Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14-15 hós szopizós babátok...

14-15 hós szopizós babátok milyen és mennyi szilárd ételt eszik szívesen? Hogyan fogadja az új ételeket?

Figyelt kérdés

Pl. kenyeret mennyit eszik meg egyszerre? Mi a kedvence?

Nálunk elég változó. Van, hogy elég sokat eszik, de van olyan is, hogy 1 nap összesen megeszik 1 fél szelet kenyeret sonkával, meg némi főzeléket, a többi szopi.

Az új ízeket meg többször kell adnom, hogy egyen belőle. Nem az a "mindent megeszek csak tedd elém" baba.


2009. okt. 6. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyém nagyon sokat eszik.

Tejpép, gyümi v. joghurt, főtt kaja, gyümi v. joghurt, főtt kaja, kenyér.

Egy nap ilyen sorrendben. Vacsira bébikaját kap, jó, ha eszi a főzeléket, utána elnyammog egy fél szelet kenyeret héj nélkül felvágottal.

Mindent megeszik amit főzök, paprikás krumpli, túrós tészta, főzelékek fasírttal...

1 hónapja nem szopik, most 15 hós kisfiú.

2009. okt. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha jól értem igény szerint szoptatod, így normális, hogy nincs kialakult étrendje, de ezen ne aggódj, majd eljön annak is az ideje.

11 hónapos koráig szopott a fiam naponta 3*, aztán 13 hónaposan lecsökkentettem 2-re, reggel és este. Most 16 hónapos és csak este szopizik. Arra gondoltam fokozatosan szoktatom le róla, hogy 18 hónapos korára abbahagyja a szopit.

Az új ételeket kezdettől fogva szívesen veszi, nem volt vele gond, mindent megeszik a tojásrántottán és a paradicsomlevesen kívül.

Reggelire (fél 9 körül) megiszik 2,5 dl tejet, és megeszik 2 kisebb szelet kenyeret margarinnal, sajtkrémmel (ehhez paradicsomot eszik, kb. negyedet) vagy lekvárral (felvágottat ritkán kap). Fél 11 körül megeszik 1 gyümölcsöt (alma, barack). Még nem állt rá a délutáni alvásra, így 11 után már elálmosodik. Többnyire 2 órát alszik. Miután felkelt fél 2-2 körül, ekkor ebédel, azt eszi amit mi, csak felaprózva. Szereti a leveseket, ebből eszik pár kanállal, aztán pedig a főételből (főzelék, hús, saláta, köret...mikor mi van). Pontosan nem tudom megmondani mennyi az ebédje, mert mindenből falatozik. Délután 5 körül kap 1 banánt, amit imád. Utána 7 környékén vacsi, legtöbbször tejbegríz, ritkán valami más (kenyér, esetleg ha nagyon ízlett neki, akkor valami ebédről...), majd elalvás előtt (8-kor)szopizik és alszik reggel 8-ig.

Ez van most, remélem segítettem.

Ami pedig a rendszerességet illeti, fontosnak tartom, hogy nagyjából ugyanabban az időben kapjon enni a gyerek. Néha nálunk is vannak csúszások, de ritkán és hidd el tudja a baba mennyi kell neki. Vannak napok amikor sokat eszik, szinte dupla adagot, mint előző nap, de van, hogy kevesebb az étvágya. Ez teljesen természetes, mint bárkinél. Azt is észrevettem, hogy, ha este többet eszik, akkor reggel nem eszik meg másfél szelet kenyeret.

Fontos, hogy add neki, ha kéri, de ne erőltesd, ha nem. Így mondják: a baba csak akkor eszik, amikor éhes és annyit amennyire éhes...

Minden jót!

2009. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy néha-néha kap gyümölcsjoghurtot a gyümölcs mellett vagy valami rágcsálni valót, kekszet.

Kedvence pedig a spenótfőzelék, paradicsomfőzelék, harcsafilé sütve, krumpli minden mennyiségben és főtt borsó.

2009. okt. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

14 hós a kislányom.

Attól függ milyen napja van, van hogy többet eszik van hogy kevesebbet.

Átlagos nap: reggeli 2 virsli, vagy sonka, vagy tejpép

Ebéd:leves, főzelék, a levesbe szokta kenyeret aprítani

Vacsi:hideg kaja, vagy a délelőtti főzelék vagy tejpép

Tízórai, uzsonna: gyümölcs, joghurt

Reggel és este szopi

2009. okt. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Jó babázást Nektek is. :)
2009. okt. 14. 21:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!