Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátok mennyire...

1 éves babátok mennyire fogadja el a darabos főtt ételeket?

Figyelt kérdés
1 éves kislányom már régóta szépen elrágcsálja a kekszet, paffasztott kukoricát, kiflit, magában a főtt húst, a gyümölcsöket, stb., de ha levesben, vagy főziben találkozik egy-egy apró darab krumplival, répával, hússal, akkor azonnal öklendezni kezd. Ha paradicsomos tésztát eszik, a tésztát nagyon apróra kell nyomkodni, mert ha picit is darabosabb, azt is kiköpi, pedig a kedvence. Tanácstalan vagyok, hiszen ha képes megenni az apróra vágott kemény almát, miért köpi ki a levest, ha főtt répa van benne? Más babája is elutasítja a darabosabb főtt ételeket? Mitől lehet ez?
2011. febr. 24. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Az okotén se tudom :( Nekem szerencsém volt, mind a 4 gyerekem viszonylag hamar áttért a darabos ételekre. A legkisebb pl. 8 hónapos kora óta nem is eszi meg a pépes dolgokat, azoktól öklendezik... pedig a foga csak 11 hónaposan bújt ki..

Légy türelmes, pépesíts, amíg igényli, de néha próbálkozz csak villával összetörni a dolgokat (legalábbis néhány falatot), és kínáld meg, hátha elfogadja!

2011. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyem is ezt csinalja,en mindent kockazok neki.

annyi hogyha mondjuk turmixot iszom es talalok benne darabkat en is okledezem,ha valami hig az legyen hig abban ne legyen darab mert rosszul vagyok tolle.

2011. febr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mitől lehetnek ezek, de egy időben nekem sem evett meg minden darabosat. Sokat próbálkoztam és egyszer csak megette. szokni kell nekik. kb. 1 éves korától bármit megeszik.
2011. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!