Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Probléma lehet 3 hónapos...

Probléma lehet 3 hónapos kicsimnél, hogy az egyik oldalon laposabb a kis koponyája?

Figyelt kérdés
Elég sokat feküdt a jobb oldalán és ott látványosabban laposabb a feje. Helyre fog még ez állni? Vagy már ilyen marad?
2011. febr. 10. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnak is jó darabig laposabb volt az egyik oldala. A gyerekorvos mondta, hogy fordítsam a másik oldalra a fejét, és tegyek alá egy textilpelust, támasztéknak. Ez jól hangzik, de semmit sem ér. Egyrészt úgyse marad úgy, ahogy én szeretném, másrészt nem azt szeretném, hogy a másik is lapos legyen. Úgyhogy hagytam, ahogy akart feküdni. Nagyon szépen kigömbölyödött. Már két éves, és semmi baj a fejformájával, pedig apa régen "padlizsán fej"-nek hívta :-)

Úgyhogy ne aggódj, szépen ki fog gömbölyödni, egyébként sok gyereknek ilyen!

2011. febr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elfeküdte. Még puhák a csontjai, ha odafigyelsz, hogy ne mindig azon az oldalán feküdjön, még sokat fog igazodni.
2011. febr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A fiamnak hasonlo problemaja volt, csak a bal oldalat fekudte el. 2 honaposan mutattuk a dokinak. Gyogytornara kuldott minket, ugyanis ha mindig egy oldalra forditja a fejet az attol is lehet, hogy kotottek a nyaki izmai. Most 1 eves, szep kerek a buksija, nem latszik rajta semmi. Par gyakorlatot, masszazst betanitottak a gyogytornaszok es szepen elmaradt az egyoldalra tartas. Talan forditsd meg a kisagyban, mindig a masik oldalrol kozeledj, azaz kenyszeritsd hogy a masik iranyba forduljon. Ne aggodj, meg sokat formalodhat.
2011. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még formálódhat, de azért próbáld úgy fektetni, hogy ne a lapos oldalra ! Orvos nem látta ? Meg kellene mutatni, van akinek kell gyógytorna, vagy akár sisak is ami kiegyenlíti a fejalakját.

Ne hanyagold el, vesztenivalód nincs igazán, ha orvost kérdezel!

2011. febr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó, hogy feltetted ezt a kérdést, egy ideje mi is nézegetjük kislányunk fejét (hasonló korú és ő is szeret egy oldalra fordulni). De pár napja spontán gyakrabban fordul a másik oldalra is és úgy látom, már most alakult kicsit a fejformája. Szerintem, ha a gyerekorvos látta, de nem szólt hozzá semmit, nem kell túlaggódni a dolgot, alakulni fogunk még mi is, ti is :-)
2011. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan ebben a cipőben voltam a lányommal ennyi idősen. Megmutattam konduktornak és ő javasolt egy tornát. Most 11 hónapos a lányom és nagyon sokat javult a helyzet. Nálunk a kiságyban való megfordítás (ahol a feje volt, most a lába)nem használt, a "kitámasztásos" módszer sem, mert mindig addig ficánkolt, míg át nem fordította a fejét. Már nagyon szépen "gömbölyödik" a kis bucija:)))
2011. febr. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!