Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján döntöttetek a...

Mi alapján döntöttetek a második baba mellett?

Figyelt kérdés
A szívem azt mondja,hogy legyen de az eszem (anyagiak) miatt kételkedem...
2011. febr. 10. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

szerencsére nálunk nincsenek anyagi gondok, ez nem állt az útjába. amúgy én teljes egészében azért akartam kistesót, hogy a kislányomnak legyen testvére, szreintem nem jó, ha nincs. több okból sem. ami a terhességet, szülést és kisbaba kort illeti, inkább köszöntem volna, nem kértem volna az egészből, mindegyik nagyon nehéz volt nekem. de nem baj, tesó kell és kész.

úgyhogy a kislányomnak, aki karácsonykor volt 2 éves, szeptember elején születik a kistesója. :)))

2011. febr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel a kérdéssel mint te :)!

Kisfiam 2 éves lesz és szeretnék neki kistesót de anyagilag nem merem bevállalni.

Nem állunk rosszul anyagilag de akkor sem merem mert hát bármikor közbe jöhet bármi és inkább úgy vagyok vele hogy legyen 1 gyerek de ő kapjon meg mindent amit szeretnék neki :D

2011. febr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, mi sem vagyunk túl jó anyagiak között (nem nélkülözünk de nem is dúskálunk...azért minden hónapban kijövünk) viszont mégsem ez döntött.

Már nem vagyok mai csirke a kisfiam a nyáron lesz 2 éves és szintén szeptemberben jön a tesó.

Azért döntöttünk így mert kell tesó! A páromnak is nekem is van testvérünk és az olyan jó! Ráadásul pár év múlva 40 fölött már nem biztos, megedatik...és akkor már hiába gondolkoznék rajta, akármilyen is lesz az anyagi helyzetünk.

Bár a várandósság és a szülés sajnos nekem sem volt könnyű, de belevágtunk újra. A párom is nagyon akarta, jobban mint én!

Úgy gondolom a legnagyszerűbb dolog a világon ha egy szülő kistestvérrel ajándékozza meg gyermekét!

2011. febr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem mi döntöttünk, hanem ő. 15 hónapos volt a nagy amikor megfogant a pici. Nem sok esély volt rá, de azért az is igaz, hogy nem tettünk ellene. Mi a véletlenre bíztuk. Már el sem tudjuk képzelni az élete 1 gyerekkel. Úgy dönöttünk, hogy jöhet a 3. ha akar, de nem most, hanem 2 év múlva. Mondjuk ln végigdolgoztam mind a két terhességet, emrt olyan a munkám, hogy megtehettem és már most is visszahívtak, pedig a kicsi 14 hónapos még csak. Emiatt nálunk nem az anyagi okok domináltak. Ahogy a férjem fogalmazott: végül jöhetne még egy baba, mert csak az első év a zúzós :) esténként, amikor játszanak egymással, vagy futnak Apa elé, ha hazaér, vagy amikor szuszogna kánonban, etetik egymást, fürödnek egymással...midnen percben imádni való ahogy ők együtt vannak. Nyilván éhesen és fázva nem lennének ilyenek, így megértelek, hogy gondolkozol. nekem szerencsém volt, mert lány lett a második is, de szerintem ha ellentétes neműek, akkor is sokkal olcsóbb a 2. gyerkőc. Legalábbis nekem nem került annyiba és most sem sokkal több. Addig volt egy kicsit nehezebb, amíg mmég a nagy is pelenkás volt és nem evett mindent.
2011. febr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekünk van egy 16 hónapos kisfiúnk,egy tündér!Nagyon szép volt a terhességem,a szülésnél sem volt semmi probléma.Most jutottam el oda,hogy már könnyű vele,szépen eszik mindent és jó alvó kisbaba.Az első év volt egy picit húzósabb,de nem volt gáz,ha így utólag belegondolok.Szóval erősen foglalkoztat a gondolat,hogy milyen lenne az élet két gyermekkel.Mi se nélkülözünk,de meg kell gondolnunk,hogy mire költünk.Köszönöm,hogy írtatok,szép napot és sok örömöt kívánok Nektek az életben!!!
2011. febr. 10. 14:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokáig én is úgy gondoltam,hogy inkább 1 és annak adjak meg mindent!De mi van ha az az egy azt mondja,hogy neki nem kell 20.játék,bicikli,nyaralás...stb hanem neki egy TESÓ KELL mert neki az a legnagyobb ajándék?????
2011. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!