Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy is van ez? 6 hós, anyatej...

Hogy is van ez? 6 hós, anyatejes a babám. Elkezdtük a hozzátáplálást. Ha jól értem, akkor a gyümis kaják amolyan desszertek 2 szopizás között?

Figyelt kérdés
És az "igazi" kaja majd a főzi lesz? Ez fogja kiváltani a szopit? De akkor 4x kell majd főzit adnom neki, ha ki akarom váltani a szopikat? Vagy hogy is lesz ez? Ha majd csak reggel és este szopi, akkor napközben hányszor kell ennie?
2009. febr. 15. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

a gyümik nem desszertek 2 kajcsi között...legalábbis nálunk.

Én így csinálom: reggel cici, délbe főzi és cici, délután gyümi vagy tejpép, este cici/tápszer. Mi már lassan 9 hósak vagyunk, de az elején úgy csináltam h ebédnél kezdtem kóstóltatni a gyümit, majd a főzit és szép lassan vezettem be az elöbb leírtakat.

Mi 4 óránként eszünk.

Sok sikert

2009. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Érthető, hogy meg vagy zavarodva, mert a modern és régi nézetek még a szakértők körében is keverednek.

Nekem a következőt mondta a védőnőm: 1 éves kor alatt nem kell szoptatást kiváltani, mert az anyatej a legjobb a babának, és igenis minél tovább szüksége van rá. Azonban ezzel már nem lakik jól, és nem elég tápanyagdús (habár még mindig vannak benne olyan antitestek, amire egy babának szüksége van, tehát nem szabad elhagyni!)

Ezért hozzátáplálás van. Ez azt jelenti, hogy szoptatás után kínálgatod, és akkor annyit eszik, amennyire éhes maradt. Eleinte ez csak pár kanálka. Gyümölccsel szokták kezdeni, mert azok édesek, és az anyatej után ezt fogadják el a legkönnyebben. Eleinte elég ha napi egyszer, mondjuk ebédre adsz neki főzeléket hússal, a többi evés lehet gyümölcs, vagy tejpép. Ha még szopik, akkor bőven elég neki. Ha már eszik darabosat 10-12 hónapos kor körül, majd lehet neki kenyeret adni, tejterméket pl. joghurtot gyümölccsel, túróval. Gyümölcsrizst akár már előbb.

Szóval én úgy etetem a 10 hónapos babámat, hogy reggel 7-kor szopi, játék. 10-kor megint szopi, aztán tízóraira gyümölcs vagy anyatejes gyümölcsrizs vagy tejpép. Ebédre szopi, főzelék hússal. Délután 4 körül szopi, aztán uzsonna megint ami tízóraira. Vacsorát is szoktam neki adni, hogy éjjel jobban aludjon, azt fürdés előtt, majd fürdés után cici.

Igaz, így nem eszik sokat, kb 90-100 gr-ot egy alkalommal, de a védőnő és a gyerekorvos szerint ez a tejcivel együtt teljesen megfelel neki.

2009. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mi 7hónaposak vagyunk,én 4.5hósan kezdtem neki hozzá táplálni aminek örülök is,mert tök lassú folyamat,meg mert már nem volt elég tejem.Még most is szopizik de az már nem elég.Nálunk úgy néz ki,hogy reggel szopi olyan 7körül ,fél kilenc körül gyümi+most már hozzá tejpép is bele,12-13körül ebéd-főzi,délután szopi olyan 4-4.30között-ezen alszik el...és olyan 7körül vacsi-ez vagy főzi vagy tejpép,23-24óra körül szopi aztán alvás,bár nekem nem alussza át sajna az éjszakát így van,hogy többször cicizünk,hogy aludjak én is és ő is..Én csak az ebédet tartom teljes értékűnek nálunk a főzit,de sosem erőltetem.Attól is függ,hogy ízlik neki.Bár én már adok neki toj.sárgáját ,túrót sajtot.a védőnőm szerint joghurtot is lehet neki adni már,azzal még várok.Régi és új könyvek is írják ezt így ezért adtam neki,kicsiket.Ha szükség van segítségre szólj szívesen segítek,én főzöm neki a kaját,ebben tudok segíteni.
2009. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!