Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kislányom miért nem...

8 hónapos kislányom miért nem fogadja el az általam készített ételeket?

Figyelt kérdés
Tápszeres baba és az üveges ételeket megeszi de amit én csinálok azt még mindíg nem. Már nagyon el vagyok keseredve. Pedig mindent úgy készítek hogy például ma amit kapott: Főtt krumpli sütőtökkel amit én sütöttem meg és pürésítettem le. A krumplival amit a saját főzőlevével összetörtem villával, azt összekevertem a sütőtökkel, tettem hozzá egy mokkáskanálnyi olíva olajat és utána kis lyukú szűrőn még az egészet átpaszíroztam. Valamit nem jól csinálok. Sőt ezt tegnap kapta, mert ma már kevertem hozzá üveges bébikaját is hátha úgy jobban elfogadja. De csak köpködi és fuldoklik tőle! Mit csinálok rosszul? És meddig normális ez az állapot. Próbáltam már husi leves lével répát is ugyen ezzel a módszerrel csak krumpli nélkül. Az sem jó. Sem a banán mással. Egyszerűen semmi amit én készítek. És ez már így megy öt hónapos kora óta mióta elkezdtem a hozzátáplálást. Más is járt már így? És mikor fogja megenni amit én csinálok? Két-három hetente próbálkozom mindíg de nem hogy jobb lenne a helyzet hanem ugyan olyan rosz mint eddig. Már teljesen kétségbe vagyok esve. A védőnő nem jön három hónapja, ha hívom annyit mond hogy nem baj legyek türelmes. De meddig?
2009. jan. 6. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
pont most olvastam, h ha üveges kajcsit kapnak a babák, akkor nehezen szokják meg az otthoni, házi ízeket.
2009. jan. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi is így voltunk. Az én babám sem akarta megenni sokáig, örültem, ha pár kanállal megevett, miután egy csomót szenvedtem a kajája elkészítésével...

Aztán egyszer csak azt mondtam: meg kell szoknia, nincs más, nincs bébiétel. "Kegyetlen" voltam, nem adtam a házi helyett mást, csak szophatott, vagy tápszert kapott pótlásként valamennyicskét. Így szép lassan megszokta a főztömet. Hetek alatt emelkedett csak valamennyit az adagja. Ma már megeszik két bébiüvegnyi mennyiségű házi babaételt is. Azt hozzá kell tennem, hogy nem csak a fenti dologban voltam kegyetlen, hanem abban is, hogy amit elhatároztam, hogy meg kell ennie, azt megetettem vele. (Anyukámék szerint "tömtem" a gyerekemet.) Csak akkor hagytuk abba az evést, ha már nagyon tiltakozott.

Ezt persze nem ajánlom, csak azért írom, hogy nálunk sem volt mindig egyszerű az első kanál étel megetetése.

2009. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát köszi lányok. Az az igazság, hogy amikor elkezdtem a hozzátápit akkor kizárólag a saját kajámat kapta és mivel láttam hogy nem szereti és kiköpi ezután kezdtem az üvegessel. Tehát először nem üvegeset kapott. Lehet hogy nekem is erőltetnem kellene de félek hogy akkor végképp megutálja a kajálást. Így is rosz étvágyú. És most még fogzik is. Szóval köszönöm nektek.
2009. jan. 6. 22:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Nállunk a sütőtök sütve nem jött be neki,csak főzve.a bébi kaják közt sem ette meg mind,amit én főzök pl.húslevest kicsit neki higabbra turmixoltam,most már csak villázom.Még a spenótomat is megeszi.Kitartás.Ne add fel a próbálkozást mert végképp rászokhat az üvegesre,ja és ha üvegest kap mindig öntsd át tányérkába.Van sajna olyan ismerősöm akinek a lánya 1.5 éves csak üvegest eszik és csak üvegből ha átöntik nem eszi meg.
2009. jan. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi utólsó. Soha nem kapja üvegből a bébikaját és persze nem adom fel csak most még fogzik is és az amúgy is pocsék étvágya még pocsékabb. És amíg ez tart addig örülök, ha egyáltalán eszik. Majd ha kibújik a fogacska akkor próbálkozom újra.
2009. jan. 7. 21:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!