Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez hiszti lehet? És ha igen...

Ez hiszti lehet? És ha igen hogyan kezelhetném megfelelően? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Babám 10 hónapos nem egy elkényeztetett karonülő.. és mostanában felvett néhány kellemetlen szokást.Napközben ha esetleg dolgom van vagy ha a helységből ki kell mennem ahol éppen vagyunk szólok neki, elmondom hogy "anya most ki megy gyere te is velem",elindulok ,néz rám egy darabig és elkezd üvöltve mászni utánam.Nem engedi hogy eltávolodjam tőle még ha az 2 méter is,amint ez megtörténik hüppögve vágtat hogy megkeressen..Illetve pancsi után ahogy megyünk öltözni iszonyatos őrjöngésbe kezd..nem engedi hogy a pelust ráadjam és birkózni kell az öltözéssel is..Éhes nem lehet mert előtte szokott enni kapni kanalast,pancsi majd játék ,tápszer és alvás..Úgy gondoltam mint minden ez is majd abba marad, de lassan 2 hónapja csináljuk az ilyes fajta cirkuszt és az utóbbi egy héten tökélyre fejlesztette a kiabálást kombinálja írtó hangos sikítással.Őrjítő de tehetetlennek érzem magam.Mert voltak a fogzással is gondjaink de amint kibújtak a fogak minden a régi lett anélkül hogy tettünk volna érte.
2011. márc. 16. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szeparációs szorongás!Az,hogy elmész másik helységbe és hüppögve megy utánnad azért van mert ők még nem tudják,hogy ha anya kikerül a látóterükből az még nem azt jelenti,hogy el is tűnnek!

Fürdés után meg szerintem azért hisztizik mert tudja,hogy nemsokára"elváltok" egymástól éjszakára!

Összegezve ez tuti szep.szorongás,türelem és kitartás ez életkori sajátosság!

2011. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jaaj de jó, hogy van még egy ilyen anyuka mint én...(már mint annyira nem jó) De már kezdtem úgy érezni, hogy csak én vagyok ilyen "szerencsés" akit megtisztel a gyereke ezzel a hisztivel. Mi 9 hósak vagyunk és ugyanez megy detto. Ha kimegyek egy másik helyiségbe bömbölve mászik utánam, aztán meg húzza le a nadrágomat és ott áll a lábamnál. Neki még csak 2 foga jött ki, xal lehet, hogy még azzal is kínlódik a drága, meg valószínűleg beköszöntött ez az anya hiányos időszak :/

Ötletem nincs hogy mit lehet vele kezdeni, mert hasonlóan tehetetlennek érzem magam. Ráadásul még éjjel is ez megy az altatásnál, eddig átaludta az éjszakát, most 1 hónapja ez megy....örjöng...

Semmi okosat nem tudok mondani, csak azt, hogy kitartás(!) és reménykedjünk, hogy minél előbb túl lesznek ezen az időszakon! :)

2011. márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sokszor én is azt érzem hogy az én gyerekemmel van baj vagy hogy én rontottam el az eddig szépen viselkedő bébit,mert mindenki csak meséli hogy náluk nincs ilyen gond.

Ezt már nem tudom a fogzásra "kenni", 8 foga van kint bár megszenvedett érte szegénykém,de azok más fajta sírások voltak..Próbáltam már a kiosonós,megbeszélős közlekedést a lakásban de nem használ ,már volt hogy négykézláb hívtam jöjjön ő is de nem... a végeredmény mindíg üvöltés lett :( És ilyenkor vígasztalhatatlan még ha én is próbálom idő kell míg megnyugszik.2 hete próbálkozunk azzal is ha egy helységben vagyunk és jönne ölelni vagy puszit adni,óvatosan "leszerelem" mutatok neki egy játékot vagy eltereljük a figyelmét kicsit hogy ne velem foglalkozzon,soha nem taszítottuk el ha így közeledett,ezért se értem.Persze a szep.szorongás na de tényleg nincs csel,vagy tanács amivel ezt lehetne "orvosolni"??

2011. márc. 17. 07:40
 4/5 anonim ***** válasza:

szeparációs szorongás az első fele. a másik a pelenkázós, öltözős...máskor is csinálja reggel vagy napközben öltözésnél pelenkánál, vagy csak este? ha csak este, akkor az is a szep. szor. miatt van,. ahogy már írta vki.

szóval nem rontottad el, neked erre nincs ráhatásod, hogy mikor és menyire erősen jön elő a szep. szor. ez babafüggő. sok türelem, hagyd, hadd menejn veled, ha akar, egy idő után majd rájön, hogy akkor is vagy ha épp nem lát. nálunk iszonyú erős volt ez, és sokáig is tartott, de már a múlté jó ideje. kitartás.

2,5 éves a kislányom

2011. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Csak az esti dolgok a bajosak ..:(

Ma volt a védőnő Ő is ezt mondta hogy biztos a szep. szorongás a ludas.

Még meg is jegyezte ahogy körbe ültük a bébit hogy mennyire jó baba és hogy milyen kiegyensúlyozott,vidám kis mosoly album a gyerek....na persze mondtam én majd a megbeszéléses módszerrel hívtam a picit jöjjön velem vigyük ki a teli pelust..És elszabadult a pokol :)

Tehát marad a kitartás, türelem..Akár mennyire is szeretem a kis huncutot néha már egyszerűen szellemi erőm nincs hallgatni az üvöltözést amit művel...Borzasztóan érzem magam amiért nem tudok neki segíteni abban hogy megértse ezeket a dolgokat.Pedíg olyan mint egy kis szivacs,minden okosságot magába szív :D

Köszönöm hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat.

2011. márc. 17. 20:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!