a siker... ÉS VÉGSZÓRA A LÁYNYOM IS FELKELT.... :)

2009. nov. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem nem lenne szívem sírni hagyni!
2009. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó előttinek!

sajnos ez a módszer sem lesz jó, tapasztaltam, hogy nem csak csökkent ez az idő, hanem még nőtt is és én már teljesen hulla voltam, bedurrant kezekkel, drasztikus megoldás kell, sajnos, eddig én is azt hangoztattam, hogy sose hagyom sírni a babám, de egyszer elszakadt a cérna, hisz én is ÉLEK, és ha én hulla vagyok az neki sem jó

2009. nov. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!