Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiú babák fütyijén hány...

A fiú babák fütyijén hány hónapos korukra lehet teljesen felhúzni a bőrt?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos a fiam, de még mindig csak egy ici-pici lyuk van a fitymáján.
2011. márc. 16. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben még az orvosok sem értenek egyet.
2011. márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

2,5 hónaposan még nem is kell, hogy máshogy legyen. 1 éves korig még nem is kell húzogatni, erőltetni, csak amíg "enged"...

[link]

2011. márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Az én kisfiam nyolc hónapos, de még mindig csak pár millimétert lehet lehúzni neki.
2011. márc. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

élettanilag van letapadva!!!

majd 1-2 éves kora körül, van olyan is, hogy csak 3 éves korában lehet teljesen hátrahúzni!!!

nehogy megsértsd a húzogatással mert ha bereped nagyon nagy bajt tud okozni!

2011. márc. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

az én fiam 3 és fél éves, csak most lehet neki felhúzni teljesen. Nem vagytok semmiről lekésve!

És kb 10-12 hós korában kezdtük huzogatni, két naponta.

2011. márc. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
Hú, itt nagy az egyetértés a "békén hagyásban". Hát, pedig én edzegettem a fiamnak 3 hónapos korától kezdve és 6 hónapos korában előbukkant a makk. Gyönyörű szép a mai napig és a kitartásom miatt nekem már nem kell aggódni ezen, meg van oldva. Most gondoljatok bele, mennyi "túró" összegyűlik a fityma alatt, hát hol egészséges az? 2 éves keresztfiamnak már utat tört a trutyi a fitymáján és képződött egy második lyuk, ahonnan szegényemnek ki tud ürülni a túró. Naponta sír, hogy "Kuki aúúú..." Hát ti is ezt akarjátok?
2011. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi 4 hónapos korában kezdtük el hátrahúzni neki fürdés közben, és két hét alatt az egész bőr hátracsúszott, azóta is minden este tisztítva van neki, 17,5 hónapos. Se berepedés, se letapadás.

Én sem értem, hogy az anyukáknak miért jó 1-2-3 éves korig "békén hagyni" a kisfiúk kukiját, hogy nem lehet tisztítani neki? Mi mennyiségű trutyi gyűlhet ott össze ennyi idő alatt????

2011. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nálunk 3 orvos 3 félét mondott,lehet,nem szabad,csak néha.most 15 hónapos,szinte semennyire nem jön hátra és nem is akarja engedni,hogy húzogassam,de kitartó vagyok és megteszem,ne legyen gond.
2011. márc. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7 hónapos koráig nem is huzogattuk. Doki mondta, nem kell. Most sem lehet teljesen visszahúzni, szóval úgy néz ki, 2 évesen visszük dokihoz, aki visszarántja. Hiába "tornáztatjuk".
2011. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

ma 13:15: ez egyáltalán nem biztos, hogy neked köszönhető! mi 6 hónapos korban kezdtük "mosni", de csak egy picit húztam hátra egészen egy éves koráig amikor a dokink megnézte és teljesen hátra tudta húzni. szóval ez inkább alkati kérdés szerintem mint anyuka érdeme.


túrós meg nem lehet letapadt bőr alatt ;)


az orvosok véleménye azért eltérő mert ha nem tisztítjuk ugyan lehet, hogy visszatapad de egy géllel rövid idő alatt megoldható a probléma. míg ha anyuka nagyon lelkesen "tornáztatja" és picit is hátrahúzza, berepedhet és úgy beszűkül a bőr, hogy csak műtéttel lehet segíteni rajta :(

2011. márc. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!