Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? Mi legyen a...

Hozzátáplálás? Mi legyen a következő és mikor váltsunk ki egy étkezést?

Figyelt kérdés
Kóstoltuk már alma, barack, sütőtök és krumpli, de tényleg csak kóstolás szintjén. Étkezést eddig nagyon nem kellett kiváltani, mert reggel 8 körül szopizik utána csak fél12 így tízórai időben adom neki. Mivel folytassam?ÉS mennyi időután célszerű még egy étkezést kiváltani? Tejpépet mikortól adtatok?És a következő az ebéd vagy uzsi legyen? Bocs, hogy ennyit kérdezek, de a védőnőm egy fabatkát sem ér...
2011. márc. 29. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!

Én így csináltam:

5 hónaposan kezdtük a tejpépet, 2/5-öd adagot (a dobozon az van hogy 150 ml víz + 5 ek, én 60 víz + 2ek-val csináltam) és abba kevertem a különféle gyümiket (üvegeseket) alma, őszibarack, banán, szilva, sütőtök. Kb. egy-másfél hét alatt értük el mennyiségben kb. 120 gr-ot.

Ezután az ebéd jött, krumpli-alma, krumpli-répa, sütőtök, majd bele a husi, csirkemell, pulykamell, csirkemáj sorrendben, hetente az újat.

Most 6,5 hónapos, így eszik:

fél 7 szopi, 10 szopi, 11:30 ebéd kb. 120 gr, 15:00 szopi, 18:00 vacsi ami ebéd volt, vagy tejpép gyümivel, 20:00 szopi. Éjjel 1-2* szopi.

Ma ez volt az ebéd: darált pulykahusit kevés olajon megdinszteltem, rádobtam egy répát, gyökeret, felengedtem egy kis vízzel, így pároltam míg minden meg nem puhult, majd főtt rizzsel összeturmixoltam. 100 gr pépből kb. 15 gr a husi.

Remélem tudtam segíteni!

2011. márc. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

aha, én is így mint az első, csak mi még mindig nem váltottunk ki egy szpoit se, mert 4-5 kanálnál többet nem fogad el, pedig már 2 hónapja tökölünk.:-)


Tejpépet, husit, kekszet reszelve betöltött 7 hótól adok neki.

Viszont előtte meg adtam a milupa vaníliás rízspépet, meg még most is. sűríteni is jó.

2011. ápr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!