Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2010. februárjában (januáriak...

2010. februárjában (januáriak és a márciusiak is írhatnak nyugodtan! ) született babák és anyukái, hogy vagytok? Hogy telnek a napok? A további kérdések lent!

Figyelt kérdés

- Milyen szavakat mond már a babátok?

- Mivel szeret játszani?

- Mit eszik, külön főzött ételt, vagy már azt amit ti?

- Mekkora a súlya, hossza? Kisfiú vagy kislány?

- Tervezitek, hogy jövőre visszamentek dolgozni?

- Kis tesót mikorra tervezitek, akinek az első babája?



Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2011. márc. 5. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz az én kislányom áprilisi végi, de gondolom nem baj ha írok. :)

Sokat beszél, a maga nyelvén, értelmes szót tudatosan még nem mondott. Ba-ba, te-te, ma-ma, pa-pa....stb.

Mostanában a könyveket szereti nézegetni, nagyon tetszik neki, ha én meg kommentálom neki a látottakat. Amúgy ami 'nem játék' az minden nagyon érdekes.

Külön főzök neki, de ha olyan pl. az ebédünk amiből kaphat, akkor azt eszi. Mondjuk húsleves.

Súlya 9,4kg, hossz 76cm.

Nem tervezem, hogy visszamegyek, mert vidéken élünk és nincs a közelben bölcsöde. Valahogy csak kihúzzuk anyagilag a harmadik évet, bár nem lesz könnyű!

Második gyermekem, van egy 4 éves fiam is.


És ti hogy vagytok, neked mik a válaszaid a feltett kérdéseidre?

2011. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Persze, hogy nem baj! ;-)

- Papa, mama, apa, baba, kell, nem, be szavakat mondja. A kutyának vau-t, mond más állatot még nem nevez meg. Ha kérdezem, hogy hol a feje, szeme, hasa, köldöke megmutatja.

- Minden, ami nem neki való. De a játékaival is elvan, főleg a forma bedobósokkal.

- Általában ő már azt eszi amit mi, kivéve, ha csípőset, zsírosat vagy nagyon fűszereset csinálok. Heti 1-2 alkalommal kel neki főzni külön.

- Február elején született a kislányom, 9400 gramm és 78 cm.

- Nem tervezem, szintén a bölcsőde hiánya miatt.

- Tervezzük, lehet jövőre már lesz kis tesója.

2011. márc. 5. 23:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia,én március 9én szültem a kislányomat.

Nagyon jól vagyunk mindketten,néha kissé egyhangúak a napok,de a lányom mindég mutat valami újat. Már jár magától,nem volt 10hónapos mikor elindult. Most már teljesen stabilan megy. Egész nap úton van a lakásban,nem lehet leültetni.

Szavak:mama,anya,apa,baba,pápá,tátá,papa/étel/cica,böbe,lapta/labda/,cocó,agyá/adjál/.

Játékait nem nagyon díjazza,néha elvan a tanulókutyával,de akkor is a fülénél fogva veri a földhöz. Nagy ritkán nyomogatja. Jobban érdekli a formabedobó,azzal mostanában játszik inkább. Néha ráül a gumiszamarára és azon ugrál. Ami még leköti pár percre az a játék mobilja,és mindenféle zenélős játék. Viszont ami nagyon bejön neki az a távirányító,telefon,műanyag üveg,dobozok,újságpapír. Előszeretettel lehúzza a ruhákat a helyükről,és húzza magával,a szeme elé teszi és úgy közlekedik. Beleül a pempers pelenkás kartondobozba,és tetszik neki. Kiveszi a szekrényből a ruhákat,szeret/ne/minden szekrényből pakolni. Minden világító villogó dolog nagyon érdekli,állandóan szeretné kikapcsolni a számítógépet.

Már csak azokat eszi amiket mi,nem főzök neki. Persze ha olyan kaja van ami neki nem megfelelő akkor kap mást. Nagyon jó étvágya van,nem válogat.

4950grammal született,most kb 12kg és 83cm.

Már az idén szeretnék visszamenni dolgozni. Sajnos elég rosszul állunk anyagilag,hónap végén általában vegetálunk.

Szerettem volna kis korkülönbséget a két gyermek között. Mivel a kislányomat császárral,és nagy súllyal szültem,az orvos azt javasolta hogy várjak 3évet mire újból terhes leszek. Szerinte a következő babám még nagyobb lesz.

2011. márc. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia. köszönjük kérdésedet, jól vagyunk:-) Lányom tavaly január 17-én született.

3 értelmes szót mond: baba, mama, brum-brum

pakol, rámol fiókot szekrényt, mindent megrág, babázik, hurcolássza a babákat a lakásban, rohangál le-föl. babamániás, az utcán is kergetjük a gyerekeket. Gyakorlatilag nem áll meg egész nap, csak ha eszik, vagy alszik.

én hétköznap külön főzök neki húsos főzelékeket, de egyebként nagyjából azt eszi, amit mi, tehát este, illetve hétvégén ugyanaz a menüje. ő is mindent megeszik, azért vannak kedvencek, mint pl. sültkrumpli, virsli, rántott husi, csirkemáj. sajnos gyümölcsöt nem igen eszik, már várom a nyarat, hogy megízlelje a finomabbnál finomabb gyümiket.

A lányom 1 évesen 76 cm és 8,8 kg volt. A centit nem mértük azóta, de a mérlegre ráállítottuk, már több mint 9 kg.

én már 4 órában dolgozom 1 éves kora óta. szerencsés helyzetben vagyok, mert mindkét nagymama itt lakik a közelben, ők vigyáznak rá felváltva, amíg délelőtt odavagyok. A bölcsit ősszel kezdi, szintén mákom van, a nővéremhez kerül:-) ha ez nem így lenne, azt hiszem most még nem dolgoznék, és a bölcsin is erősen gondolkodnék, bár a "nincs" az igen nagy törvény, még eddig senki nem jelentkezett, hogy kifizeti a rezsinket, a törlesztésünket.

Kistesó nem lesz, legalább is terveink szerint, 38 éves vagyok, mostanában biztos nem szeretnék másikat, később meg nem tartom már egészségesnek, ennél a terhességnél is volt probléma a végén, nem kockáztatok, inkább próbálok minél tovább élni, hogy felnevelhessem a lányom.

2011. márc. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Köszönjük kérdésed jól vagyunk kislányon 2010.02.28-án született!Sokat beszél,a maga nyelvén,de értelmes szavakat is mond már:baba,mama,vau,cici,tej ha enni kér hama ,boci= bu ,és persze a nem ezt előszeretettel használja:. Nagyon szereti a mesekönyveket érdeklik a formabedobó játékok, de hosszabb időre nem köti le semmi. Pakol,rámol fiókot szekrényt és persze a tesó dolgait. Pár napja indult el önállóan azóta meg se áll. Ő is imádja a távirányítót és a telefont. Már csak azokat eszi amiket mi,+ szopik még mellette. Szerencsés helyzetben vagyunk így 3éves koráig itthon maradhatok vele. Több gyerkőcöt nem tervezünk ö a második már van egy 7éves nővére. 1évesen 9470gramm és 75cm.

2011. márc. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia! Kisfiam jan. 18-án született.

Egész nap azt mondja, hogy anya meg me

Most épp a járássegítő a sláger, most tanult meg egyedül menni meg megállni vele. A formabedobót és az építőkockákat is nagyon szereti. És persze a kisautókat.

Általában azt eszi, amit mi, de sokszor főzök neki külön, mert a mi étrendünk elég egysíkú és sok füstölt cuccot eszünk. Meg a párom nem nagyon szereti a főzelékeket, a kicsi viszont imádja.

most 9500 gr körül van, 1 hónapja fogyott, mert beteg volt, most szxedte vissza a súlyát. A hosszát nem tudom.

Nem akarok visszamenni, már próbálkozunk a kistesóval. Idén államvizsgázok, házat építünk, stb. De nem kizárt, hogy visszamegyek, ha a kistesó megszületik. Bár elég kevés az esély rá, de nincs kizárva.

2011. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!A fiam január 30.-án volt 1 éves,10kiló+pár deka körül van és 76 cm volt akkor,azóta nem mértem.

Leginkább mutogatással kommunikál,szavakat mond egy kettőt,pl:vau-vau,baba,mama,ammma(anya)apa.

Kedvenc játékai az autók minden formában és mennyiségben,egymásba rakható hordók,ugrálólabda(görgeti)épitőkocka,már ügyesen épít.Van mikor külön főzök,de leginkább azt eszi amit mi is.

Nem tervezem csak 3 éves kora után hogy visszamenjek,de ez még odébb van,nem gondolok rá.

Ő a 3. babóm,több már nem lesz.Minden jót.

2011. márc. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!