Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek 1...

Van itt olyan anyuka akinek 1 év körüli gyermeke még mindig többször ébred éjszaka?

Figyelt kérdés

Kifiam legalább 4X-5X kel, már mindent kipróbáltam, átgondoltam, hogy mitől lehet, de nem találtam megoldást.


Hogy bírjátok? Ötlet?


2011. febr. 23. 09:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
16 hós lányom min. 3-szor kel hajnalban. A rekord 8! ébredés volt, akkor a foga jött. Még sosem aludt át egy éjszakát sem. Este fél 10 körül alszik el, reggel 2 körül kezdődik a nyűglődés 5-ig, akár félóránként. Aztán alszunk még fél 7-ig, ennyi. Nappal kétszer 1 órát alszik, vagy egyszer 2-t. Most kezd átállni egy alvásra, de még nem az igazi. Mitől ébred? Fogalmam sincs. Sosem fogadta el a cumit, cumisüveget, éjjelente még mindig cicizik. Nem tudok ötletet adni sajnos. Kitartás :-))
2011. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező! Nem jönnek a fogai a picidnek? Vagy nem fogzásos időszakban is ébred?

Ha igen, próbáld meg a Sedatif PC-t. Kifejezetten alvászavarra való, több oldalon is ezt a homeós bogyót ajánlják a problémára, természetesen akkor, ha minden egyéb lehetőséget, okot már kizártál (éhes, szomjas, fázik, melege van, pisis, kakis, fogzás, szeparációs szorongás). Ha ezek egyike sem áll fenn, akkor bevethető a Sedatif PC. Ártani nem tudsz vele, mivel homeós.

Napi 2 szemet kell összetörve, pici vízben feloldva adni neki, közvetlenül lefekvés előtt és közvetlenül felkelés után. Itt is olvashatsz róla többek között: [link]

2011. febr. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
9 hósom 9kor fekszik le, 1kor és fél4kor fixen felkel. Kiveszem és leteszem, 1p alatt visszaalszik, de ha nem veszem ki, üvölt! Jó lenne már aludni.
2011. febr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
13 hós kislányom este fél9-9 körül alszik el, van hogy megébred 11-éjfél körül, de olyan is van hogy ezt kihagyja, aztán pár napja 3 körül kakaó kell, utána alszik fél6ig, akkor iszik pár kortyot, és visszaalszik 7-fél8-ig. Szóval nem vagy egyedül, a homeós bogyókat, éjszakai tápszert, mindent próbáltam, de nem használ. Ja a kiságyban fél óránként felsír, úgyhogy az én ágyam mellet csináltam neki ágyat, leesni nem tud, így "nyugodtan" alszunk. 6 fogunk van, szerintem készülődik a következő, mert markolássza az arcát, tépi a haját, kemény műanyag játékokat rág.
2011. febr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Én is itt vagyok! :-(

Egyáltalán nem fekszik korán, általában 10 óra körül (ez nem is késő, kezdettől így alakult ki a ritmusa). Amik mostanában zavarják, az a foga, a mozgása, illetve gyanítom néha, hogy fázik. A fog és a hideg ellen tudok tenni, a mozgása ellen nem. Így sem ébred hál' Istennek minden éjszaka, kb. 50% az esély, hogy végigalussza az éjszakát, a maradék 50%-ban pedig van, hogy egyszer, van, hogy ötször is ébred.

Kezdek kétségbe esni, mert 2 hónap múlva itt lesz a kistesó is...

2011. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
1 éves kislányom 9-kor fekszik és 7-fél 8 körül ébred; most többször riad fel éjjel(kb.3-4 alkalommal), mint pár hónaposan, amikor még cicizett éjjel. Mi a fogacskákra gyanakszunk, mert egymás után bújnak elő szépen. Ilyenkor bekenem az ínyecskéjét éjjel is nyugtató géllel. De van, amikor a pisis pelus zavarja - ezt úgy oldottam meg, hogy az elmúlt napokban már nem adok neki vizet éjjel. Helyette úgy altatom vissza, hogy a kis alvós textilpelusát a kezébe adom, a cumikát a szájába és visszaringatom a karomban. Nyáron szokott rá a sokszori kelésre, amikor éjjel meleg volt és inni adtam neki - sokszor mi szoktatjuk rá a babákat a kelésre tudtunkon és akaratunkon kívül, hiszen mi csak jó anyukaként ugrunk azonnal, ha sír... Nem hiszem, hogy alvászavara lenne a babádnak! Azt mondják, hogy ha nem kelnénk fel hozzájuk, pár átsírt éjszaka alatt megszoknák és végigaludnák az éjszakát. Mi ezt megpróbáltuk, 3 éjjelen át sírt, nem aludtunk semmit, aztán úgy voltunk vele, hogy inkább kelünk hozzá párszor, mint egész éjjel ne aludjunk. Mivel tudom milyen fárasztó éjjelente kelni, így együttérzek. Vígasztaljon az, hogy sok millió anyuka teszi ezt a világon :) Édesaanyáink is ugyanígy keltek mihozzánk! Vannak babák, akik éjjel szépen alszanak, de mondjuk nappal meg vmi mással bajlódik az anyukájuk (pl. hisztisek); vannak babák, akik pedig fel-fel ébrednek, de mégis kiegyensúlyozott, vidám bébik napközben. Kitartást!
2011. febr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem semmiféle bogyóval ne tömd a babád!!!!! Milyen ostobaság már "begyógyszerezni"! Drága anyuka, aki ezt tanácsoltad, javaslom te szedj gyógyszert a hülyeség ellen! Akár homeopátiás, akár nem, de hatóanyag van benne, amivel bezavarsz egy apró kis emberi szervezetet!!!!!!!!!!! Gyógyszert csak akkor szabad adni, ha tényleg nincs más megoldás, mert mondjuk rettentő beteg!
2011. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
szia. hát nálunk ugyanez volt. ismétlem volt. ugyanis eyszer csak olyan szinten depressziós lettem a kialvatlanságtól, fogytam, h változtatni KELLETT!!! egy nap úgy döntöttünk a férjemmel, hagyjuk sirni. Első nap másfél órát sirdogált. második nap 20 percet. Azóta eltelt 2 hónap (13,5 hónapos) és átalussza az éjszakát. Azóta talán öt este fordult elő, h megébredt, de akkor a szemfoga jött. Időközben a tesó is érkezik, igy a ciciről is leszoktattam. Szóval átérzem a helyzeted, de talán csak rafinált és ha nem mennél be hozzá, aludni szépen.
2011. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Mi is próbáltuk sírni hagyni, de nem bírtuk........
2011. febr. 25. 10:19
 20/25 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ébred,de ha nincs valami oka(fog,nátha)akkor eszik és alszik tovább.Amikor le akartam szoktatni az evésről akkor tiz percenként újrakelt.Így inkább eszik éjjel:)
2011. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!