Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam holnap lesz 6 hónapos,...

Kisfiam holnap lesz 6 hónapos, hogyan kezdjem a kóstoltatás? Még csak anyatejes,6x szopizik.

Figyelt kérdés
Olvastam több helyen róla, de inkább most tapasztalatokra lennék kíváncsi, Ti hogy csináltátok? Mivel és mennyivel kezdjem?
2011. febr. 10. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így volt a sorrend:alma,krumpli,barack,répa,sütőtök,banán.Egyedül az almát nem szerette.Először csak 1-2 kanál,és kezdetnek csak a levét(már aminek van),ha már nagyobb mennyiséget szívesen eszik,akkor jöhet a következő íz.Ami bevált,azt keverheted is.
2011. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi alma leszürt levévek kezdtük, elöször egy kanál majd másnap is egy kanál, aztán 2 kanál.

Aztán beteg lett és megutálta a köptetö miatt a kanalat. ìgy elkezdtem vele nyalatni az alma darabot, így az izlett neki és elkezdhettem megint kanálból adni, egyre több rosttal. amikor az almától láttam nincs semmi baja akkor kezdtük a répát. ott is egy-egy kanállal. Aztán egy hét után pasternáknál tartunk, majd jövö héten felváltva lesz. egyenlöre csak 3 pupozott evökanálla, de ez neki jó sok kis falat.


répa és az alma nagyon fog, mármint a ruhát.

2011. febr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
én 3 napig adtam neki almalevet délelőtt,aztán három napig almapépet.Mivel a létől nem volt baja,ezért pépet úgy adtam,hogy egy kecskeméti almapépet három napra osztottam el.én üvegessel kezdtem,mert ennyi mennyiségért nem akartam pepecselni.Levet is üvegest adtam,első nap 10 milit,másnap 20-at,harmadnap 40-et ivott meg.Aztán 3 nap őszilé,3 nap őszipép következett a fent leírt mennyiségekben.Utána 3 nap sütőtöklé,3 nap sütőtök pép.Utána répát kapott három napig.A krumplit nem kóstoltattam,azt úgy adtam a fentiekkel keverve.Ezután banánt kapott majd szilvát,aztán meggyet.Mindent három napig kóstoltattam,és írtam,hogy aznap mit kapott.Én szoptatás előtt kínáltam,mert utána már nem kérte.Gyümölcs után még rendesen szopott.Ezután a gyümölcsök után megkóstoltattam a tejpéppel,és azt délután kapta gyümölccsel keverve.
2011. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az almát nyilván nyersen, reszelve (először csak a levét) adjátok, de a répát megfőzzem sima vízben és törjem össze?
2011. febr. 10. 20:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a lényeg, hogy semmit sem szabad erőltetni. amennyit szívesen fogad, csak anyit egyen.

egyszerre csak 1 újat próbálj, abból is először csak egy teáskanálnyit, 2.nap 1-2 kanálnyit, 3.nap lehet többet, ha nem okozott gondot. mindig a már bevált ételbe keverd az újat, hogy a mennyiség ne csökkenjen.


nálunk szopi után vált be a papi, napi 1x, általában dél körül.


én így kezdtem:

1.nap: almapréslé 1 kanállal

2.ua. 3-4 kanál

3.almapüré (kb.fél almából)

utána almapüré+valami mást csak kóstolni

ezek voltak az elején: őszibarack, meggy, krumpli, cékla, sütőtök, tök, kenyérmorzsa, csirkemell, mandarin.


ezektől fájt a hasa, vagy bukott: banán, szilva, körte.

2011. febr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

réát főzva, összeturmixolva afőzőlével, hogy ne legyen túl sűrű.


de a répa fogja a hasát, én nem is nagyon tudok neki adni.

2011. febr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,megfözve,összetörve,kicsi anyatejjel összekeverheted.
2011. febr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek. :)
2011. febr. 10. 22:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!