Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? Mi legyen a...

Hozzátáplálás? Mi legyen a következő?

Figyelt kérdés
Kóstoltuk már az almalevet és baracklebet, ma következik majd ugyanez csak püré formájában és együtt. Ez után mit adjak? Nem akarok csak gyümölcsöt, nehogy utána a zöldségeket ne akarja megenni, mert nem édesek. Krumpli, sütőtök, répa-->ez a sorrend jó??? Vagy ti hogy csináltátok??
2011. márc. 17. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincsen kötött sorrend. Bármit megpróbálhatsz, ami az életkorának megfelel. Arra figyelj, hogy egyszerre csak egy új fajta legyen benne.


Sütőtök, cékla, krumpli, sárgarépa, rizs stb. Van választék.

2011. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, ahogy írtad. Úgyhogy szerintem jó a sorrend.
2011. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon jó úgy, ahogy írtad!
2011. márc. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi almalével kezdtük,aztán őszibaracklé jött.Én 1 hétig adtam egyfélét,szokja meg rendesen.Aztán jött a reszelt alma,szintén 1 hétig kapta.Kövi héten reszelt alma darált kekszel,szintén 1 hétig.

Majd jött a krumpli,de nem ette meg mert ugye íze sem volt.Én sem ettem volna meg a sóba-vízbe krumplit nemhogy a gyerek:)) Aztán adtam hozzá tápszert,védőnő tanácsára,de úgysem ette.Végül répát adtam hozzá és az egészet a főzőlével hígítottam a megfelelő állagra és ezt már ette:) Nálunk hamar történtek a tápszeres evés kiváltások.A reszelt almát,kekszel annyira ette,hogy 2 hét után már a délelőtti tápszer helyett azt kapta.

A krumpli is ízlett neki a répával,vagy csak a répa tápszerrel,ezt kapta a délutáni tápszer helyett,1,5 hét után.Sütőtököt nemigen komálta,csak 1-2 kanállal evett aztán nem kérte,köpte ki:) Próbáltam 3 napig adni neki,kínálni de nem ette így feladtam a dolgot.Általában ha valami nem ízlett neki,3 nap után nem is adtam tovább.

Nagyon sok oldal van a neten a hozzátáplálásról,keresgélj,hátha találsz egy megfelelőt.Én egy spirálfüzetbe kiírtam a lényeget minden oldalról PL: Mikor mit ehet a gyerek,ez volt az első oldalon.Aztán a főzésnél mire kell figyelni,tanácsok....stb.Végül egy rahedli recept.Azóta már vagy 5 barátnőmnél végigjárt a füzet,nagy sikere volt:)

2011. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!