Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régi magyar nevet, vagy...

Régi magyar nevet, vagy inkább "újkeletű" nem magyar (os) nevet adtál a gyermekednek?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszenek a régi magyar nevek is, de tetszenek a nem magyar eredetű nevek is, és végül is a másodikból választottunk.Pár éve a Dominik, Patrik stb... hódítottak, jelenleg pedig inkább az ősi magyar nevek, mint a Zétény, Hunor.Csak kíváncsi vagyok ki milyen szempont alapján dönött.
2011. márc. 15. 12:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4 fiam Ákos - magyar-török eredetű
2011. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
bocsi 4 éves
2011. márc. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem magyar név, viszont igencsak régi: Krisztián.
2011. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én a kornak megfelelő, később sem ciki nevet választottam: Milán
2011. márc. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Csaba Koppány 3 éves lesz nyáron. A Csabát használjuk mi, de őt ha kérdezzük hoy hívják, Koppánynak nevezi magát.

A pici Bendegúz Pál. Bendegúzt használjuk, ő 10 hós. Én ősmagyar nevekben gondolkoztam csak.

2011. márc. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mit nevezel újkeletűnek? az olyanokat hogy milán meg Lola? mert akkor olyat sem. olyat adtam, ami nem ősmagyar, én személy szerint nem szeretem túlságosan az ősmagyar neveket, viszont a kislányom neve a magyar névadási szokások közt ott van régóta, mostanában elég ritka, és szerintem szép név: Szilvia.
2011. márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Régi magyar neveket kerestünk. Három gyerekünk van: Hunor, Zselyke és Zsombor. Nagyon szeretjük ezeket a régi neveket, tetszik még a Zétény és a Gyöngyvér is. Majd a következők, ha lesznek, ezeket a neveket kapják :)
2011. márc. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tetszett a Milán,Tekla,Dóra.Kisfiú lett.egyik neve apuka után,másik pedig én kedvemre lett:Elek Benedek,de Beninek hívjuk.Elég dühítő,mert nem akartuk így becézni,csak párom családja annyira Benizte,hogy már így szoktuk meg.Nekem a Benedek volt a favorit,de már késő:(
2011. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is inkább az ősi magyar nevek felé hajlok. Divat vagy sem nekem ezek tetszenek. A kisfiam a Zalán nevet kapta!Ez magyar eredetű, de mégsem nézik majd később sem "Ufónak":D
2011. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Héber eredetű teljesen átlagos nevet adtam a fiamnak Áron.

Két éves elmúlt, amikor ő született még nem volt ez annyira divatos név. Sokan dicsérték is, hogy milyen szép nevet kapott. Pár hónappal később kezdett sok Áron lenni.

2011. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!