Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák nálatok a...

Kisbabás anyukák nálatok a férjetek nem elégedetlenkedik? A férjem ma teljesen kikészített azzal, hogy bejelentette, hogy mióta megvan a babánk, azóta úgy érzi nem foglalkozok vele eleget.

Figyelt kérdés
Nem beszélgetek, nem bújok oda (nem a szexre gondolok ezzel) eleget, nem kap elég figyelmességet.A babánkat, aki 9 hós, imádja. Nekem meg azt mondta, már nem szeret úgy mint mikor összejöttünk.3 éve vagyunk együtt. Ráadásul én tanulok is (eddig munka mellett, mióta megvan Lili, azóta baba mellett). És most értem a végéhez, egy hónapnyi vizsgázás után ennek is vége. Tényleg sok minden van most per pillanat a hátamon. Más is tapasztal már ilyet az apukák részéről: Ti mit tettetek?
2011. márc. 13. 17:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Örülj,hogy elmondta,hogy mit érez.Nem mindenki szokta.

És gyorsan változtass rajta,ha meg akarod tartani.

2011. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%

A férjeddel ugyanannyit KELL foglalkoznod,mint a picivel! Nem kell állandóan a gyereket babusgatnod. 9 hónaposnak már el kell tudni játszogatni egyedül is.

Ha nem beszélgetsz a férjeddel,nem érdeklődsz a gondjai iránt,akkor ne csodálkozz,ha válás lesz a vége.

A kicsi érdeke,hogy a szerető szülőkkel nőjön fel.

2011. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Lehet nem fejtettem ki eléggé.

De én beszélgetek vele is. Méghozzá sokat. Amúgy beszélgetős típus vagyok.

Mindig érdeklődöm iránta, nincs olyan nap, hogy ne beszélnénk min. 1-1.5 órát.

Csak szerinte nem kap elég figyelmet. Én azt hittem, hogy eleget kapott eddig. Vannak külön programjaink, sétálunk, filmet nézünk. Szerelmeskedés is van rendesen, mondjuk kevesebb mint régen.

2011. márc. 13. 17:49
 4/17 anonim válasza:
100%

elégedetlenkedik. nálunk is.

mert kevesebb figyelem jut rá. és bevallom őszintén, első a gyerek. igen ám, csakhogy rám is kevesebb figyelem jut. mert neki is fontos a gyerek. ugyanúgy nem tudjuk mint a babánk előtt.nem látom a megoldást, attól, hogy néha szóba hozzuk, nem tudjuk a 24 órát 36-ra nyújtani.

2011. márc. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

nem értek egyet az első két válaszolóval, szerintem ha pici van, el kell fogadni, hogy kevesebb figyelmet kap apuka.

Nálunk nincs ilyen probléma, mikor ébren van a gyerekünk hármasban vagyunk, mikor alszik, ketten. szeretkezünk, vacsit főzünk, eszünk, filmet nézünk, beszélgetünk, mikor mihez van kedvünk :)


beszéld meg vele, nem jó, hogy így érzi de a véleményem az, benne van a hiba ha azokat megteszed amiket írtál. el kell fogadnia, hogy már nem csak ő van, van egy gyereketek akinek csak ti vagytok, szüksége van rátok :)

sok sikert!

2011. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Tedd össze a két kezed, hogy megpróbálja megbeszélni veled a gondjait. Igazából megmondta, hogy mit szeretne, közelséget, szeretetet. Próbáljatok nem csak a napi gondokról, elintéznivalókról beszélni, hanem tervezgessetek, nosztalgiázzatok is. Amikor alszik a picúr, nyugodtan lehet összebújva beszélgetni egy kicsit. Hagyd ilyenkor a csudába a házimunkát, csak rá figyelj! Ne hagyd, hogy egy magányos pénzkeresőgépezetté váljon a férjed, mert az a gyereknek és neked sem lesz jó!
2011. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát sok körülményt ne tudunk, és ezt ő nem olvassa, de vajon Ő mennyit figyel rád? Neked ott gyerkőc, a háztartás a tanulás, és még maximálisan szolgáld ki, de Ő mit tesz? Ez a nagy kérdés?Sajnos ma még mindig élen a sztereótípiák, hogy a nő vezesse a háztartás, nevelje a gyereket és szolgálja ki az urát, na de ne feledjük, hogy ma már nem a férfi tartja el a családot. Gondolom te is azért tanulsz, és vizsgázol baba mellett(ami nem könnyű), hogy később dolgozz és pénzt keress. A világ megváltozott!!!A férjednek pont annyit kellene rád figyelnie, mint amennyi figyelmet ő elvár tőled (persze lehet megteszi, nem tudom).
2011. márc. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
az enyém is elégedetlenkedett ez miatt.le is lépett mikor 3 hetes volt a kislányunk.
2011. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
Az utolsó válaszoló esetében is felmerül bennem a kérdés, hogy a nővel van baj, hogy nem figyel eléggé a párjára gyerek születése után vagy a pasi agyával, hogy otthagyja a családját a gyerekét, mert 3 HETE nem kap annyi figyelmet mont előtte?
2011. márc. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket.

Beszélgettünk továbbra is a megoldásról, mert szerencsére tényleg jó, hogy szólt, hogy baja van. Bár nem bántam volna ha hamarabb teszi, mert akkor még azelőtt tudtam volna tenni ellene, mielőtt igy felgyűlik a harag benne.

De annak a hozzászólónak is igaza van, hogy a sztereotípiák élnek. Mert pl ő se kérdezi meg tőlem, hogy nekem nem kellene-e egy kis pihenés.

Szülés előtt is dolgoztam, utánna is fogok (már ha visszavesznek), a tanulás a jobb lehetőségekért kell. Szerencsére nem ő tart el, mindketten keresünk, mert én gyedet kapok. Ehyenlőek vagyunk ilyen téren a kapcsolatban. Csak neki több igénye van a szeretgetésre, mint én gondoltam.

Hát próbálok tenni ellene, de nekem is van egy kapacitásom, én se tudom a napom megnyújtani. Meg a fáradtság is ott van még. Remélem egy kis odafigyeléssel tudunk tenni azért , hogy a házasságunk megújuljon.

2011. márc. 15. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!