Béres cseppből hány cseppet adhatok 1 éves babámnak?
A tájékoztató alapján adom:"
Az ajánlott adag
Megelőzés céljából:
* 10-20 kg testsúly esetén naponta 2 x 5 csepp,
* 20-40 kg testsúly esetén naponta 2 x 10 csepp,
* 40 kg testsúly felett naponta 2 x 20 csepp.
A felsorolt panaszok kezelésére, vagy kiegészítő terápiaként:
* 10-20 kg testsúly esetén naponta 2 x 10 csepp,
* 20-40 kg testsúly esetén naponta 2 x 20 csepp,
* 40 kg testsúly felett naponta 3 x 20 csepp."
C-vitaminra azért van szükség a szedése alatt,mert ez segíti a felszívódást. C-vitaminnal ártani nem tudsz, hiszen a szervezet csupán a szükséges mennyiséget szívja fel, a többi kiürül. Annyit meg gondolom nem adnál úgysem, hogy annak káros következményei legyenek a kiválasztórendszerre... "Esetleges mellékhatásai
Biztonság: Hasmenés és gyomorpanaszok (haspuffadás, felfúvódás) jelentkezhetnek ha egyszeri alakommal több mint 5000 mg C-vitamin fogyasztunk. Terhes nők esetében nem javasolt a napi 5000 mg feletti C-vitamin bevitel.
Napi 2000 mg feletti adagok rendszeres használatakor arra ügyelni kell, hogy a vitamin akadályozhatja a réz és a szelén felszívódását, ilyenkor gondoskodni kell arról, hogy elegendő ásványi anyag jusson a szervezetbe.
Arról, hogy a hosszú ideig tartó nagy dózisú C-vitamin használat okozhat-e vesekövet, esetleg növelheti-e a kialakulás kockázatát megoszlanak a vélemények az orvosok között is. Egyesek szerint a C-vitamin véd a vesekő ellen, mások szerint pedig segíthet az arra hajlamosaknál az oxalát- és húgysavkövek kialakulásában. A kutatások ezen a téren nem egyértelműek. Az bizonyos, hogy ha valakinek haemochromatosisa van (egy ritka veleszületett vesebetegség, ami a vas lerakódásával jár), akkor ne szedjen nagy adag C-vitamint, mert az lényegesen javítja a vas felszívódását.
Egy kutatásban 12 oxálköves vesekőbeteget vizsgáltak. A kérdés az volt, hogy vajon a 2000 mg aszkorbinsav hogyan hat a vizelet ph értékére, és a kőképződésben szerepet játszó oxalátok koncentrációjának alakulására. A kutatás eredménye az volt, hogy a vizelet ph-ja nem változik, a kockázati tényezőt jelentő oxalátok koncentrációja pedig 20%-kal (ezt statisztikailag szignifikánsnak, de nem magasnak nevezték) emelkedett. Aki tudja magáról, hogy hajlamos oxalátos vesekőképződésre, az ezt a kockázati tényezőt vegye figyelembe. A kutatás arról nem szólt, hogy más tényezők (a fogyasztott víz ásványi anyag tartalma, mennyisége, stb.) vajon milyen mértékben befolyásolja a kockázati tényező alakulását?..."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!