Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fütyikérdés nálatok?

Mendy1025 kérdése:

Fütyikérdés nálatok?

Figyelt kérdés
Most kell neki húzogatni,vagy nem ?10 hónapos korában kezdtük el,de nem lehetett neki,meg fájt is,mert sírt,ahogy próbáltuk felhúzni.Nem zavarja a pisilésben,mert ívesen pisil.Most 16 hónapos,és még mindig ez a helyzet.Doki szerint 2 éves koráig nem gond.Nem szeretném neki felrántatni,mert az borzasztó lenne szegénykémnek!Más is volt igy?Köszi a válaszokat!
2010. máj. 27. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én újszülött kora óta picit hátrahúzom fürdésnél, de csak amennyire a bőr engedi, nem erőltetem, soha nem okoztam fájdalmat, berepedést, stb. most 2 éves de még nem lehet teljesen hátrahúzni. majd ha elhagyja a pelust, akkor a kis erekciók tovább tágítják a fitymát. 3 éves kor után ráér beavatkozni, ha nem megy természetesen. De akkor sem anyuka csinálja hanem doki.
2010. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Most azt olvastam, hogy az anyatermészet nem véletlenül találta ki a letapadást, ez védi meg a baciktól, illetve a sok baleset elkerülése végett nem ajánlják a huzogatást. Viszont engem elrettentett az esetleges beavatkozással járó fájdalom, így párommal mi a huzogatás mellett döntöttünk, még nem volt semmi baj belőle.
2010. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos,és nekünk is csak egy darabig lehet le húzni,néha én is aggódok,hogy nem lesz e gond belőle,de mindenki,és a védőnő is azt mondta hogy ennyi bővel elég,majd ki fog tágulni 2 2 és fél éves korára.de azért én minden este hátrahúzom ameddig lehet és megmosom.
2010. máj. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

ez teljesen babafüggő.

kisfiam 16 hónapos és teljesen hátra lehet már neki húzni. fél éves kora óta huzogatjuk neki minden fürdésnél. de az eléjén éppen csak sikerült és mindig egyre jobban.

egy ismerősöm kisfiának másfél évesen doktor húzta hátra mert annyira le volt neki tapadva hogy meg sem mozdult. szegény két napig sírva pisilt.

tehát ez babafüggő is.

szerintem huzogasd nyugodtan amíg tudod és nem fáj. aztán majd meglátjátok

de azért kíváncsi lennék olyan anyukák tapasztalataira akiknek már elmúlt három éves a kisfia én nem huzogatta, hogy nekik hogy alakult. mert ilyen választ még itt nem olvastam

2010. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
En az elso valaszadoval ertek egyett azzal, hogy 3 eves koraig boven raer beavatkozni. Akkor szoktak korabban ha esetleg fajdalommal jar neki az erekcio (sir ha megkemenyedik a futyi), begyulad, csunya piros lesz es faj ha pisilik esetleg nem tud. Amennyiben ezek kozul egyik sem all fent nem szabad neki bantani. Ahogy itt is irtak a termeszet igy talalta ki. A legtobb kisgyereknek 3 evwes kora korul magatol szepen megoldodik a helyzet es hatra lehet neki huzni gond nelkul. Persze vannak kivetelek is.
2010. máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
Na erre szoktam én azt mondani hogy egyes dokik nem véletlenül mondják hogy már vagy születéstől vagy pár hónappal később el kell kezdeni húzogatni.Annyi nagyokos anyukát olvastam itt hogy nem szabad mert ez lesz meg az lesz.És tessék itt köt ki az aki nem hallgat a dokira.Tudom a te eseted más és nem téged akarlak ezzel bántani.Gondolod ha most nem jön föl neki pár hónap múlva már föl jön?Nem elkeseríteni akarlak,de szerintem ebből vagy fölrántás vagy körbemetélés lesz.Ha elfogadsz egy tanácsot akkor minden fürdésnél szépen lassan fokozatosan jobban és jobban húzzátok föl neki és kenjetek alá popsi kenőcsöt hogy ne tudjon vissza tapadni.Nekem 6 hós a fiam és már ugyanúgy feljön neki a bőr mint egy felnőtt férfinak és nem volt se gyulladás se semmi.Gyönyörű neki.És mi is kenünk rá kenőcsöt minden fürdés után hogy ne tudjon visszatapadni.
2010. máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
NEM!2 fiam van,egyiknek se húzogattam(és a doki se akkor,se most nem is javasolta,holott a gyerekek között 16 év a korkülönbség,a kicsi most 2 éves).A mostani Kismama magazinban(ez a júniusi,mint előfizető már megkaptam) is pont fütyi kérdésről van szó.Azt írja,hogy ideje múlt az a tanács,hogy újszülött kortól húzogatni kell.Sőt,még 1 évesen sem kell hátrahúzni a fitymát,erre 2 éves koráig ráérünk(idézet a cikkből).Ez egy teljes oldalas cikk,a többi részében azt taglalja,hogy mi a teendő,ha mégis valami kis letapadás van,vagy beavatkozás szükséges.
2010. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Neki nincs begyulladva,tud pisilni és ha meg is van merevedve neki,akkor sem sír:)
2010. máj. 27. 14:54
 9/12 anonim ***** válasza:
18 hónapos a kisfiam, hasonló a helyzet, mint nálatok. Nekem is azt mondta a doki és a védőnő is, hogy szobatisztaságig nem gond. Gyerekfüggő is a dolog, van akinek már nagyon korán el lehet kezdeni a huzogatást, mert nincs letapadva, és könnyen feljön idővel. De van, hogy bármit csinálunk, egyszerűen nem enged a bőr. Ilyenkor inkább árt, mint használ a huzogatás, mert apró repedések keletkezhetnek, amik miatt aztán megint visszatér a probléma. A doki szerint, ilyenkor ha fel is húzzák erőszakkal a bőrt, amíg pelusban van, vissza fog tapadni, és akkor úgyis újra meg kell csinálni. De ha akarom, vigyem el a Heim Pál sebészetére, ott sem esnek neki egyből, hanem megmondják, szerintük most hozzá kell-e nyúlni.
2010. máj. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugodtam akkor,hogy ez nemcsak nála ilyen:)))hiába hzgáljuk,nem jön hátrébb,meg kellemetlen is neki,mert sír.nem is eröltetjük
2010. máj. 27. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!