Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha nem tudom mit...

Mit tegyek, ha nem tudom mit csináljak a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
Olyan távolinak és idegennek érzem magam tőle, és annak örülök, amikor alszik. Amikor ébren van,egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele, azon kívül, hogy megetetem és tisztába teszem. Ráadásul most itt van anyósom, van segítségem,nem tudom mi lesz,ha elmegy holnap...rettegek előre! Úgy érzem korlátozza a szabadságom! Borzalmasan érzem magam emiatt! Valaki volt így? 1 hetes baba "anyukája"
2011. febr. 25. 14:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Nyugi, nekem is ez volt az elején. Ahogy telik az idő egyre jobban összeszoktok, és belejössz. Az érzések is megjönnek. Szerintem normális amit érzel, nem mindenkinek kattan be első pillanattól, hogy anya lett. Hiába volt ott 9 hónapig a pocakban, most mégis csak egy kis "idegen".

jó lesz ;)

2011. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szülés utáni depresszió lehet a háttérben. Szerintem fordulj szakemberhez,pszichológushoz,pszichiáterhez,ő tud rajtad segíteni. Gondolom nagyon nehéz így most neked,de ez így nem maradhat,mert nem jó Neked,sem a Babának.
2011. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Meg fog változni. A hormonok miatt ez most teljesen normális.
2011. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Szokj hozzá a gondolathoz, hogy nyomtál egy RESET gombot az életedre, semmi nem lesz már olyan, mint előtte volt. Ugyanis ANYA lettél.

Szeresd, adj meg neki mindent, amit kell, a többi jönni fog magától! :))

2011. febr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Én 6 hétig csak néztem,mint egy kis idegen csomagot:(!

De ez változni fog!

2011. febr. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

az első pár hétben én se tudtam vele mit kezdeni az etetés és peluscserén, fürdetésen kívül.

de egyre többet volt ébren, egyre jobban megismertük egymást, egyre jobben beleszerettem, összecsiszolódtunk :) adj magadnak pár hetet!

amúgy is teher alatt nő a pálma, hidd el, holnaptól sokkal talpraesettebb leszel mint segítséggel :)

2011. febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Dehogy depresszió ez! Nem mindenkinél van ilyen ugyan, de normális teljesen. Egyetértek, hogy a hormonok miatt is, amiatt, hogy hirtelen teljesen megváltozott minden és valóban még nem sok mindent tudsz kezdeni az új "életeddel". Majd belejössz, biztos lehetsz benne:)
2011. febr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ahogy növekszik és a maga módján elkezd kommunikálni minden meg fog változni.

Én nagyon sokáig "csak elláttam" a gyerekem. Most egy éves, kb. három hónapja élvezem az anyaságot.

( És persze időnként kiborulok, mert nehéz napok, órák, percek mindig vannak és lesznek is! )

Fel a fejjel!!!!

2011. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ez az elején természetes állapot, ez még nem depresszió. Ilyenkor még úgy érzi magát az ember mint egy robot, mivel ellátja a babát, de igazából nem kap cserébe semmit úgymond. De amikor már kommunikálni fog sokkal jobban fogod magad érezni, mert látod őt nevetni, mosolyogni, és minden más lesz. Ahhoz meg tényleg hozzá kell szoknod, hogy ezentúl tényleg minden más lesz mint régen. Én ezt még 2 év elteltével sem tudtam teljesen megszokni, de a gyerek nélkül már el sem tudnám képzelni az életem.
2011. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm, ez jólesik ez a bíztatás, mert most eléggé el vagyok keseredve... :((
2011. febr. 25. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!