Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy hagyjam babámat a nagyszü...

Hogy hagyjam babámat a nagyszüleire?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos a lányom.Szeretnék néha kettesben elmenni a párommal pl vásárolni,stb.Egyszerűen nem tudom rábízni a nagyszülőkre.A múltkor beszaladtunk gyorsan vásárolni (még jó,hogy csak fél óra volt),addig apósom kint maradt az autóban a gyerekkel.Mire visszaértünk a kocsiban ezer fokra fűtött fel,a gyerek ordított,szakadt róla a víz,olyan melege volt (sapka,kabát,stb),ő meg csak rázogatta,hogy "mi baj,nincs baj".Azt hittem a guta üt meg.Anyósom szintén.Nézik,ahogy fekszik az ágyban és sír,miközben vigyorogva mondogatják neki,hogy "most ettél,nem lehet baj,hát mi a baj?"Mondom nem fog válaszolni,inkább vegyék fel,mert büfiznie kell.Apum nem meri bevállalni,pont azért,mert "nem ért hozzá",anyum meg mindig dolgozik,pedig rá nyugodtan hagynám.Szóval nem az baj,hogy nem tudok tőle elválni,csak egyszerűen egy negyed órára nem lehet őket magukra hagyni.Mert nem tudják,mikor mi a baj (ami valahol természetes is,mert én vagyok vele egész nap),még az alapokat sem.Pl melege van 30 fokban nagykabátban.
2009. nov. 11. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem kellene csak magadhoz szoktatni a babát.Mielőtt rájuk hagyod,megkellene beszélni,hogy mire figyeljenek.Az sem ártana,ha néha együtt lennétek velük,és otthon látnák,mire kellene figyelniük.Nem hiszem,hogy az anyósod ostobább,mint a te anyukád.
2009. nov. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, én sem hagynám apósra, anyósra, mert ők meg szeretik hallgatni, ahogy sír. :S
2009. nov. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehéz az tény, én sem hagynám az anyósomékra a helyedben, és nem azért ahogy az első válaszoló írta! A megoldás azonban valóban az, hogy többet kell a gyerekkel az anyósodéknál lenni, hogy szokják a gyereket! Lássák, mi hogy megy, mikor mi a baj! Különben tényleg nem tudod majd rájuk hagyni! Nálunk sem volt egyszerű, de én is többször levittem hozzájuk a törpét, mindent többször a szájukba rágtam, végül megértették és rájuk lehet hagyni a gyereket, nem akarják mással etetni amivel én és hasonlók.

Régen volt pici gyerekük és azóta minden megváltozott, nekik sem könnyű.

2009. nov. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Első kicsit félreértett.Nem gondolom ostobának az anyósom,sokakkal ellentétben én szeretem őt.Minden vasárnap ott vagyunk náluk,együtt,így elvileg látja,mikor mi a baj,vagy hogy mennek a dolgok.És nem szeretném magamhoz szoktatni a gyereket,ezért is próbálom rájuk bízni.Csak valahogy azt látom,hogy nem próbálja megkeresni mi a baj,hanem kérdezgeti a gyereket.Én meg hiába mondom,hogy pl álmos,éhes,legközelebb sem tudja.Tudom,ennek idő kell,de valahogy nem tud ráérezni.Az idő biztos segít.
2009. nov. 11. 09:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem tudom mire gondolsz. Nálam sajnos pont fordítva van. Anyósom inkább feltalálja magát, mint édesanyám. Nálunk az a kényszerképzete mindkét nagyszülőnek, hogy a gyereknek kézben kényelmetlen. Így ha nyűgös vagy fáj a hasa, akkor is paterolják mindig a kiságyba. A gyerek meg persze sír. Anyósom hagyja és nyugtatgatja, anyám meg 2 másodpercenként variál (kivesz, betesz, fordít, ...). Én épp a napokban kezdtem azon gondolkozni, hogy így kire tudom hagyni kicsi időre a kisfiam... ráadásul anyósomékkal heti 1x találkozunk, anyumékkal meg havi 1x.


9 hetes baba anyukája

2009. nov. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!