Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz az, hogy az anyatejes...

Igaz az, hogy az anyatejes babáknak jobb az immunrendszere?

Figyelt kérdés
5 hetes a kisfiam, és úgy néz ki, hogy nem lesz elég tejem, és nem sokáig tudom már szoptatni. Mindent kipróbáltunk már, de úgy néz ki, hogy tápszeres kisbaba lesz. Teljesen bele vagyok betegedve, mert úgy tudom, hogy az anyatejes babák ritkábban lesznek betegek. Igaz ez?
2011. febr. 16. 16:34
1 2
 1/17 anonim válasza:
85%

Valóban igaz, de az, hogy ritkábban lesznek betegek az anyatejesek, az nem jelenti azt, hogy a te kisbabád emiatt hátrányban részesül. Rádásul szoptattad egy ideig, az sokat számít, főleg az elején.

:)

2011. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem igaz, de ez még nem jelenti azt, hogy a tápszeres baba biztosan beteges lesz. Az első babám tápszeres volt, két éves koráig összesen kétszer volt beteg, igaz, vírusos időben nem vittem tömegbe. Második babám anyatejes, ő csak egyszer volt beteg, 15 hós. Nem sok eltérés van a kettő között.Nyugodj meg! :-) Attól, hogy tápszert kap a kicsid, még lehet egészséges.
2011. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Igaz, de a mostani tápszerek nagyon jók, tartalmaznak egy csomó mindent amire a babáknak szükségük van. Úgyhogy szerintem ne aggódj, nem lesz semmi hátránya ebből a babádnak.

Magadat pedig ne hibáztasd, mert ahogy írtad, te mindent megpróbáltál, úgyhogy ez nem rajtad múlott.

Sok boldogságot! Fel a fejjel:)

2011. febr. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Igen, igaz, mert az anyatej sok ellenanyagot tartalmaz. Ha az anya megbetegszik, ő már az anyatejjel megkapja az immunerősítőt. Viszont abban, hogy egy kisgyerek mennyire beteges nem csak az anyatejnek van hatása. Sokat jelent, ha sokat vagytok levegőn, hiszen ez edzi a testet és az immunrendszert is. Emellett fontos, hogy ne "búra alatt" neveld, hogy hozzászokjon a szervezete a környezet hatásaihoz. A lakás hőmérsékletére is érdemes odafigyelni: a túl melegben élő emberek immunrendszere általában gyengébb...
2011. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm!!!
2011. febr. 16. 16:44
 6/17 anonim ***** válasza:
Az immunrendszer az genetika. Az anyatej azert jo foleg az elso 6 honapban mert antitesteket tartalmaz amik vedik a babat mert meg nem mukodik teljesen az immunrendszeruk. 6 honapos kor utan viszont mar a sajat immunrendszere mukodik a babaknak igy mar nincs szukseg a tejben levo antitestekre (amik ha jol tudom eddigre mar ki is urulnek). Felre ne erts nem azt mondom, hogy nem kell oket mar szoptatni csak mar az antitestek nem fontosak mert jol mukodo immunrendszeruk van csak erosodnie kell. Ha nincs tejed akkor se keseregj az immunrendszer nem ettol fugg. Kisfiam szopizott meg tapszeres is volt egesz 4 honapos koraig onattol csak tapszeres. Sosem volt beteg, pedig bolcsis. Meg egyszer sem hianyzott a bolcsibol betegseg miatt. Ugyhogy az o immunredszere tuti nem az anyatejtol ilyen eros hanem genetika. Ilyen vagyok en is meg a ferjem is. Ritkan betegek.
2011. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Sajnos a kisfiam is tápszeres lett,kevés volt a tejem. 2hetes korától tápszeres,jelenleg 18hónapos,és 2 hete volt csak beteg eddig.Tápszert eszik minden reggel.

Ne aggódj nyugi,nem csak ezen múlik az egészsége.

2011. febr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is csak 6 hétig tudtam szoptatni, ne izgulj. A modern tápszerek nagyon szuperek. A fiam azóta már18 hós, most először lett kicsit taknyos (most jön a meglévő 16 mellé az utolsó négy rágófoga), pedig sosem kíméltük tömegtől, minden nap kint van hóban-fagyban (most is épp kint a nagyival), nincs allergiája. Szar érzés, mikor nincs több tej, de tedd túl magad rajta, ez legyen a legkisebb baj.
2011. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16:50-es: bocsi, azt akartam írni, hogy ez legyen a legnagyobb bajotok! :S
2011. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Nagyobb lányom nem volt beteges. 20 hónapig szopizott. Amióta óvodás (ősz óta), minden nyavalyát elkapott már (bár azt mondják, ez így normális), viszont kis húga (aki 17 hónapos, és szopizik) szinte semmit nem kap el tőle, vagy csak enyhe lefolyásban, pedig nyalják-falják egymást, együtt fürdenek stb...


Nem vonom kétségbe, hogy sok mindent kipróbáltál, de ha még nem vetted fel a kapcsolatot egy lll-es szoptatási tanácsadóval, akkor érdemes, ha tényleg minden vágyad, hogy sokáig szoptass, ők tudnak segíteni.

Nekem is gondjaim voltak első babával, és hála nekik, megoldódtak!


[link]

[link]

2011. febr. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!