Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alma után mit ehet a baba, és...

Timcsy01 kérdése:

Alma után mit ehet a baba, és milyen tempóban?

Figyelt kérdés
Kapott már almalevet, és pépet is, de nem bírta a pocija. Ma kapott sütőtököt, ez után mi következik, és hogyan?
2011. febr. 14. 22:24
 1/6 anonim válasza:
sárgarépa, krumpli (nem ízesítve, amit próbáltam és meg nem enném, de a gyerkőceim ették), őszibarack (ezek már 4-5 hónaposan kezdhetők 1-2 kanálkával/nap), sovány főtt húsok (6-7 hónaposan), persze mind-mind leturmixolva.
2011. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ízesítsd egy pici sóval. Az almához pedig adj kekszet,akkor megeszi a babád is.
2011. febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alma után adhatsz Neki krumplit. Utána meg a krumplit dúsíthatod bármilyen zöldséggel.De vigyázz a K-betüsekkel mint PL:karaláb, káposzta, stb. Ezeket csak kicsit nagyobb korba lehet adni, mert felfújja nagyon a picit. A lényeg, hogy minden új étel kipróbálása között telen el 2-3 nap, hogy nem-e alergiás rá. Sót ne tegyél semmibe! Neki ez így is izleni fog. Tudom ajánlani a spenótot így elkészítve: Egy krumplit megfőzöl, külön a spenótót, összeturmixolod, de úgy, hogy egy kis darab banánt is raksz bele.Mind a három gyerekem imádta.
2011. febr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Elég nehezen alszik el az elmúlt pár napban, lehet, hogy az új ízektől, nem tudom. Ma is adok neki tököt, aztán majd kiderül. Üveges kajákba is lehet kapni több összetevőjűt, de azokat először külön külön meg kell kóstoltatnom?
2011. febr. 15. 08:45
 5/6 anonim ***** válasza:

igen, mindent külön kóstoltass, de a régi (bevált) gyümölcsbe/zöldségbe keverve, hogy a mennyiség ne csökkenjen.


új ízt 1. nap csak fél kanállal keverj az ételbe, 2.nap 1-2 kanállal, 3.nap többet, ha bírta.

érdemes délelőtt adni az új ízt, hogy a nap során kiderüljön, ha gondot okoz.


nekünk nagyon bejött: őszibarack, sütőtök, cékla, kenyérmorzsa, meggy, brokkoli (7 hósan)


itt elég jó gyűjtést találsz:

babakaja.com

2011. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaz az én kisfiam simán is megette az almát de én tettem bele neki kekszet is! Utána jött az őszibarack.

Krumplit imádta sárgarépával, sütötököt is...

2011. febr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!