Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák, fütyikérdés?...

Fiús anyukák, fütyikérdés? (nem húzogatás)

Figyelt kérdés

A kisfiam 17 hónapos. Tegnapelőtt este, fürdés után, adtam rá a pelust, amit szinte azonnal elkezdett húzogatni magáról le.

Tegnap délben eljátszotta megint ezt, jobban megvizsgáltam a fütyijét, és tiszta piros a kukac "fején" a bőr, meg olyan, mint ha hólyagok lennének rajta. Hívtam a védőnőt, hogy nézze már meg, mielőtt az orvoshoz rohanok vele. Ma levittem hozzá, de el is mentünk a dokihoz, mondta, hogy jobb, ha megnézi.

Ránézett, és azt mondta, hogy sürgősségi bőrgyógyászat, mert be van neki gyulladva az egész, meg ebből egy csúnya gombás fertőzése is lehet. Írt rá neki egy ecsetelőt (Castellani), hogy hétfőig azzal kenegessem neki.


Mitől lehet? Mindig tiszta kézzel nyúlok hozzá peluscserekor is, jól letörölgetem. Nem gagyi pelust használunk (libero).


2011. márc. 4. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem szoktad "húzogatni" a fitymát, vagyis eddig nem takarítottad neki? Ennyi idősen már igencsak kéne
2011. márc. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
húzogatod? mert több kérdés is volt már erről, h fehér cuccok vannak neki a bőr alatt... azokat ki kell takarítani mert begyulladhat.... ekkor lehet ez miatt is.... jobbulást neki!!!!!
2011. márc. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Össze vissza van ez a húzogatósdi, van aki újszülöttnek is mondja, van aki 2évestől javasolja...

Nálunk úgy megy a fütyi tisztítás, hogy fel egy picit le jobban, és zuhannyal kiöblítem. Így tisztul is, a bőr sem feszegetődik a törpe meg vigyorog:)

Későbbiekben ne legyen gond azért írom, hogyan próbáld(nálunk van négy hónapja a kicsinek, még le van tapadva a bőr, de nincs más problémája)

2011. márc. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Húzogatjuk, azért is írtam, hogy nem húzogatós kérdés.


Nem alatta van gond, hanem magán a bőrön. Az piros, azon vannak olyan hólyag szerű akármik. Alatta nem váladékozik, nincs semmi gond.

2011. márc. 4. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Bármi rákerülhetett, előfordul, még ha figyelsz is rá, hogy tiszta legyen. Lehet, hogy érzékenyebb is az átlagnál a gombás fertőzésekre. Kend neki azzal, amit ad az orvos, és továbbra is tisztogasd rendesen. És ne csinálj ebből lelkiismereti kérdést, mondom, előfordul.
2011. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekünk gombás fertőzése volt a popsiján a kisfiamnak pár hetesen. Teljesen ki voltam akadva hogy mitől, mert ugye egy újszülötthöz csak tiszta kézzel nyúl az ember, minden higéniát betartottunk. Akkor mondta a gyerekorvos, hogy pelenkában lehet valamennyi gombacsíra, van amelyik gyerek érzékenyebb rá van amelyik nem. Egyébként mi is Liberót használunk.
2011. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!