Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bajban vagyunk az etetéssel!...

Bajban vagyunk az etetéssel! Segítenél?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 hónapos múlt, és most ott tartunk, hogy semmi nem jó neki! Már megőrülök!Születése óta bimbóvédővel szopik, és 2 óránként.Most, hogy kevesebb a tejem, el kellett kezdenünk a hozzátáplálást, mert a tápszert nem fogadja el.(tejpép, gyümölcs, főzelék) A cumisüveget szintén nem fogadja el, üti ki a kezemből, üvölt, dobálja magát.A szoptatással is gondok vannak, hetek óta iszonyatosan kínlódunk, és se a védőnő, se a gyerekorvos nem tud benne segíteni.Minden szoptatás sírásba fullad, még akkor is, ha reggel van, és csak úgy ömlik a tejem a ruhájára, a párnára, stb., szóval szerintem nem a mennyiségével van gond.

1: be sem kapja, máshová néz, üvölt

2: bekapja, meg sem szívja, kiköpi, üvölt

3: bekapja, megszívja, nem jön azonnal, kiköpi, ordít

Ráadásul ha előtte nem kap tejpépet vagy pürét, akkor óránként kell szoptatnom, mert addig bírja csak ki.Sokszor reggeltől estig csak etetek, és teljesen ki vagyok borulva.Már félek, hogy jön az etetés, és sírok a gyerekkel együtt! A Sinlac nem ízlik neki, ha egy bébiétel nem édes (pl. sárgarépa, paradicsom), nem ízlik neki.Fintorog, ki sem nyitja a száját, sír. MIT CSINÁLJAK?????Már nem bírom!!!Ráadásul a súlya is kevesebb, meg eleve csak 2,5 kilóval született.Aki tud, segítsen!


2011. márc. 7. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:

SZia!

lehet, hogy kicsit fura lesz, de nálunk is gondok voltak a szopizással ugyanezek!!

és nekem 2 hét kellett, hogy rájöjjek, hogy konkrétan nem éhes, illetve nem szabad óránként ennie egy 5 hónapos babának semmi esetre sem. max 3 óránként de naponta már csak 5/6 szor kéne ennie mert így teljesen kibillen a ritmusa illetve 1 1,5 óra alatt emésztenek a babók tehát nagyon nem jó, ha a félig emésztett tejcsi keveredik a frissel. attól, hogy sír nem bizti, hogy éhes. próbálj neki cumit adni, és kicsit kitolni az etetéseket.

cumisüvegből meg nem tudom mit használtok nekem is volt olyan amit nem fogadott el és végül a tommy tippy nálunk bejött de figyelj, hogy már 2-es lyukút adj neki. kajánál meg mi azt csináltuk, hogy én főztem neki, és amit nem akart megenni pl répa azt én kevertem először nagyon kis mennyiségbe almához, vagy sütőtökhöz.Ja és tömködi a kezét gondolom azért hiszed, hogy folyton éhes az én babám is ezt csinálja 3-hós kora óta egyrészt életkori sajátosság másrészt egy 5 hós babánál már simán lehet a foga ami akár 2-3 hónapig is feszíthet anélkül, hogy kibújna.remélem segített valamelyik tanács nekem mondjuk kicsit egyszerűbb volt anyosóm gyerekorvos, úgyhogy vannak tippek:D sok sikert a kicsihez és kitartás!!!

2011. márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem éhes a babád! 3-4 órákat ki kéne bírnia, ha megeszi az adagját... Inkább az lehet a gond, hogy szegénynek folyamatosan emésztenie kell és amikor emiatt nyűgös, azt hiszed, hogy éhes... Próbáld meg elfoglalni, adj neki cumit, játsszatok, sétáljatok két evés között. Tornáztasd a pocakját, masszírozd, attól könnyebben emészt, de ne etesd 3 óránál gyakrabban, mert csak a gyomrának árt. Pár nap alatt helyre fog rázódni, ne aggódj :)
2011. márc. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, arra már én is gondoltam, hogy nem éhes, igazatok lehet. Kicsit kihúzom az időt.De az én gyerekem még soha nem evett 3 óránként, azt biztosan nem bírja ki.Utoljára a kórházban evett 3 óránként.Kisebb súllyal született, nagyon nagy étvágyú volt, így 2 óránként kapott.A védőnőnek és a dokinak se tetszett, de én nem az órát nézve etettem, hanem amikor éhes volt, és kérte.Nem ők vannak vele itthon, és hallgatják, hogy üvölt.Hallgassam még egy órán keresztül?Van Tommy cumisüvegünk, sajnos neki az sem kell.Köszi az ötleteket!!
2011. márc. 7. 09:14
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok. próbáld meg a cumit, tényleg lehet, hogy a pocakja fáj. képzeld el 5 hónapja egy kaját se emésztett meg teljesen mert mindig még mielött befejezte volna jött a következő adag esetleg mi még teáztunk emésztést segítő meg jó a pocakfájásra a mecsek baby hidd el hogy ha tényleg éhes akkor fog enni még cumis üvegből is. nálam ezt csinálta amikor átálltunk 5 kajára egy nap. kitartás!!!
2011. márc. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó, megpróbáljuk!Csak az a gond, hogy nagyon megszokta már a 2 órát, teljesen erre állt be a kis belső órája.Képes felébredni, ha letelt az idő.Szóval nehéz lesz!Teát is szívesen adnék neki, csak egyszer fogadná el a cumisüveget.Köszi!
2011. márc. 7. 09:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! Kitoltam az időt 2 szopi között 2,5 órára ( legközelebb még tovább fogom) , és hiszti nélkül evett.Végre!!Ráadásul másfél órája alszik, ami nála nagy ritkaság.Eddig maximum fél órát aludt napközben egyszerre.Tényleg ez volt a megoldás!
2011. márc. 7. 13:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!