Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsi korkülönbségnél mit...

Kicsi korkülönbségnél mit tartalmazott a 2. gyermeked babakelengyéje? Úgy értem, miket vettél, ami nem volt neki, hiszen rengeteg minden maradhatott a nagytesótól?

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:

az első babám lány és őszi

a második baba fiú és nyári lesz.


ebből adódik hogy kellett napozó és könnyü pamut rugik csini body-k

vettem még textilpelust

kellett venni még:

cumisüvegre új cumikat, babaágyba lepedőt, kórházi csomagba ami hiányzott.

80-as ig minden ruha megvan a kisfiúnak majd pár kis inget veszek még.


kis korkülönbség meg úgy van hogy 2.5 a nagylányom.

2011. márc. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

+ még amikor kiderült a neme akkor is vettem pár új dolgot kissapkákat

kozmetikumokat új pelenkázó feltétet a régi megy mamához ott is sokat vagyunk.

2011. márc. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szinte semmit.

Nekem 2 év van a lányok között, szerencsére lányok és szerencsére decemberi mind a kettő.

Én a picinek ágyat vettem és egy méreg drága Chicho forgót az ágya fölé ami polifonikusan zenélt, mert úgy voltam vele, hogy szinte midnen ruhát megörököl majd a nővérétől és ezt a luxust most megengedhetem. Vettem neki egy új overált, amiben hazahoztuk és néhány rugit meg fehér bodykat ja és egy új babahordozót, mert ami a babakocsihoz volt, azt gyűlöltem a nagyobbiknál.

Az első lányom köldökzsinórvérrel,fogadott orvossal, párásítóval, bioptron lámpával, babakocsival...stb közel nagyon sokba került a pici kevesebb, mint a felébe.

2011. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első kettő v. vagyok


első baba negyedmillióba került

második 35.000,-

még hordozót kell venni és pár csomag pelenkát.


szóval kb. 50.000,- be fog kerülni az összes kiadás.

2011. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Volt egy-két dolog, amit az elsőnél sajnáltam megvenni, vagy már későn jöttem rá, hogy ilyet lehet kapni. Ezeket beszereztem. ez a mikrós sterilizáló, autós bébiétel melegítő.

Ezen kívül vettem még egy pár új bodyt, rugit, plédet. Ő nyári baba lesz.

Szóval nem sokba. Nagyon sok uniszex dolgot vettem már a lányomnak is, amíg pici volt, jól tettem, mert a pici kisfiú lesz.

2011. márc. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10.13-as hoz hasonlóan cipőt és nadrágokat mi is uniszexet vettünk no nem csak mert van volt lányos szandál és kisruha is de a ruhák 70%-a uniszex.


igy most tényleg kevesebb ruhát kellett vennem.

2011. márc. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igen, én is most pakolgattam el a fiamnak pár kinőtt ruhácskáját, vadonatújan vagy alig hasynáltan kapta, olyanok, mintha újak lennének. Onnan jutott eszembe, hogy a kistesónak szinte semmit nem kell majd venni, mert mindent megveszünk-megvetetünk ajándékba a nagynak.

Ha jól gondolom, csak kiságyat, gyerekülést, bébiőrt (ez most lesz aktuális), törölközőket meg pár bodyt (ha esetleg kislány lenne) kell majd venni. Meg persze pelust, de ez fogyóeszköz.

2011. márc. 1. 11:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Cumit,cumisüveget,téli kis overált,kissapkákat,kapott újat főként.
2011. márc. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

17 hónap van köztük, a lányom szeptemberi, a fiam februári.

Ennek ellenére szinte semmit nem kellett a kezdő kelengyébe vennünk, mert volt épp elég uniszex holmi a kezdő méretekben. Talán kb 5 ezer Ft-ot költöttem rá: kissapi, pár body (nem azért mert kellett volna, csak beleszerettem)meg egy új mikrós sterilizáló mert a régi bekrepált.

Egyébként ő nagyon nagy baba lett (az 56-ost nem is használtuk), hamar túlnőtte a meglévő ruhatárat(6 hósan 86-ost hordott, most 1 éves és a 92-esről állunk át a 98-as holmikra). Más lenne a helyzet, egyrészt ha nem lenne ekkora hatalmas gyerek az öcsi, vagy ha egyneműek lennének, de így bizony komoly pénzeket kell a ruháira költenem, bár igyekszem a lehető legtöbb dolgot úgy venni a nagyobbnak, hogy majd az öcsének is jó legyen.

De a kezdőruhatárral nem volt gond.

2011. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!