Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy az anyatejes...

Igaz az, hogy az anyatejes babáknak jobb az immunrendszere?

Figyelt kérdés
5 hetes a kisfiam, és úgy néz ki, hogy nem lesz elég tejem, és nem sokáig tudom már szoptatni. Mindent kipróbáltunk már, de úgy néz ki, hogy tápszeres kisbaba lesz. Teljesen bele vagyok betegedve, mert úgy tudom, hogy az anyatejes babák ritkábban lesznek betegek. Igaz ez?
2011. febr. 16. 16:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem azon múlik hogy ki mennyire beteges, hogy mennyi ideig kapott anyatejet! Ismerősön kisfia 2 éves elmúlt még reggel este és mikor nappal rájön szopizik!!! De ha havonta 3x nincsenek orvosnál akkor egyszer sem. Tehát ne ijedj meg, lehet így annyira se lesz beteges mintha tovább tudtad volna szoptatni...
2011. febr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, lehet, hogy mi kivételek vagyunk. A lányomat 18 hónapos koráig szoptattam, mégis mindig beteg volt. :-(

Szerintem nincs összefüggés a kettő között.

2011. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
akkor egy ellen vélemény.Szerintem nem igaz,hogy kevésbé beteges a gyerek,ha anyatejes.Az én kislányom 11 hós és mindig szopizik 3 szor egy nap,de ezen a télen legalább 5-ször volt beteg.Rotától kezdve a felső légúti betegségekig,mindent elkapott.Most is beteg,már 2 hete.Szóval erről ennyit,de nem bánom,hogy szopizik,jobb volt ez így.
2011. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hát akkor nincs értelme bánkódnom. Csak magamat hibáztattam, pedig tudom, hogy ezt nem szabad. A szomszédom szoptatási tanácsadó, sajnos tényleg mindent kipróbáltunk vele is, de egyre többször van szükség pótlásra sajnos.

Köszönöm Nektek, nagyon megnyugtató, hogy ilyen sokan írtatok. Minden jót Nektek!!!

2011. febr. 16. 18:33
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem igazán.

Az öröklésen, genetikán múlik ez is.

Nekem mindkét babám tápszeres volt az elejétől, és ha én vagy a párom betegek voltunk, ők megúszták, vagy nagyon enyhén kapták csak el.

2011. febr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia! Örülök, hogy sokan írtak Neked, én is csak megerősíteni tudom, ami a többiek már leírtak. Tápszeres a kisfiam, most múlt 1 éves, egyszer volt náthás, 2 napig tüsszöggött és folyt az orra. A környékbeli anyatejes babák ennyi idősen már 3-4-szer lázas betegek voltak, sőt a barátnőm babájának hörghurutja is volt. A gyerekorvos is mondta, hogy a mostani tápszerek már minden szükséges vitamint, ásványi anyagot tartalmaznak, és immunrendszert is erősítik. Minden jót és jó egészséget!
2011. febr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

sztem ez nem igaz!

egyik ismerősöm fia 8hós koráig szopizott, most 5éves és két hetet még idén nem volt az ovodában, állandóan beteg- de van, hogy 2napot van csak oviban és máris ujra 40fokos láz.

másik barátnőm fia születésétől tápis volt, mert anyukájának nem volt sajna teje, ő is ovis, egyidősek a fenti kisfiuval, és eddig egyszer votl beteg ebben az évben- mármint tanévben!

a baráti társaságunkban a gyerekek inkább a szopis babák betegesek és a tápisok bírják jobban a strapát.

Nálunk legalábbis!

2011. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!